Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Skanowanie zaramkowanych slajdów.
Witajcie!
Odebrałem w piątek skany slajdów i zauważyłem dziwną rzecz. Otóż skany ze slajdów zaramkowanych są koszmarnie nieostre. Natomiast te z całego filmu są ok. Tak się jakoś złożyło, że te zaramkowane robione były zoomem, a te nieramkowane stałoogniskowymi. Już myślałem że to wina zooma, ale zerknąłem na slajdy i ostrośc jest bardzo dobra - tym bardziej że to velvia 50. SMC-A 35-105/3,5 to jednak bardzo dobry zoom! Co to może oznaczać? Mają jakieś problemy w labie skanując slajdy w ramkach, czy co? Jestem tak wściekły, że pewnie oddam im jeszcze raz te slajdy do zeskanowania.
Pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
musiał im sie AF skaner zwalić czy co?
bo generalnie to nie ma żadnego problemu ze skanowaniem w ramkach..
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marek napisał/a:
zauważyłem dziwną rzecz. Otóż skany ze slajdów zaramkowanych są koszmarnie nieostre

Zastrzegam, że nigdy ramkowanych nie skanowałem, natomiast przeprowadzałem próby kopiowania 1:1 na negatyw, i z podobnych powodów zaniechałem. Otóż głównym powodem jest brak płaszczyzny kliszy. Nie wiem jak różne konstrukcje skanerów sobie z tym radzą (docisk?) bo nie wyobrażam sobie selektywnego ustawiania ostrości dla kilku punktów kadru.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdaje się że coś tam w labie między sobą mówili, że te zaramkowane to na innym skanerze..... może to przez to?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Marek napisał/a:
zauważyłem dziwną rzecz. Otóż skany ze slajdów zaramkowanych są koszmarnie nieostre

Zastrzegam, że nigdy ramkowanych nie skanowałem, natomiast przeprowadzałem próby kopiowania 1:1 na negatyw, i z podobnych powodów zaniechałem. Otóż głównym powodem jest brak płaszczyzny kliszy. Nie wiem jak różne konstrukcje skanerów sobie z tym radzą (docisk?) bo nie wyobrażam sobie selektywnego ustawiania ostrości dla kilku punktów kadru.


a czemuż to skan w ramce miałby być pofałdowany?:)

poza tym skanery mają głębie ostrości jakąś

ja na mojej minolcie zaramkowane skanowałem i z ostrością problemów nie było,
raczej wychodziło słabe szkło lub potrząśnięcie..
 
gatto_nero
[Usunięty]
Część labów ma to do siebie, że wszystko musi być w 5 minut zrobione... Nie powinno być żadnych problemów z ponownym zeskanowaniem bez jakiejś dodatkowej opłaty.
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Podłączam się pod ten temat ...
Czy ktoś mógłby polecić tani i dobry punkt do skanowania zaramkowanych slajdów w Warszawie? Kolega potrzebuje chyba dość sporą partię slajdów z wakacji zeskanować.
Z góry dzięki za pomoc :-B
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Pewnie w Warszawie nie będzie z tym problemów , kiedyś Milo oferował skanowanie może warto zapytać ?
 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Problemów może i nie, ale chodzi o to, żeby nie zbankrutować ale też żeby jakość była porządna. Może Milo zajrzy tu przy okazji :) Jak nie, to może zagadam :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach