aborys13  Dołączył: 09 Sie 2008
  Gdzie mogę kupić display do M30 ?
Niestety podczas wakacyjnego wyjazdu uszkodziłem wyświelacz 2,5' w cyfrówce M30(pęknięcie). Fajny sprzęt, ale mam podgląd jedynie na 30% ekranu. Nie jest to przyjemne. Potrzebuję kupić display do tego aparatu i ewentualnie samodzielnie wymienić. Jednak z uwagi na fakt, iż nigdy nie rozgrzebywałem cyfrowego Pentaxa, proszę o informację, czy jest możliwa samodzielna wymiana ?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Kup uszkodzony jakis egzemplarz na allegro. Na 99% pasuja lcd o tej samej wielkosci z innych petaxow.
 
aborys13  Dołączył: 09 Sie 2008
  Re
Niestety, oglądałem w innych cyfrówkach Pentaxa i w innym miejscu jest poprowadzona taśma do podpięcia.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Samodzielna wymiana wyświetlacza jest możliwa o ile już kiedyś grzebałeś w cyfrówkach i masz przynajmniej podstawowe doświadczenie w trickach ich montażu / demontażu. Jeśli nie to daj sobie spokój, to znaczy ewentualnie przeznacz ten swój uszkodzony egzemplarz na naukę.
Nowy wyświetlacz mógłby być dostępny co najwyżej przez serwis, ale wątpię by został Tobie odsprzedany bez kosztów wymiany, a poza tym kosztuje chyba sporo, tak że naprawa takiego aparatu traci uzasadnienie ekonomiczne.
Tak jak radził milo musisz poszukać takiego samego uszkodzonego modelu, ale ze sprawnym lcd, co też pewnie nie jest łatwe. Ale może uda się ? Życzę tego!
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ja już nigdy nie będę rozbierał kompaktu Canona nigdy ... ja nie wiem czym oni te śróbki wkręcają ale to nic z tej planety. Jedynie szlifierka kątowa i pojechali .= :evilsmile:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
milo napisał/a:
Kup uszkodzony jakis egzemplarz na allegro. Na 99% pasuja lcd o tej samej wielkosci z innych petaxow.


nie ma to jak mądrość ludowa :-P

aborys13 wymiana takiej czesci jest zwykle bardzo kosztowna- od 200 do 250 PLN. nie wiem czy opłacalne jest to zrobić w zakładzie naprawczym. Jedyna nadzieja to czatowanie na allegro na popsuty model z dobrym wyswietlaczem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach