yusuf  Dołączył: 19.04.2006
Jestem za, a nawet przeciw, tylko nie wiem, czy uda mi się znaleźć paszport Polsatu, w ostateczności uznamy, że mam nieco więcej niż 5 lat.

Jacek może się namyśli, bo z tego co mówił raczej nie będzie miał czasu, a i aparatu nie ma, bo mu jakiś Apollo, czy ktoś, zabrał.

_basta_  Dołączył: 13.07.2008
Chętnie się wproszę ... Może jakieś szczegóły tego planu? Pogoda jest taka sobie.
Jakie wpisowe dla "neofity"?

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20.04.2006
_basta_ napisał/a:
Pogoda jest taka sobie.
No właśnie. Poczekajmy do soboty wieczór, bo jak tak będzie cały czas padać, to bez sensu.

To ja proponuję wypad za tydzień, może się pogoda trochę wyklaruje, bo na razie ani śniegu, ani ciepło, ani przyjemnie. A tak poza tym, to nie wyrwę się nigdzie w ten weekend :cry:

yusuf napisał/a:
To ja proponuję wypad za tydzień
OK, u mnie odpada sobota 3/3 po południu.

Zawsze zostaje nam sobota 4/3 :mrgreen:

SMIS  Dołączył: 08.01.2009
yusuf napisał/a:
Jacek może się namyśli, bo z tego co mówił raczej nie będzie miał czasu, a i aparatu nie ma, bo mu jakiś Apollo, czy ktoś, zabrał.

To za mało powiedziane . Zabrał to fakt ale k.... nie chce oddać :cry:

xchomik  Dołączył: 13.04.2011
Słuchajcie Bracia podlascy Pentaxjanie!!
Jest taka sprawa, gość prowadzący na YT kanał thatnikonguy (może go znacie?) ogłosił konkurs pod tytułem Get Your Gear Out, czyli zdjęcie kogoś robiącego zdjęcie. Konkurs trwa do końca kwietnia, a ponieważ udało mi się w konkursie marcowym zwrócić jego uwagę swoją klatką (i modelem aparatu :D) to trochę mnie to nakręciło żeby i w tym miesiącu spróbować. No i chciałem podejść do tematu kreatywnie, mianowicie odpuścić sobie zdjęcia siebie samego w lustrze czy okularach żony. Pomyślałem o grupowym zdjęciu użytkowników Pentaxów np robiących zdjęcie komuś, albo jakiegoś landszaftu, albo jeszcze jakiegoś innego obiektu. Docelowo klatki mają trafić na Flikr'a i do grupy GYGO tamże. Myślę, że genialnym wręcz pomysłem byłoby zasypanie tej grupy każdy swoim zdjęciem tej samej zbiorowej sytuacji z innej perspektywy, czy robionym innym aparatem. To zupełnie zmieniłoby poziom tego przedsięwzięcia (w sensie konkursu), a przy okazji jeszcze raz pokazałoby, że Pentax ma swoich wiernych fanów. Co powiedzielibyście na spotkanie w jakimś malowniczym miejscu na grupową sesję, wstępnie może w okolicach 3 tygodnia kwietnia? I w ogóle co powiecie na taki pomysł?

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale jak chcesz coś zasypywać, to mogę się pisać, tylko łopaty załatwiasz sam :-D

Łopaty.... hmm... no nie mam tyle akurat, mam tylko jedną, nazywa się K20D :P. Jak każdy by przyszedł ze swoją to przynajmniej każdy mógłby się swoją pochwalić na zdjęciu ;).

Nie wiem o co chodzi, ale proszę mnie zapisać.

Chodzi o to, że mam ochotę wziąć udział w konkursie na zdjęcie "kogoś z aparatem". Tym kimś mieliby być Pentaxjanie z podlaskiego. Ponieważ takie zdjęcie nie byłoby jeszcze niczym szczególnym w takim konkursie, to pomyślałem, że wszyscy uczestnicy takiego spotkania mogliby zrobić po zdjęciu i także wrzucić do konkursu. W ten sposób można by powalczyć samym pomysłem o nagrody. A są dosyć bogate ;).

To znaczy się co ja miał bym robić za modela :shock: ? Chociaż w gruncie rzeczy jak się dobrze przyjrzeć to niezłe ze mnie ciacho :mrgreen: . No to dobra też bym się na to pisał ale nie za darmo oczywiście ;-)

A czego byś oczekiwał w zamian?;>

W sumie to możesz się zawsze schować za aparatem. Jak by tak dobrze pomyśleć i karimaty zabrać (do poleżenia na glebie rzecz jasna) to można by zrobić zdjęcie pod tytułem "Grupowe polowanie na żubra występującego w puszczy" :D.

A może takie cóś by się nadawało ?

Wzięło , wlazło mi przed obiektyw a ja nie miałem sumienia pogonić no i tak zostało :mrgreen:

No właśnie o coś takiego chodzi w konkursie, ale nie koniecznie o coś takiego chodzi mi :D.

xchomik napisał/a:
No właśnie o coś takiego chodzi w konkursie, ale nie koniecznie o coś takiego chodzi mi :D

Enigma przy Tobie to pikuś :-/

Dooobra. To już Wam nie będę zawracał głowy :(. Myślałem, że wyjaśniłem pomysł.

xchomik, spokojnie, sam przyznasz, że propozycja jest trochę niecodzienna.
Jeśli mam być szczery, to robienie zdjęć, na których są inni robiący zdjęcia średnio mi pasuje, ale spotkać się zawsze można i każda inicjatywa w tym kierunku jest OK.
Pozować mogę (tylko muszę się ogolić), ale sam uczestniczyć w takim konkursie raczej nie będę.

Zaproponuj dokładny termin, będziemy pytać żon.

Wstępnie proponowałbym weekend 21-22 kwietnia.
No trochę niecodzienna, ale jakbyśmy zawsze robili codzienne zdjęcia to co ciekawego byłoby w fotografii?
Z tym goleniem to jak uważasz, ale myślę, że spokojnie można by sobie darować, w końcu jeśli przyjąć koncepcję "polowanie na żubra" to do lasu jak idzie myśliwy to się wcale golić nie musi ;).

Co do Twojego ewentualnego udziału (lub nie udziału) w konkursie to też zrobisz jak zechcesz. Wydawało mi się po prostu, że jakby się kilka(naście) takich zdjęć zebrało w jednym miejscu to byłoby to niezłe zaskoczenie dla organizatora, no ale zmusić nie mogę ;). A jeśli martwi Cię, że musiałbyś zakładać jeszcze jedno konto, o którym potem byś zapomniał to powiem Ci że sam tak myślałem, a potem się dowiedziałem, że do Flikra można się z konta googla zalogować, więc jeden login mniej do zapamiętania :D.

Skocz do: