Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Fafniak, dzięki Twoim i Twojego ojca zdjęciom bardzo polubiłam te kadry pod słońce i jeszcze z fiszaja. Sama takie często próbuję robić.
Szkoda, że sprzęt tak teraz potrafi przeszkadzać :-/

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak, a takie głupie pytanie - jak z innymi obiektywami pod słońce?
Bo z tego co ja pamiętam, to taki blooming to raczej cecha CCD, gdzie informacje zczytywane są wierszami, a nie w CMOS. Tak się zastanawiam, czy jakiś listek nie ma wady. Wtedy też by tak się działo przy zmianie kadru.
Tu są przykłady bardzo jaskrawe(nomen omen) bloomingu:



Z TEGO artykułu na www.fotografuj.pl
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ja tego nie rozumiem.

alkos, to zauważ że to nie tylko foto dotyka, ale np. motoryzację wiesz ile nowych merców się psuje? A weź podzespoły komputerowe, nawet najbardziej markowe potrafią zwalić klopsa, a weź nowe ciężarówki też masa problemów, chodzi mi o to że, tak jak było kiedyś wysoka cena gwarantowała wysoką jakość produktu, a dziś wcale tego nie gwarantuje.
 
Mingus  Dołączył: 08 Sie 2008
tomecki napisał/a:

a weź nowe ciężarówki też masa problemów.

:-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomecki, Ty to umiesz podnieść na duchu :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak stał się nierozumianym odkrywcą. Nie cieszy mnie to.

Wniosek smutny, ale prawdziwy - Fafniak używa aparatu. Większość ludzi używa sprzętu jako pstrykadełek. I nie ważne, jakie efekty obrobione w PS pokazują.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
plwk, sie wie 8-)
Chromolić kryzys i ten cały konsumpcyjny świat, jedno co warto to napić się warto :-B :-B :-B :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tref napisał/a:
Wniosek smutny, ale prawdziwy - Fafniak używa aparatu.
heh jak to brzmi 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
jedno co warto to napić się warto :-B :-B :-B :mrgreen:

Konował na 10 dni zabronił :-/
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
plwk napisał/a:
Konował na 10 dni zabronił :-/
Wyrazy współczucia ;-)
 
jungli
[Usunięty]
Mam prosbe do wladnych Imperatorow, jako, ze piwa nie pijam, mozna dodac flaszke do naszych emotionow? Powaznie pytam, nie kazdy lubi piwo.

hej :mrgreen:
 
erpe  Dołączył: 06 Maj 2007
jungli napisał/a:
mozna dodac flaszke do naszych emotionow?


Myślę, że masz na to tyle % szans ile ktoś zjada w pojedynkowych ankietach. Poważnie...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
plwk napisał/a:
tomecki napisał/a:
jedno co warto to napić się warto :-B :-B :-B :mrgreen:

Konował na 10 dni zabronił :-/
Piwo jest po to, żeby się lało! :evilsmile: (mnie też nie wolno, a już drugi dzień na grzańcu jadę-taka przeziębienioterapia).

tref napisał/a:

Wniosek smutny, ale prawdziwy - Fafniak używa aparatu. Większość ludzi używa sprzętu jako pstrykadełek. I nie ważne, jakie efekty obrobione w PS pokazują.
Zjadłem literkę, taki myślowy skrót.
Powinno być:
Wniosek smutny, ale prawdziwy - Fafniak używa aparatu, a większość ludzi używa sprzętu jako pstrykadełek. I nie ważne, jakie efekty obrobione w PS pokazują.

[ Dodano: 2009-01-15, 19:44 ]
jungli napisał/a:
Powaznie pytam, nie kazdy lubi piwo.
Ja też nie lubię piwa. Wolę miód. No to po kuflu :-B

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
Piwo jest po to, żeby się lało! :evilsmile: (mnie też nie wolno, a już drugi dzień na grzańcu jadę-taka przeziębienioterapia).

To bardziej skomplikowane :-/

[ Dodano: 2009-01-15, 19:50 ]
tref napisał/a:
Wniosek smutny, ale prawdziwy - Fafniak używa aparatu, a większość ludzi używa sprzętu jako pstrykadełek. I nie ważne, jakie efekty obrobione w PS pokazują.

Jeśli im to nie przeszkadza a nawet sprawia przyjemność ;-) :?:
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
MacRayers napisał/a:
Fafniak - jak wyszłoby body FF porównywalne z D700 w Pentaksie to wrócisz ?


jak dobrze pamietam to Fafniak zmienil system nie dla FXa tylko dla szkielka, wiec FF w Pentaxie nic nie zmieni....
..chyba :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
ttb napisał/a:
jak dobrze pamietam to Fafniak zmienil system nie dla FXa tylko dla szkielka, wiec FF w Pentaxie nic nie zmieni....

heh, na moje jak wyjdzie FF Pentaksa (ale wcześniej 645D i K20D Super) to na pewno odgrzeją stare/nowe/poprawione szkiełka FA. Wyobrażasz sobie nowe, poprawione wersje FA oraz Limitedy (też FA zresztą) z SDM-em ?
Będę stał na bramce i zbierał po 10 zł od każdego, który powróci. Kasę przeznaczymy na piwo, grzańce i inne napoje na spotkanie użytkowników.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
jak wyjdzie FF Pentaksa (ale wcześniej 645D i K20D Super) to na pewno odgrzeją stare/nowe/poprawione szkiełka FA. Wyobrażasz sobie nowe, poprawione wersje FA oraz Limitedy (też FA zresztą) z SDM-em ?
Chciałbym to zobaczyć. I to nie jest kpina. Naprawdę chciałbym to zobaczyć, ale jestem realistą i wiem, że w ciągu najbliższych kilku lat możemy sobie tylko o tym marzyć, w ten właśnie sposób, jak to robimy teraz. :-/
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
A jak jest w D90 & D700 z opcją Auto FP ? która była dostępna w D80 / D200. Bo w specyfikacji tech. nie ma opisanej a jest to przydatny bajer.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pietras napisał/a:
A jak jest w D90 & D700 z opcją Auto FP ? która była dostępna w D80 / D200. Bo w specyfikacji tech. nie ma opisanej a jest to przydatny bajer.


Oczywiscie że jest :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
alkos napisał/a:
Kurde, az mam ochote tam pojsc i potrolowac. Ino z pracy nie moge
LOL. Powinieneś mieć służbowo obowiązek tam być. :mrgreen:

Jak czytałem tamtą dyskusję, to mi się słabo robiło. :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach