tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
Dobre korpusy m42
witam, jakie znacie dobre aparaty na mocowanie m42? Zależałoby mi na niewielkich rozmiarach i jasnym, duzym wizjerze. No i wewnetrzny pomiar swiatla...

chce popstrykac troche super takumarami ktore zostaly mi po ojcu.
Ostatecznie kupie przejsciowke pk>m42, ale wolalbym jakis fajny aparacik. Czy ktos przescignął popularnoscia pentaxy spotmatic?

Nie znam tych mocowan nic a nic

poleccie cos dobrego.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak duży wizjer i małe wymiary to tylko Zenit.
.
.
.
.
.
.
.
No dobra. Nie muszę tłumaczyć się z powyższego tekstu. Każdy zrozumie.
Czasami na Allegro trafiają się spotmatki w cenie takiej, że ...
A gdybyś jednak nie reflektował i się śpieszył, to może:
http://www.allegro.pl/ite...lex_sp_m42.html
 
gebi
Mój typ - Porst Compact Reflex SP
Witam,
Ja ze swojej strony zawsze polecam Porsta SP. Świetny, lekki (540g) korpus z punktowym pomiarem światła, pomiar centralnie ważony za pomoca trzech czujników CDS (prawie matryca :-) ). Wielokrotna ekspozycja, czasy 4s-1/1000s, duży, jasny wizjer.
Kiedy na targach foto w Łodzi porównałem jego wizjer z cyfrankami (nawet Pentaxa DS/DL), to stwierdziłem że noszę przy sobie telewizor :-)

Pozdrówka
 

jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Ja ze swojej strony zawsze polecam Porsta SP

Jeśli się nie mylę to jego jedyną wadą była płócienna migawka. Jeśli się mylę to mnie popraw. Chociaż jak był aparat dobrze traktowany to i w zenkach ta migawka podrafiła dłuuuuuugo wytrzymać. :-D
pozdrawiam
jarekw
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Moze Revueflex AC-1? Ale tak naprawde to Takumary radoche daja przy Spotmaticach... Moze wiec F lub ESII?

Pzdr
Spinner
 
gebi
Porst SP
Cytat
Jeśli się nie mylę to jego jedyną wadą była płócienna migawka. Jeśli się mylę to mnie popraw.

Tak to prawda, ma płócienną migawkę, ale szczerze mówiąc póki co, nie wiem co to za problem, poza tym że synchro z lampą ma na 1/60s. Póki co migawka działa, a w Porście sprowadzonym z Niemiec przepuściłem pewnie coś około 30-stu filmów (wiem, wiem, to nie jest dużo, ale jestem tylko amatorem).
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
A ta strone widziales?
http://www.m42.republika.pl/
Ja kiedys tez szukalem m42 zamiast zenita i mi ja ktos pokazal, prawie mialem nawet tego revue de lux, ale wtedy ostatecznie kupilem PK (jak w stopce) i tak wpadlem w to bagno :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach