Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
-wiesz jakie to sa koszty ?
a jak zrobimy zrzutę? :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fafniak napisał/a:
-wiesz jakie to sa koszty ?

Cóż - jak to w życiu - nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki (bo się nie da...)

Mam nadzieję, że się nie obrazisz na mnie. Muszę jednak coś napisać. Oglądałem nie raz Twoje prace - przyznam, że między innymi one spowodowały, że wybrałem właśnie Pentaksa. Poważnie. Zmieniasz system, bo chcesz się rozwijać - zrozumiałe w Twoim przypadku (takich na forum przypadków jest mniej niż palców drwala po wypadku z piłą tarczową - reszta to dla mnie szpan dla odróżnienia się od amatorskiego APS-C). Dla mnie jesteś doświadczonym fotografem z niezłymi osiągnięciami.
Ale napisałeś na forum NIKON-a...
"Najbardziej doluje mnie to ze zmeinilem system tracac na sprzedazy starego i dokladajac do nowego...... w sumie wpakowalem w nowy system kupe kasy i dostalem cos co nie spelnia mojego podstawowego zalozenia do pracy przy ulubionym oswietleniu. Niby moglem poprosic kogos z forum o opiinie lub sampelka - ale sam widzisz po reakcji na realnie pokazany problem - jak wygladalaby odpowiedz. Tym bardziej to smutne ze nawet moderator zamiast przyjrzec sie - zaczyna od czepiania sie slowek (to oczywiscie nie do ciebie)
Swoja droga do glowy mi nie przyszlo, ze moze byc taki problem(z tak nowoczesna matryca)"


...niczym totalny amator / dzieciak, który płacze bo coś mu nie wyszło. Na Boga - Fafniak to TY ? Człowiek, który dla wielu na tym forum jest wzorem rozwoju pasji fotograficznej ?
Strzeliłeś sobie w kolano takim płaczem - płaczesz że system nowy be, że na starym straciłeś i teraz nikt tam Ci nie pomaga etc.
Potem nie ma co się dziwić, że jeden z drugim zaczynają Tobie (tak TOBIE) tłumaczyć zależność pomiędzy ISO/przysłoną/czasem naświetlania.
Nie odbieraj źle tego co napisałem - ale to tak wygląda. Rozumiem, że to chwilowa złość na nieudany (jak na razie) mariaż z nowym systemem.
:-B
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
http://www.forum.nikon.or...ead.php?t=83443
polecam szczeg. wypowiedz moda JK :evilsmile:

Nie zazdroszczę Ci Fafniak nowego forum. Przejrzałem ten wątek i odnoszę wrażenie, że albo traktują Cię tam jako fotograficznego lamera, który od tatusia dostał kasiorę na "pełną klatkę", albo jako Pentaksowego agenta, który podstępem się wdarł w ich szeregi aby wprowadzać ferment i zamęt w ich światku. Do tego wypowiedzi moderatora, który wszystko wie najlepiej a wykazuje poziom dyskusji pryszczatego nastolatka.
Porażka na całym froncie :-| :-/ :-?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
... i jeszcze jedno. Moim zdaniem, zmiana systemu w który się władowało kupę kasy na 2-3 miesiące przed pokazaniem nowych modeli to odważna decyzja.
Osobiście bym poczekał. Nie raz Pentax zaskakiwał - może teraz też tak będzie. Jeżeli ktoś myśli o zmianie systemu niech poczeka z 2-3 miesiące. Zobaczymy, co pokaże Pentax. Potem może być za późno (strata na wyprzedaży Pentaksa, strata na zakupie nowego i może znowu strata na powrocie (choć na to bym nie liczył)).
 
jungli
[Usunięty]
Fafniak trafil typowo na zly dzien modow, wg mnie to oni zawsze taki maja, ze mna bylo podobnie, do tego jeszcze szkolne tlumaczenia w/w rozpoczynaja ludzie, ktorzy maja ponizej 10 postow, rece opadaja.

Stoje przed wyborem FF i mialem chrapke na D700, kolega dal mi do myslenia, gdyby Pentax wypuscil FF, mialbym tylko jedna prosbe, jako, ze o jakosc produktu sie nie boje, blagam! skonczcie z waleniem lustra, cofnijcie sie do czasow ist*D, teraz robiac fotki w kosciele, straszy sie golebie, ktore sa przed kosciolem:)

Swoja droga jestem ciekaw co sie wydarzy ciekawego w branzy juz za chwilke.

hej
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers, - przynam ze nie bardzo wiem tak naprawde o czym piszesz...moja rekacja byla faktycznie bardzo "osobista" ale widocznie jestem osoba o slabej psyche i jakos mnie tak .....
Ciezko troche przyjac "na klate" i powiedziec - nic to !!!
MacRayers napisał/a:
...niczym totalny amator / dzieciak, który płacze bo coś mu nie wyszło. Na Boga - Fafniak to TY ? Człowiek, który dla wielu na tym forum jest wzorem rozwoju pasji fotograficznej ?
a co to ma ...???!!!????
MacRayers napisał/a:
Strzeliłeś sobie w kolano takim płaczem - płaczesz że system nowy be, że na starym straciłeś i teraz nikt tam Ci nie pomaga etc.
- widze ze kompletnie zle odebrales moja wypowiedz...a jak zajrzysz jeszcze raz to zobaczysz ze kretynskei wypowiedzi pojawily sie zanim napisalem ten tekst

wisi mi to

MacRayers napisał/a:
... i jeszcze jedno. Moim zdaniem, zmiana systemu w który się władowało kupę kasy na 2-3 miesiące przed pokazaniem nowych modeli to odważna decyzja.
Osobiście bym poczekał.
zawsze mozna poczekac - ZAWSZE - tylko rachunek zyskow i strat zawsze jest negatywny
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Na Boga - Fafniak to TY ? Człowiek, który dla wielu na tym forum jest wzorem rozwoju pasji fotograficznej ?
Strzeliłeś sobie w kolano takim płaczem - płaczesz że system nowy be, że na starym straciłeś i teraz nikt tam Ci nie pomaga etc.


O czym ty chrzanisz?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos napisał/a:
O czym ty chrzanisz?
Fafniak napisał/a:
a co to ma ...???!!!????


To ma do rzeczy, że Fafniak nie jest amatorem uczącym się obsługi aparatu. Z tego co napisał na forum Nikona, można odnieść wrażenie, że
gebi napisał/a:
od tatusia dostał kasiorę na "pełną klatkę",
.
O to mi chodzi - czytałem całą dyskusję i uważam, że tak właśnie Fafniak został odebrany - niektórzy zaczęli tam mu wykładać zależność pomiędzy ISO/czasem naświetlania / przesłoną - co chyba przy poziomie wiedzy i umiejętności naszego Kolegi jest nie na miejscu.
Napisałem powyżej - ja osobiście bardzo cenię prace fotograficzne Fafniaka. Rozumiem też jego rozczarowanie, że trafił (znowu?) na jakiś wadliwy egzemplarz. Tylko często można spotkać nawet na naszym forum osoby, które przeszły z kompaktów na lustrzankę i podobnie się zachowują - tzn. że zmieniły system i nagle coś nie teges, że tyle kasy wydały etc. Ja rozumiem jakie intencje miał Fafniak - jednak po odpowiedziach osób na forum Nikona można odnieść wrażenie, że go
gebi napisał/a:
traktują tam jako fotograficznego lamera,
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wybacz, ale imho Fafniak zostal odebrany tak, jak został nie przez swoje wypowiedzi, co przez specyfike tamtego forum. A ty nie żaliłbyś się po wydaniu takiej kasy, że aparat ma wadę fabryczną której nie chcą w oficjalnym serwisie naprawic - skadinand zreszta nie moga - ani tez aparatu wymienic...?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fafniak napisał/a:
kretynskei wypowiedzi pojawily sie zanim napisalem ten tekst

no bo chyba w światku Nikona tak traktują nowych, którzy nie są usłużni, ulegli i w pas się nie kłaniają starym członkom forum - vide :

Cytat:
Napisał fafniak
bzdura
Odpowiedź :
Co za pewność siebie

[ Dodano: 2009-01-15, 12:17 ]
alkos napisał/a:
A ty nie żaliłbyś się po wydaniu takiej kasy, że aparat ma wadę fabryczną której nie chcą w oficjalnym serwisie naprawic - skadinand zreszta nie moga - ani tez aparatu wymienic...?

Oczywiście, że bym się żalił - szlag by mnie trafił. Może Ciebie to zdziwi, może nie - dla mnie akurat prace Fafniaka są o tyle ważne, że przekonały mnie do systemu. Po prostu cenię gościa i tyle. W nosie mam co sądzą inni. Tylko, że takim podejściem (w sumie normalnym i zrozumiałym na naszym forum) Fafnika został odebrany jak dziecko który chyba nie umie korzystać z lustrzanki. Oczywiście, przeglądając jego sample można dojść do wniosku, że ma rację. Tylko, że w świecie Nikona jak widać mówienie za dużo złego o boskim D700 odbierane jest właśnie tak a nie inaczej - włącznie z pouczaniem o podstawach fotografii.

Zresztą, dla mnie EOT.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Tylko, że w świecie Nikona jak widać mówienie za dużo złego o boskim D700 odbierane jest właśnie tak a nie inaczej - włącznie z pouczaniem o podstawach fotografii.


Kurde, az mam ochote tam pojsc i potrolowac. Ino z pracy nie moge :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alkos napisał/a:
Kurde, az mam ochote tam pojsc i potrolowac. Ino z pracy nie moge :-P
:-B
Lepiej nie bo będzie, że najazd Pentalibów nastąpił, którzy to podniecają się pracami jakiego Fafniaka, który to
gebi napisał/a:
od tatusia dostał kasiorę na "pełną klatkę"
a nie zna podstaw fotografii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i nie umie czołobitnie oddawać hołd D700-tce.
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
gebi napisał/a:

Nie zazdroszczę Ci Fafniak nowego forum


Ja się tam zapisałem ale nawet nie to że nie udzielam się, ale nawet nie jestem w stanie śledzić tego co się tam dzieje - tu przynajmniej =lastivisit jest do ogarnięcia - tam, na 'dzińdybry' 11 ekranów postów... Poddałem się... Odkryłem że tak naprawdę zmiana systemu nie oznacza konieczności zmiany forum - bo w kwestii poprawy warsztatu w czym pomoże mi bardziej nikoniarz od pentaksiarza? No może tam trafię na jakiegoś profi od mody czy kreowania wizerunku ale jak znam życie, to wiedzą się nie bedzie chciał dzielić. Więc zostaję na pentax.org.pl, bo tu fajnie, przytulnie i można sobie pogadać :)

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Lepiej nie bo będzie, że najazd Pentalibów nastąpił,


A nie, nie, ja bym tam chetniej oficjalnie z ramienia Nikona pojechał :-P Dlatego mowie ze z pracy nie moge :evilsmile:

(cos czuje ze dostaloby mi sie jeszcze bardziej :-> )
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
alkos napisał/a:
zostal odebrany tak, jak został nie przez swoje wypowiedzi, co przez specyfike tamtego forum.


ale zdarzają sie tam też mądre i przemyślane wypowiedzi, jak np ta :

Cytat
zajrzyj na pentaxowe forum, bardzo przyjazne i bardzo pomocne.


:-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
A ty nie żaliłbyś się po wydaniu takiej kasy, że aparat ma wadę fabryczną której nie chcą w oficjalnym serwisie naprawic

Tak myślę że Fafniak aż takiego pecha nie ma :mrgreen: :
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=84196
to jest dopiero ból, Nikon takie rzeczy wyrabia :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
to jest dopiero ból, Nikon takie rzeczy wyrabia
- to sa wady/usterki


a problem d700 to jest to ze narazie : "...aparat zgodny z parametrami tej klasy sprzetu..."
:evil:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
a problem d700 to jest to ze narazie : "...aparat zgodny z parametrami tej klasy sprzetu..."

Dobrze że nie mam D700 8-) , Tetenalu, trochę wrzuć na luz, przecież to tylko aparat foto który za jakieś pięć lat nie będzie nic wart poza symboliczną złotówka. Ja rozumiem twoje boje, ale chyba ten świat już dziś tak jest skonstruowany że niezależnie od tego czy wydasz 1K, 10K czy 100K zł to i tak nie masz pewności że kupujesz coś dobrego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
trochę wrzuć na luz,

prem bardzo :
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=382273#382273
:mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
ale chyba ten świat już dziś tak jest skonstruowany że niezależnie od tego czy wydasz 1K, 10K czy 100K zł to i tak nie masz pewności że kupujesz coś dobrego.


Ja tego nie rozumiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach