PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kurde, myślałem, że założę nowy wątek AGD, a tu się okazuje, że już było.

Bo właśnie padł nam nasz stary poczciwy odkurzacz samsung. Niby mamy za rogiem człowieka, który w całkiem rozsądnych cenach reperuje rtv i agd, ale terminy ma raczej długie, a o ile wytrzymam miesiąc bez wzmacniacza czy mikrofali, o tyle bez odkurzacza już nie, bo mieszka z nami kot syberyjski. W związku z tym... jaki odkurzacz? Co się zmieniło od tych sześciu lat? Jakie obecnie za i przeciw workowych i bezworkowych? (wodnego raczej nie chcę)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ogolić kota - zanim sierściu odrośnie sierść, to odkurzacz będzie naprawiony
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
A widziałeś kiedyś kota broniącego się przed goleniem? Albo jakimkolwiek innym zabiegiem kosmetycznym lub medycznym? Nie będę rozwijał tematu, bo rozmowa pójdzie w stronę kotów, a ja chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat odkurzaczy.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
A jakiś segment konkretny cenowy , z fajerwerkami ,odkurzacz , coś ... :roll: ?

A wracając do kotów , dzisiaj aplikowałem płyn ( spot -on ) przeciw pchłom i była walka a co dopiero ogolenie .
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Fajerwerki niepotrzebne, zarąbiste szczotki do dywanów też nie, bo dywanów nie mamy i mieć nie planujemy. Przedział cenowy? Powiedzmy, że nie idący w tysiące. Zastanawiałem się nad samsungową imitacją dysona, ale czy ta imitacja zachowuje cechy oryginału (który jest podobno bardzo dobry, ale kosztuje więcej niż mam ochotę wydać na odkurzacz)? Poza tym ktoś tu sześć lat temu pisał, że te bezworkowce to nienajgeniealniejszy pomysł, ale to się mogło od tego czasu zmienić. Alergików też w domu nie mamy. Czyli generalnie odkurzacz ma dobrze ciągnąć i względnie mało kurzu wyrzucać z powrotem.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Bezworkowy Philips z serii PowerPro Active. Cena może nie sugeruje, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, a moja żona twierdzi, że nie chce innego. A to jest dla mnie wystarczająca ocena...
 

alvin  Dołączył: 07 Sty 2008
Workowy Zelmer Jupiter. Na malej mocy cichy, na duzej ciagnie jak *. Cena przystepna. Gumowe kola. Worki latwo dostepne ( w kazdym razie w mojej okolicy ;) ) Polecany na forum elektroda.

*wstawic co sie komu kojarzy. np. ciagnik
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Moje zdanie jest takie: jak się chce porządny odkurzacz to Miele (niestety mają poważną wadę jak wszystkie produkty tej firmy - cenę). Jeśli się chce jakiś odkurzacz - cała reszta. Dziś już nie robią takiego sprzętu jak kiedyś. W domu mam Daewoo z 1997 roku i działa do dziś. Nowszy trzyletni Zelmer już ledwo dyszy.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Też optuję za Zelmer Jupiterem. To zdaje się następca udanego Magnata. Ten ostatni służy mi bezproblemowo od lat.
Ale na Zelmera trzeba uważać. Część jego produkcji to chińszczyzna. Tanie produkty np ELF 2 z 24 miesięczną gwarancją są tu przykładem.
Na te "bardziej polskie" odkurzacze - Zelmer daje 4 lata gwarancji.
 
Escaflowne  Dołączył: 29 Kwi 2014
Dyson dowolny. Dwie wady: głośny i drogi.
Bezworkowy, ale wszelkie opinie o wadach bezworkowcow opisywane tu na forum i gdzie indziej nie mają w przypadku Dysonów zastosowania. Mam od kilku lat, może 5 może więcej (nie pamiętam) - żadnych usterek. Nie ma spadku ciągu w miarę napełniania zbiornika itp.

Jeżeli ma być cichy to dowolny Miele. Ale niestety tylko workowe. Jedyna duża firma która jeszcze robi sprzęt bez zaprogramowanego końca (krótkiego) życia produktu.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Właśnie miałem napisać , że Zelmer ... Żrą wszystko , regulacja mocy ( w tych nowszych ) , i tanie części , jakby co :evilsmile: . Mam Zelmera Meteor 2 i dwa koty , psa , dom na wsi . Nie mam problemów a koszt to mniej niż 200 PLN .
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No proszę... Nie ma jak forum Pentaxa ;-)
Kiedyś, kiedyś, dziwnym zbiegiem okoliczności (bynajmniej nie drogą kupna, o nie) stałem się posiadaczem i użytkownikiem wypasionego odkurzacza Lux 1 Royal. Z turboszczotką i jakimiś innymi bajerami. Których nigdy nie użyłem. Odkurzacz owszem fajny, przede wszystkim dlatego, że cichy. Ale dziś przyszło mi zamówić nowy zestaw worków. Przy okazji przeszło mi przez myśl, żeby wymienić też filtry. No i w efekcie zacząłem się zastanawiać nad zwykłym odkurzaczem, który z podłóg wybierze sierść kota, psa i inne takie okruchy, kurze itp. Niedrogim, tanim w eksploatacji, poręcznym. I niezbyt głośnym, bo cichą pracę tego Luxa polubiłem. A tu taki wątek "na czasie" wyskakuje :-D
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Hmmm.. jupiterem zelmera na najniższej mocy da się nawet kota odkurzyć. Zwiększenie mocy powoduje jednak szybką ucieczkę futrzaka w stronę przeciwną do odkurzacza.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
A ja Wam mogę polecić dowolnego Electrolux'a z serii Ultrasilencer.
Ciągną, że trzeba uważać na sąsiadów z dołu (jak się ma), są bardzo ciche z płynną regulacją mocy, worki starczają na długo i mają fajny patent zasuwania otworu worka przy wymianie.
Dla mnie najważniejsze było, aby odkurzacz nie wył przy pracy jak golona małpa i Electrolux'y z serii ZUS (strasznie podoba mi się ich skrót) w 90% spełniły zadanie, pozostałe 10% bym dał jakby sam odkurzał i się sprzątał ;-)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
PiotrR napisał/a:
Zastanawiałem się nad samsungową imitacją dysona, ale czy ta imitacja zachowuje cechy oryginału (który jest podobno bardzo dobry, ale kosztuje więcej niż mam ochotę wydać na odkurzacz)?

Posiadam samsungowego Dysona, ale mam go dopiero miesiąc, więc jeszcze go sprawdzam. Do tej pory miałem 8-letniego Electroluxa. Sprzęt nie do zajechania, ale był za słaby. Kupiłem Samsunga i teraz przekonałem się co to znaczy mocny sprzęt - muszę redukować moc, bo dywany podnosi. Poza tym opróżnianie pojemnika to wręcz banał. A co do Dysona, to kumpel z pół roku temu kupił i specjalne zadowolony nie jest. Coś mu się wyłamało, coś wykrzywiło. Obecny Dyson stracił na jakości, o czym można poczytać w necie.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Dobra, dziś nie zdążyliśmy, pewnie udamy się po odkurzacz w sobotę. Pomacamy i coś wybierzemy. Dzięki za odzew.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli cichy to ja też polecę Ultrasilencera. Nie wiem jak moc czy inne takie, ale cichy jest.
Myśmy kupili jakiegoś innego Electroluksa i jesteśmy zadowoleni.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No i kupiliśmy workowego Electroluksa Ultrasilencer. Rzeczywiście silnik jest bardzo cichy. Już szum szczotki jest głośniejszy. Ale w sumie, aż się nie chce wierzyć, że ciągnie. A ciągnie.

(A mój dziadek, to na każdy odkurzacz mówił elektroluks)
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Ponad 5 lat temu kupiłem DYSON DC 19 Allergy Parquet, do dzisiaj chodzi bez zarzutu i nie zamieniłbym go na żaden inny. Cena wtedy 999 zł. Żadnych worków, szybko się czyści. Jakby mi się nie daj Boże kiedyś zepsuł to następny też będzie DYSON.
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Odświeżając nieco temat:
w poszukiwaniu przyzwoitego cenowo a przede wszystkim CICHEGO odkurzacza wyszukiwarki wyrzuciły hasło typu Sencor.
Model VC 8 VT lub SVC 8 YL. Oba modele ponoć poniżej 70dB.
Miał ktoś styczność z tą marką? Warto zanabyć?
Można kupić w byle markecie worki, czy trzeba extra zamawiać w sklepach internetowych?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach