Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
polaczenie wzmacniacza kina domowego i wzmacniacza stereo
chyba mi ktos juz to wyjasnial ale nie moge spobie przypomniec.... :evil:
kolumny sztuk 1 (fronty) (reszta to kino domowe)
i teraz tak - jak sprzedam wzmacniacz DENON-a mam zamiar kupic sobie CA 640v2
do niego bezposrednio chcialbym podlaczyc kolumny frontowe
problem lezy w tym co w takim razie zrobic z kinem domowym
bo prowadzic 2 par kabli - odpada
kupowanie jakiegos przelacznika - chyba bez sensu
ten CA ma z opisu wyjscie przedwzmacniacza tylko z tego co rozumiem to wyjscie powinno sie polaczyc z jakims wejsciem w wielokoanalowym wzacniczu do kina - tylko to bez sensu bo przeciez ten wielokanalaowiec bedzie ingerowalw sygnal z CA... :roll:
kurna zgubilem sie
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Re: polaczenie wzmacniacza kina domowego i wzmacniacza stere
Fafniak napisał/a:
problem lezy w tym co w takim razie zrobic z kinem domowym


Jak naprawdę nie wiesz co z nim zrobić to mogę się poświęcić i nim zaopiekować.
 

piters1986  Dołączył: 23 Sty 2008
Fafniak napisał/a:
co w takim razie zrobic z kinem domowym

a ja tam wolę porządne stereo :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piters1986 napisał/a:
a ja tam wolę porządne stereo :-P
W kinie domowym ? Rozumiem muzyka, ale film ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
BuR-ToN, ipiters1986, czy cokolwiek wynika z waszych postow :?:

[ Dodano: 2008-08-10, 13:58 ]
dla czepialskich - osobno jest tor stereo i osobno kinodomowe - tylko kolumny sa te same
 
jungli
[Usunięty]
Z wy cyfry na we kina, jesli Cie dobrze zrozumialem, zas jesli zostaje Ci tylko 1 piec do wszystkiego to sa chyba jakies switche, mnie tam kino juz dawno nie pociaga bo to tandetne efekciarstwo, stereo ponad wszystko.

pozdroofka
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Z wyjścia "pre out" kanałów przednich kina domowego puszczasz kabelek do wejścia.. no właśnie, nie wiem jakie tem 640 ma wejścia. Daj fotkę tylnej ścianki, bo nie chce mi się szukać w necie. 8-)

Fafniak napisał/a:
kolumny sztuk 1
Na jednej sztuce to mono bedzie. :evilsmile: I nie kolumny tylko zestaw głośnikowy. :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jungli napisał/a:
mnie tam kino juz dawno nie pociaga bo to tandetne efekciarstwo, stereo ponad wszystko.
Załamałem się.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jungli napisał/a:
mnie tam kino juz dawno nie pociaga bo to tandetne efekciarstwo, stereo ponad wszystko.


na prosbe innego kolorowego wycialem swoj tekt - tekst byl b.malo przyjemny

[ Dodano: 2008-08-10, 15:34 ]



Gwiazdor, czyli wzmacniacz musi miec wyjscia preout.... :-( kurna
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Fafniak, kino musi mieć pre-out, a wzmacniacz najlepiej jakby miał tryb "kino", w którym nie steruje wzmocnieniem. (nie wiem czy ten CA to ma)
Jeśli wzmacniacz nie ma takiego wejścia to nie tragedia, ale musiał byś pamiętać o ustawnieniu gałki VOLUME na odpowiedniej pozycji podczas słuchania kina.
A jak kino nie ma takiego wyjścia to lipa. Są "adaptery", któe umożliwiają podłączenie się do wyjść głośnikowyc, ale nie jestem pewny, czy jest sens (pod względem jakości).

W tym ostatnim przypadku lepiej sobie podłączyć DVD dwukanałowo - i tak będzie lepiej niż przełącznik, a to musiało by być bardzo dobre kino domowe, żeby przeskoczyło jakościowo wzmacniacz stereo. Oczywiście efekty będą mniej spektakularne, ale to już co kto woli. ;-)

[ Dodano: 2008-08-10, 19:58 ]
Albo ty chcesz jeszcze coś innego zrobić, tylko ja nie rozumiem co. :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
spytam inaczej - czy jest jakas mozliwosc polaczenia takiego gdzie:
dla trybu stereo (wazniejszego) wzmacniacz stereo podaje sygnal na kolumny
dla trybu wielokanalowego drugi wzmacniacz jakos siakos automagicznie podaje sygnal na kabelki glosnikowe podlaczone do wzmacniacza stereo
sam sie w tym gubie
priorytetem jest stereo - i zero ingerencji wzmacniacza wielokanalowego do odsluchu stereo....
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
jungli napisał/a:
mnie tam kino juz dawno nie pociaga bo to tandetne efekciarstwo, stereo ponad wszystko.


Miałem okazję porównywać te nagrania SACD (przygotowywane już pod kątem tego nośnika) w wersji stereo i 5.0 i zapewniam, że muzyka też brzmi lepiej w reaizacji dookólnej. I wcale nie było to tandetne efekciarstwo. Mówię tu o nagraniach muzyki poważnej, gdzie efekciarstwo byłoby samobójstwem producenta.

Co do problemu Fafniaka: Nie dałbyś rady wyjść na przód podłaczyć do wzmaka stereo, a reszty do wzmacniacza od kina domowego? Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem Twój problem, ale to chyba by zadziałało. Nie wiem tylko czy dałoby się to podłączyć cyfrowo, ale o ile masz dobre DVD to przetworniki powinny dać radę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z tego co widze to wieolokanalowiec nie umie podac sygnalu audio na wyjscie w momencie gdy sygnal z DVD wchodzi do wzmacniacza w postaci cyfrowej. Podlaczenie analogowe tylko dla stereo niestety nie wchodzi w gre (kolejne dwa kable - nie mam jak ich ulozyc.
czyli wyglada na to ze jedyne wyjscie to albo kupic uzywana yamahe a1 :-P albo wzmacniacz wielokanalowy ktory potrafi podac sygnal stereo na wyjscie audio PO rozkodowaniu z cyfrowego...
 
jungli
[Usunięty]
Fafniak,

nie ma takiej opcji...

DDspeed,

Ok zagalopowalem sie z tym kinem sorki,
Od SACD, zaleznie od sprzetu stawiam wyzej DVD Audio, absolutnie najwyzej 24 karatowki + XRCD, dla mnie scene mam z przodu, nie ide na latwizne, o wiele ciekawiej od terazniejszego "kina" kiedys prezentowal sie system lesli.
Kazdy swoje chwali i dobrze. Kazdy slucha czego i na czym lubi swietnie.

pozdroofka
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchalem antali w polaczeniu z malym lampowcem (chyba 20-30 W na kanal) i powiem tylko tyle ze taki zestaw bardzo by mi pasowal....niestety zbyt drogie te kolumny

wracajac do tematu - przeciez musi byc jakies wyjscie...
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
jeśli dobrze rozumiem to DVD podłączone jest do wzmacniacza kina po cyfrze, obok stoi wzmacniacz do stereo. Ja tu widzę taką opcje: czy da się wyjść osobno każdym kanałem wyjściem liniowym (analog) z DVD? jeśli tak to trzeba to rozdzialić na dwa wzmacniacze, ale minus taki, że będziesz miał dwa piloty do volume frontu(stereo) i tyłu. Tak czy inaczej, jeśli chcesz rozdzielić kanały to nie znam opcji, aby robić to na poziomie sygnału cyfrowego (ale w temacie zacofany jestem....), jeśli wzmacniacz od kina nie jest w stanie odebrać cyfry i podać każdy kanał osobo w analogu (wyjście liniowe bez wzmocnienia - z przedwzmacniacza) to trudna kwestia, bo dodatkowe kable Ci nic nie dadzą: jak chcesz podłączyć dwa kable do jednej kolumny? musiałby być jakiś mikser na torze stereo, ale wtedy jakość w dół a kombinowania za dużo...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
jungli napisał/a:
Z wy cyfry na we kina, jesli Cie dobrze zrozumialem, zas jesli zostaje Ci tylko 1 piec do wszystkiego to sa chyba jakies switche, mnie tam kino juz dawno nie pociaga bo to tandetne efekciarstwo, stereo ponad wszystko.

pozdroofka


W takim razie stereo jest tanim efekciarstwem w stosunku do mono.
Mam się z tego powodu przerzucić na mono?

Mam kilka koncertów na płytach DVD i kiedy słucham teraz płyty koncertowej w stereo to mam niesmak jak słyszę wrzask tłumu ze sceny a nie z tyłu i boków.


Mam też parę płyt SACD uwielbiam w tej wersji "Dark side of the moon" w końcu ta płyta już w stereo dawała nieco efekciarstwa teraz jest jeszcze lepsza niemniej pomijając efekty sama jakość dźwięku jest lepsza niż w stereo czego mam porównanie na koncertowych płytach The Police w SACD 2.0 / stereo ( płyta hybrydowa - może być odtwarzana jako SACD lub stereo CD) 6-kanałową płytę mogę odtwarzać w 3 wersjach SACD 6 SACD 2 i stereo.
Odnośnie porównania DVD Audio a SACD to nie wiem jak można to rozróżnić, chyba trzeba mieć słuch absolutny bo SACD teoretycznie przenosi pasmo 50 tys.Hz a ucho ludzkie między 10 a 20.

Reasumując podoba mi się efekciarstwo nie tylko w filmie ale w muzyce też.
Dziwi mnie tylko że wciaż tak mało jest porządnych wydań płytowych choćby w DTS.
Telewizory też już praktycznie produkuje się tylko 16:9 a programy nadają w 4:3
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
Telewizory też już praktycznie produkuje się tylko 16:9 a programy nadają w 4:3

E, bo sporo ludzi jeszcze ma te naprodukowane wcześniej 4:3. Na przykład ja. :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kfan napisał/a:
W takim razie stereo jest tanim efekciarstwem w stosunku do mono.
Człowiek odbiera wrażnia przestrzenne przy pomocy 2 sztuk uszu, a nie 5 plus jeden czujnik niskotonowy. :mrgreen: W praktyce infradźwięki odbiera się przeponą, ale wystarcza jedna para uszu.

warto pamiętać, że kilka płyt Floydów (i innych wykonawców też) było miksowane z myślą o systemie Quadro, dlatego w stereo brzmią gorzej niż w 5.1.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Gwiazdor napisał/a:
przy pomocy 2 sztuk uszu
jakie to wygodne nie mysleć :-P , a wystarczyło się zastanowić, że mamy małżowinę, która dzięki mózgowi gwarantuje rozpoznawanie kierunkowości dźwięku, słyszenie tła, selektywności pasmowej.......

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach