Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Problem z nowym komputerem
Witam

W akcie desperacji zawracam sie do Was z moim problemem:

Nowy komputer...

Płyta główna Asus P5Q3 deluxe
Procesor Intel E8400 Core 2 Duo
Karta graficzna ASUS RADEON HD4850
Pamięć OCZ DDR3 PC3-12800 1600MHz 2 x 1GB
Dysk WD 400GB Sata

Windows 32bit Vista PL OEM

Wszystko ładnie poskładane do kupy.... Wkładam płytkę z Windowsem..... wczytuje instalator i zwiecha! ekran czarny! i nic! lipa!

Wyciągam jedną kosc pamieci....... zostaje mi 1 gb...... odpalam! i szybko pojawia sie instalator.... dalej, dalej, dalej,,, instaluj i wiesza sie raz na 5 a raz na 7 % ????

Co moze byc przyczyną?
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
no.. jak na moje to płytka z windowsem
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Dancer napisał/a:
Wyciągam jedną kosc pamieci....... zostaje mi 1 gb...... odpalam! i szybko pojawia sie instalator.... dalej, dalej, dalej,,, instaluj i wiesza sie raz na 5 a raz na 7 % ????
dobrze kombinowales, w 80% przypadkow to wina albo pamieci, albo procka (bardziej pamieci).

Ja mialem dokladnie to samo.

Pozniej sprawdzilem na innym kompie obydwie kosci 512 MemTestem, wyszlo ze obydwie sa uszkodzone (przyczyn moze byc kilka.. podkrecanie, przeskok iskry itp)

Przy instalacji XP czesto zdarzalo mi sie tez, ze wyskakiwal blad, ze jakis plik nie zostal poprawnie skopiowany. Ech to byla masakra :-/ przy 98% potrafilo sie cos takiego pojawic...

Sprawdz najpierw dobrze pamieci.... jesli to nie to, dopiero szukaj dalej...

YellowLabel napisał/a:
jak na moje to płytka z windowsem

No w sumie tak. Sprobuj tez inna plytke.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To nie płytka, byłby tylko błąd odczytu albo prosiło by o włożenie płyty.
Ja stawiam na pamięć.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mam znajomych w Vobisie..... dale mi dysk twardy na kilka dni aby sprawdzic czy to nie dysk jest uszkodzony..... Chetnie by mi dali na testy pamiec DDR3....... ALE NIE MAJĄ! :-/

Próbowalem instalowac Viste 32 i Viste 64bit... oczywiscie oryginalne plytki i nic!

Porblem trwa nadal ;-/
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
kiedyś próbowałem 3 płytek z win xp. Wszystkie 3 oryginalne od innych osób.
Każda zawieszała mi komputer przy instalacji i uwaga...
4 płyta, piracka poszła bez problemu.
złośliwy ten Bill, złośliwy ;)

z drugiej strony koledzy mają rację, coś mogło się spalić przy pierwszym uruchomieniu.
Może za szybko go podłączyłeś przynosząc go z dworu do domu?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Dancer, sprobuj defaultowych ustawien w biosie.
Po prostu zrestartuj biosa calkowicie. Zobacz czy instalacja odpali na 'minimalnych' ustawieniach sprzetu. Jesli nie, kombinuj z RAM-em.

pozdr.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
YellowLabel, z pola, nie z dworu :mrgreen:
OT
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
diplodok napisał/a:
YellowLabel, z pola, nie z dworu
a polska wies to juz na takim stopniu informatyzacji, ze z komputerem sie chodzi na pole?
Rozumiem ze tylko z laptopem...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
diplodok napisał/a:
YellowLabel, z pola, nie z dworu :mrgreen:


Tam, gdzie mieszka Dancer, ludzie mają pełne prawo wchodzić/wychodzić z dworu/na dwór. Co innego w Małopolsce :-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Kytutr, jestem tego absolutnie swiadom :mrgreen:
jednakze watek rowijajacy sie dokladnie na temat wydawal mi sie dziwny na tym forum
wiec poczulem sie w obowiazku cos temu zaradzic :-P :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dancer, wypal sobie jakiegos ubuntu i sproboj odpalic z live CD. Przy okazji bedziesz mogl puscic memtest.
 
forestowy
[Usunięty]
1. zaobserwuj temperature na procku - być może się przegrzewa
2. zasilacz
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: Problem z nowym komputerem
Dancer napisał/a:
Witam

W akcie desperacji zawracam sie do Was z moim problemem:

Płyta główna Asus P5Q3 deluxe
Procesor Intel E8400 Core 2 Duo
Karta graficzna ASUS RADEON HD4850
Pamięć OCZ DDR3 PC3-12800 1600MHz 2 x 1GB
Dysk WD 400GB Sata
Windows 32bit Vista PL OEM
Co moze byc przyczyną?


Ta konfiguracja to mieszanka wybuchowa ;-) Ale na poważnie - to napisz jeszcze jaki masz zasilacz - jak coś mniej jak 400W to będzie raczej do zmiany, w dodatku jak nie ma marki.

Druga kwestia - pamięci - jak nie markowe (Kingston, Geil, Patriot) to mnie to nie dziwi.

Zwróć uwagę na kolory gniazd podstawek pod pamięci - może wkładasz je obok siebie - a powinny iść w układzie do dual channel'a czyli np. kości w pomarańczowe gniazdo- i kolejne pomarańczowe gniazdo - gdy taki kolorek dla gniazdka nr1 przypisany - lub czarne-czarne gniazdo.

W sumie trochę paskudną konfigurację sobie wybrałeś. Wszelkie ATI jakie znam robią spore problemy jeśli idzie o sterowniki - ATI zawsze miało to niedopracowane - ale to moje
subiektywne zdanie, nie lubię firmy i już ;-) U mnie NVidia rządzi ;-)

W dodatku fuj, Vista... obecnie najgorszy system na rynku, najbardziej dziurawy i szpiegujący w wielu procesach użytkownika, załadowany bajerami pod gust klasycznej blondynki, ciężki i przesadzony system.

Pożycz od kogoś płytkę z XP - i zobacz, czy instalator założy Ci wersję 30 dniową - potem ją skasujesz, i możesz walczyć z Vistą.

Ostatnio miałem komputer na warsztacie, na którym nie mogłem postawić systemu, tylko dlatego że była to najnowsza wersja. Uruchomienie instalatora z pierwszej kompilacji systemu zachowanego w archiwum pozwoliło założyć system - najnowsza wersja robiła zwiechę przy próbie instalacji sterownika do karty graficznej. Czasami dobrze jest wstawić zabytkową kartę graficzną - na niej postawić system - a gdy już działa - wtedy założyć wypasioną kartę graficzną.
No i jeśli masz jakieś dodatkowe moduły na płycie typu tuner TV czy jakiś kontroler to na czas instalacji wywal je z budy.

Na początek zacznij walkę od kości pamięci. Napisz jaki masz zasilacz.
Jeśli sam składasz komputer - sprawdź czy masz wtyk z zasilacza podłączony do karty graficznej - o ile ten model tak ma.

 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
perl napisał/a:
sprobuj defaultowych ustawien w biosie.


ja nic nie kombinowałem w nim :-) wszystko jest "auto"

dzerry napisał/a:
wypal sobie jakiegos ubuntu i sproboj odpalic z live CD. Przy okazji bedziesz mogl puscic memtest.


kurcze... kombinowac mozna na wiele sposobow i jest wiele drog do celu... ale ja kupujac nowy komputer chcialem isc zwykla drogą czyli odpalic dvd i zainstalowac windowsa :-)

forestowy napisał/a:
1. zaobserwuj temperature na procku - być może się przegrzewa


nic nie podkrecalem wiec wentylator dolaczony z prockiem zapewne starcza...
dodatkowo moja obudowa nzxt adams black posiada az 4 wentylatory w obudowie

forestowy napisał/a:
2. zasilacz


Chieftec CFT-750-14C 750W



troszkę mało ekonomicznie kupować DDR3 i testowac je w kolejnosci :-/ a w sklepach sa jeszcze malo dostepne : (

[ Dodano: 2008-08-14, 11:14 ]
Tok'Ra napisał/a:

Ta konfiguracja to mieszanka wybuchowa ;-) Ale na poważnie - to napisz jeszcze jaki masz zasilacz - jak coś mniej jak 400W to będzie raczej do zmiany, w dodatku jak nie ma marki..


Nie mam pojecia dlaczego mieszanka wybuchowa?

Zasilacz - Chieftec CFT-750-14C 750W


Tok'Ra napisał/a:
Druga kwestia - pamięci - jak nie markowe (Kingston, Geil, Patriot) to mnie to nie dziwi.


OCZ to markowe pamięci.


Tok'Ra napisał/a:
Zwróć uwagę na kolory gniazd podstawek pod pamięci - może wkładasz je obok siebie - a powinny iść w układzie do dual channel'a czyli np. kości w pomarańczowe gniazdo- i kolejne pomarańczowe gniazdo - gdy taki kolorek dla gniazdka nr1 przypisany - lub czarne-czarne gniazdo.


Wkładam je zgodnie z instrukcją załączoną do płyty Asusa.



Tok'Ra napisał/a:
W sumie trochę paskudną konfigurację sobie wybrałeś. Wszelkie ATI jakie znam robią spore problemy jeśli idzie o sterowniki - ATI zawsze miało to niedopracowane - ale to moje
subiektywne zdanie, nie lubię firmy i już ;-) U mnie NVidia rządzi ;-)


To jest tak jak jeden woli BMW a drugi AUDI ;-) obie dobre firmy ;-)


VISTA czy XP to juz tez kto co lubi........

nie posiadam innych wynalazkow... jedynie to co niezbedne :-/
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Dancer napisał/a:
perl napisał/a:
sprobuj defaultowych ustawien w biosie.

ja nic nie kombinowałem w nim :-) wszystko jest "auto"
Chieftec CFT-750-14C 750W
OCZ to markowe pamięci.

Tok'Ra napisał/a:
Zwróć uwagę na kolory gniazd podstawek pod pamięci - może wkładasz je obok siebie - a powinny iść w układzie do dual channel'a czyli np. kości w pomarańczowe gniazdo- i kolejne pomarańczowe gniazdo - gdy taki kolorek dla gniazdka nr1 przypisany - lub czarne-czarne gniazdo.

Wkładam je zgodnie z instrukcją załączoną do płyty Asusa.


BTW, Znam przypadki, kiedy instrukcja kłamała ;-)
Sprawdź, czy wstawiłeś je w te same kolory gniazd.
OCS, to raczej nie jest moja topowa marka na kości pamięci.- Trudno mówić o marce, skoro technologia młoda ;-) Nie ufam kościom na których można znaleźć napis "ReaperX" ;-)

Zwróć uwagę na ustawienie taktowania pamięci w BIOSie
Masz napisane: Pamięć OCZ DDR3 PC3-12800 1600MHz 2 x 1GB
Te 1600MHz, czyli górna półka jak na DDR3 - raz że w BIOSie warto zobaczyć czy są tak taktowane, a dwa - tu może być problem tego zestawu - czasami nie ma co robić sobie rakiety, bo wtedy masz problem ze stabilnością pracy - przy składaniu komputerów kości pamięci to zawsze element, który był dobierany do konfiguracji - ja wkładam Kingston'y i nie mam zazwyczaj problemu, ale zdarzało się, że jeden komplet kości z jedną konfiguracją działał, a z drugą już nie - więc przy składaniu powinieneś mieć komplet rezerwowy dla testu.
Poza tym 2GB dla Visty to trochę za mało.

Sprawdź, czy to te: http://tinyurl.com/5pq58y ?
Sprawdź, czy w BIOSie masz ustawienia pod te j/w kości: CL 7-7-7-24 (CAS-TRCD-TRP), XMP Profile 1: 1600MHz 7-7-7-28*

Zasilacz Chieftec OK, dobry wybór - pochwalam. Sprawdź, czy podłączyłeś zasilanie do karty graficznej - o ile ma gniazdo do tego celu - lub czasami jest ono na płycie głównej. Brak podłączenia zasilania do grafiki to zwiecha przy instalacji jak u Ciebie.

Pożycz od kogoś słabą kartę graficzną i na niej sprawdź instalację.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Cytat
o ile ma gniazdo do tego celu

Wiekszosc nowych kart ma co najmniej jedno gniazdko, bo PCI-E jest w stanie dostarczyc max ~75W (nie chce mi sie sprawdzac). W moim przypadku niepodlaczenie zasialania do grafiki (8800gt) uniemozliwia uruchomienie czegokolwiek (czarny ekran i karta piszczy).

I jak poprzednicy napisali, sprawdz czy wkladasz pamieci odpowiednio, bo w dual channel ma byc "co druga" (kolorami, wlasnie po to sloty nie sa identyczne).
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze odnosnie pamięci - niekoniecznie ustawienie "auto" w BIOSie musi być dobre - sprawdź, co jest napisane na pamięciach (jakie napięcie pracy) i takie ustaw w BIOSie (mój przypadek: Corsair 800 MHz CL 4 przy 2.1 V , CL 5 przy 1.8 V).
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Jeszcze odnosnie pamięci - niekoniecznie ustawienie "auto" w BIOSie musi być dobre - sprawdź, co jest napisane na pamięciach (jakie napięcie pracy) i takie ustaw w BIOSie (mój przypadek: Corsair 800 MHz CL 4 przy 2.1 V , CL 5 przy 1.8 V).


czarna magia ale sprobuję : )


pamięci mam dokładnie te <---

czy ktoś może mi przetłumaczyć na polski-praktyczno-informatyczny? <---
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
instaluj linuxa,

(jedyne sensowne co mi przychodzi do głowy)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach