jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
świetlówki w studio
Czy ktoś stosował świetlówki do oświetlania małych przedmiotów w studio?
Jak dotąd znalazłem jedynie philipsy z współczynnikiem Ra większym od 90 (na allegro pod nazwą "tornado", tylko jakoś nie mam zaufania do opisów z allegro).
A może ktoś już rozgryzał ten temat? Może się podzieli doświadczeniem?
 
Leoman  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzięki serdeczne
czytałem już stronkę philipsa i znalazłem odpowiednie świetlówki ale rurowe (osram zresztą też takie robi), myślałem że ktoś wie coś o małych rozmiarów świetlówkach kompaktowych ale najwyraźniej nie ma takich w produkcji.
Cóż trzeba będzie się z rurkami pobawić
dzięki jeszcze raz
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
jarekw napisał/a:
Cóż trzeba będzie się z rurkami pobawić
dzięki jeszcze raz

Ja używam takiej w akwarium:
TL-D 90 De Luxe Pro (link)

Ma współczynnik Ra wynoszący 92.

Moim zdaniem daje bardzo naturalne, białe światło (6500K). Jakie to ma przełożenie na oświetlenie w fotografii? Nie wiem.

Jest jeszcze taka:
TL-D 90 Graphica Pro (link) ze współczynnikiem Ra=98
 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
na stronie http://www.funsports.pl/f-default-f.htm znalazłem takie cudo jak CY25WT i powiem szczerze, że to mi poddało pomysł zrobienia czegoś podobnego na własną rękę.
Okazało się, że problemem jest znalezienie odpowiedniej świetlówki.
Podstawą tutaj muszą być małe rozmiary bu "studio" to mój najmniejszy pokój w mieszkaniu :-D
PS
napisałem do Funsports o parametry tych świetlówek jak odpiszą to podam do wiadomości

[ Dodano: 2006-10-09, 19:32 ]
Dostałem odpowiedź od firmy Funsports.
Te kompaktowe świetlówki 25 W mają współczynnik Ra = 90. Nie jest najgorzej. Jak będą tanie to spróbuję coś z nimi pokombinować. Na razie napisałem czy wogóle sprzedają na sztuki i po ile :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach