popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Dobra to się przyznam :->
Pracuję w sklepie AGD ;-)
Z odkurzaczami (i nie tylko) mam do czynienia na co dzień. Ze swej strony polecam jednak odkurzacz workowy. Będąc na wszelakich szkoleniach widziałem jak się sprawują takie bezworkowce i tu niestety nie wypadają najlepiej. Wysypać kurz z pojemnika to tak samo jakby wytrzepywać worek (pełno kurzu), do tego wszystkiego dość szybko zapychają się filtry w takim odkurzaczu. Odnośnie Zelmera jak najbardziej ok. Szczególnie wysokie modele a widzę, że takimi się zainteresowałeś. Solaris jest świetnym odkurzaczem z filtrem HEPA13, Zelmer do tego produkuje worki przeciwalergiczne, które nazywają się S-BAG (pełnią dodatkowo funkcję filtra o parametrach HEPA 10) Taki odkurzacz jest już prawie w 100% przeciwalergiczny ;-) Do tego wszystkiego 4 - letnia gwarancja i mamy sprzęt na lata :-)
Solaris występuje w kilku odmianach kolorystycznych, które zróżnicowane są wyposażeniem. Jeżeli masz jakiegoś zwierzaka to dobrym rozwiązaniem będzie posiadanie elektroszczotki (turboszczotka może się zatrzymywać przy mocniejszym obciążeniu a elektroszczotka ma własne zasilanie z gniazda wbudowanego w odkurzacz).
Chyba tyle ;-)
Pozdrawiam.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
popo76, super, dzięki. Cenne uwagi :-B ... w takim razie na 99,99% się zdecyduje na bezworkowca. Ostateczna rozgrywka odbędzie się pomiędzy Syriusem i Solarisem w wersji z elektroszczotką.

popo76, a czy masz może jakąś wiedzę (bo jednak jeszcze to mnie troszke nurtuje) na temat ekologiczności worków stosowanych w tych odkurzaczach? Pisząc wprost czy są to worki szybko/umiarkowanie/wolno rozkładające się? A może można je recyclingować/utylizować?


A tak BTW - nie uważacie, że ten odkurzacz, który poleca Żaba ( tylko w wersji SP )jest troche podobny do ........ żaby?? http://www.allegro.pl/ite...war_4_lata.html :roll:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Z profilu identiko friko :-D .
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Hmm. Ja (a raczej moja Mama) mam do wydania na odkurzacz ok. 400 zł. Coś w tym przedziale cenowym polecacie? Oczywiście z workiem.


I mam pytanie. Jak się ma do działania odkurzacza, to, że jest super cichy? Będzie gorzej zbierał kurz?
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
sołtys napisał/a:
w takim razie na 99,99% się zdecyduje na bezworkowca.

Czyli jednak bezworkowy? :roll:
sołtys napisał/a:
a czy masz może jakąś wiedzę (bo jednak jeszcze to mnie troszke nurtuje) na temat ekologiczności worków stosowanych w tych odkurzaczach?

Niestety nie mam. W razie czego zawsze możesz zastosować tradycyjny worek papierowy. Nie będzie pełnił roli filtra ale ekologiczny będzie na pewno ;-) S-BAG ma tą przewagę, że wypełnia się w stosunku do papierowego dokładniej przez co wystarcza na dłużej no i jest dodatkowym filtrem.
sołtys napisał/a:
A tak BTW - nie uważacie, że ten odkurzacz, który poleca Żaba ( tylko w wersji SP )jest troche podobny do ........ żaby?? http://www.allegro.pl/ite...war_4_lata.html :roll:

Ano prawie identyczny :mrgreen:
Ta wersja nie posiada elektroszczotki. Z tego co pamiętam to chyba tylko kolor biały ją ma.

Maciej napisał/a:
Hmm. Ja (a raczej moja Mama) mam do wydania na odkurzacz ok. 400 zł. Coś w tym przedziale cenowym polecacie? Oczywiście z workiem.

Oczywiście Zelmer ;-) Choćby przez to, że ma 4-letnią gwarancję.
Do 400 zł znajdzie się kilka fajnych modeli z tej marki. Zainteresuj się może modelem Syrius.
Maciej napisał/a:
I mam pytanie. Jak się ma do działania odkurzacza, to, że jest super cichy? Będzie gorzej zbierał kurz?

Nie będzie gorzej zbierał ;-) Po prostu jest lepiej wyciszony ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Maciej, w tej ~cenie (+około 20zł przesyłka) można znaleźć Syriusa, którego polecają Żaba i Katarzyną - http://www.allegro.pl/ite...troszczotk.html

Zdaje się i że ja dołącze do klanu Syriusowiczów 8-)

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
popo76, aaaaj oczywiście workowy miałem na myśli :mrgreen: Proszę wybaczyć, ale późno już było im troche nieKUMaty już był ;-) :-B

Wieelkie dzięki za pomoc :!: :-B
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
sołtys napisał/a:
Wieelkie dzięki za pomoc :!: :-B

Nie ma za co ;-)
Pozdrawiam :-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Dzięki!

A które modele to są te super ciche i w jakich są cenach?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Taka reklama z misiem kiedyś była.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Maciej napisał/a:
A które modele to są te super ciche i w jakich są cenach?

Do super cichych zalicza się właśnie model Syrius. Występuje w 3 kolorach, które różnią sie wyposażeniem i mocą. Wszystkie mają po 71dB. Model w kolorze białym ma najlepsze wyposażenie i ma 1900W. Pistacjowy i popielaty mają po 1800W (jak dla mnie znikoma różnica w mocy, większa w wyposażeniu). Dodatkowe różnice pomiędzy nimi znajdziesz w internecie. Zobacz co Ci jest potrzebne i zdecyduj. Co do ceny to w 400 zł za model najdroższy powinieneś się zmieścić. Wyżej sołtys podał link do aukcji, w której model najdroższy kosztuje 399 zł.
Pozdrawiam.
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Okej, kupiłem. :-)
http://www.allegro.pl/ite...troszczotk.html

Dziękuję Wam.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
[quote="baukan"]
Kfan napisał/a:
plwk napisał/a:
Kfan, toż ^mmm^ pisze o odkurzaczu z filtrem wodnym.


Mam w domu tego Queen of Air'a i faktycznie dużo to to potrafi i nie "zakurza" nic a nic ale na pewno nie warte jest to tych ~4500 PLN które za niego wołają.


No z pewnością nie wart aczkolwiek w ostatnim okresie chyba było to ok. 3 tys i z matą ozonową. Sam też nie kupię ale bogatych stać.
Co zrobić, są produkty które są sprzedawane inaczej pamiętamy kiedyś te garnki z Zelmera ...
No ale w tradycyjnych sklepach też mamy drożyznę Nóż się w kieszeni otwiera jak się widzi 2-3x wyższe ceny niż we Włoszech czy Niemczech zwłaszcza w kontekście dochodów ludności.
Co do odkurzacza to ja tylko chciałem uświadomić myślącym, że Zelmer Wodnik jest antyalergiczny, że są w błędzie.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
wodnik pierwszej generacji to ma moim zdaniem wadę konstrukcyjną i nie daje się porządnie zamknąć klapa co powoduje zaciąganie "lewego" powietrza. Stoi u mnie taki jeden i czasem przepiorę nim dywany. A z lewe powietrze powstrzymuje taśma malarska, tyle że proces jest upierdliwy przy częstej wymianie worka lub przy użyciu wody (wtedy jeszcze częściej bo klejenie przek karzdym użyciem)

ps. zaczepy ma wszystkie, uszczelka też wygląda ok, no ale już parę latek ma. Moim zdaniem to kwesta tego, że zaczepy nie sa na czole klapy tylko bliżej osi obrotu.
ps2. przeżył już wysysnie ~1 litra farby emulsyjnej z nowiutkiego wtedy dywanu - ale z taśmą
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiecie co?? Złapałem dziś [apsik, kaszl, kaszl] jakiegoś wirusa .. Syrius czy jakoś tak .. To draństwo strasznie wciąga dlatego lepiej uważać. Podobno przenoszone jest przez płazy. Jest to wirus nieco męczący i zdaje się atakuje wzrok, bo nie widzę paprochów na dywanie.

-------------
A tak w ogóle to Wam [czyt. nosicielom wirusa Syrius] też tak dmucha z tyłu?
-------------
Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki a zwłaszcza tym, od których się [apsik] zara [apsik] ziłem [apsik] :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
sołtys gratulacje i miłego ssania ;-)

[ Dodano: 2008-08-25, 22:41 ]
o żesz patrzę na to jak się teraz sołtys pisze :shock: Rany faktycznie cuś złapałeś :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ĺťaba, no przecia pisałem, że [apsik] ... no ale faktycznie dziwne z tym pisaniem .. czy jest na sali lekarz??

[ Dodano: 2008-08-25, 22:50 ]
Ale widać Ĺťaba, od kogo się zaraziłem :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Ło Matko
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Podepnę się, bo dzisiaj w czasie odkurzania zafascynowało mnie jedno zjawisko...

Mam metalową rurę do odkurzacza. I zauważyłam , że w czasie pracy dość mocno się ona ochładza.
Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? A najlepiej poda jakąś nazwę fizyczną tegoż zjawiska?
Czy jest ono gdzieś jeszcze wykorzystywane?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nazwy nie pomnę, ale oczywiście, że się używa. Wymienniki ciepła różnego rodzaju. W samochodzie masz taki w postaci chłodnicy :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach