predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Obiektyw Tilt & Shift
Witam
Szukam obiektywu jak w temacie, tzn ze zmianną osią optyczną.
Czy w ogóle jest możliwość dostania w Polsce.
Znalazłem kilka typów (zresztą na tutejszym forum)
smc PENTAX SHIFT 1:3.5 28mm
MC ARAX 35mm Tilt & Shift lens

Proszę o wszelkiego typu info na temat tych i innych obiektywów do korekcji perspektywy.
Ze względu na to że nie miałem wcześniej do czynienia z tego typu obiektywem to za wszelkiego typu wskazówki i rady będę wdzięczny.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Że też akurat w pracy na wyjeżdzie byłem!!! :evil: :evil: :evil: Całe życie pod górkę... :lol:
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Odgrzeję temat. Ktoś z Was ma jakiś tilt-shift? Ktoś w Polsce sprowadza takie obiektywy do Pentaxa lub ma M42?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
predoo napisał/a:
MC ARAX 35mm Tilt & Shift lens

Czy to nie miał być Arsat z Ukrainy?
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Ja nadal szukam takiego obiektywu, osobiście wolałbym PENTAX SHIFT 1:3.5 28mm,
znalazłem kilka ofert na Ebay niemieckim, cena ok 900 euro za uzywany, jak na razie dla mnie zbyt wysoka. Natomiast co do "Czy to nie miał być Arsat z Ukrainy?" nadal nic nie wiem na temat tych obiektywów:MC ARAX 35mm Tilt & Shift lens tyle tylko co tutaj: http://araxfoto.com/specials

[ Dodano: 2007-12-08, 13:10 ]
Znalazłem coś takiego http://araxfoto.com/accessories/shift/ - adaper tez na stronie ARAX
MarWoj napisał/a:
Czy to nie miał być Arsat z Ukrainy?
to ta sama firma - Ukraina tylko inny obiektyw

[ Dodano: 2007-12-08, 13:11 ]
Co Wy na to ??
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Firmę oceniamy pozytywnie, tylko trzeba do tego średnoformatowy obiektyw...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wlasnie, i powstaje pytanie jaki obiektyw od sredniego przy maksymalnym wychyleniu bedzie dawal zadowalajaca jakosc np. na K10D :roll:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dobry będzie, a jak nie spełni oczekiwań, to można sprzedać i kupić lepszy, przystawka zostaje... Jak zaczniesz od np Wołny, to korzystnie wyjdzie cenowo.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
a_czacha napisał/a:
Dobry będzie

...ktory konkretnie?

a_czacha napisał/a:
Jak zaczniesz od np Wołny

Do sredniego jest? Jak z polem krycia? Co z jakoscia np przy f/11?
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Wołna posiadana przeze mnie ma 80mm ogniskową, co jest standardową ogniskową średniego formatu. Od przesłony 8 jest niezwykle ostra. Krycie jest jak mi się wydaje wystarczające, przecież normalnie obraz zajmuje 60 x 60 mm. Nie testowałem wychylenia, bo nie mam przystawki, ale odwzorowanie na brzegach jest dobre, uznaje się ten obiektyw raczej za profesjonalny. W każdym razie z małoobrazkowym formatem i lustrzanką cyfrową było w porządku. Inna sprawa to ogniskowa. Posiadam co prawda szerokoformatowy Zodiak (30mm) ale to spore szkło i dość ciężkie (ale jakościowo świetne). Nie wiem, czy byłoby wygodne, chociaż może tak. W średnim formacie to rybie oko, w pentaxie raczej standard. Są też mniejsze i lżejsze np 35 - 45mm, to może one byłyby dobre...
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
a czy w Polsce można gdzieś dostać, ja akurat chciałbym podpiąć do korpusu analogowego 35mm
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Zawsze w Polsce można było dostać.
A tak poważnie, to chodzi o tę przystawkę, czy obiektywy?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzieki, ta wolna wydaje sie idealna.

Bardzo mi brakuje shifta w fotografii produtkow - duzo czasu zajmuje mi w post-procesie korygowanie znieksztalcen perspektywicznych. Ostatnio robilem pudelka z kosmetykami i to byla porazka. Dotarlo do mnie, ze na pewnym poziomie sredni z cyfrowa dupka to koniecznosc :-/
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
kusi mnie obiektyw tylko nie wiem jak z jakością optyki, adaptery tez wchodzą w gre tylko ze szift i tilt to są dwa osobne
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja nie narzekam, szkoda, że raczej będę musiał pozbyć się całego zestawu do średniego formatu :-x :-( Z ukochanym kiewem 88 włącznie...
 

piko  Dołączył: 09 Sty 2008
Chciałbym odgrzać temat i zapytać, czy z powyższej dyskusji coś wynikło praktycznego.
Ktoś kupił ten adapter SHIFT od ARAXa? Jakie wrażenia?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kolejne odgrzanie, jaki tani łatwy do zdobycia obiektyw polecacie na shifta?
Tylko jakiś szerzy niż wołna 80/2.8, mir 50mm? a może coś innego? im szerzej tym lepiej.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mazuron 43/3.5 ;-) . Recznie robiony przez Marka Mazura.
http://www.retrokamera.com.pl/
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
dzerry napisał/a:
Mazuron 43/3.5 ;-) . Recznie robiony przez Marka Mazura.
http://www.retrokamera.com.pl/


Ale fajoskie!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach