v1ck  Dołączył: 25 Maj 2008
Obiektyw do Portretów
Cześć
Po przygodzie z nowa k-50 i Sigma 17-50 ( świetny zestaw, polecam każdemu ) przyszedł czas na dobranie nowego szkła :)

O ile sigma robi naprawdę dobre zdjęcia już przy 2.8 to jednak do portretów potrzeba mi czegoś dłuższego :)

i dlatego zwracam się z pytaniem czy brać :

Tamron SP AF 90 f/2,8 Di MacroLens 1:1 Pentax

Źródło: http://www.euro.com.pl/ob...l#ixzz3bbyW81Sz

Samyang 85 mm f/1.4 IF ED MC Aspherical Pentax

Źródło: http://www.euro.com.pl/ob...l#ixzz3bbyZaWMF

cenowo troszkę różnica - i Samyang tylko manual ale na AF aż tak mi nie zależy przy tego typu zdjęć :)

A może są inne propozycje ?

Pozdr
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Jeżeli ma to być obiektyw stricte portretowy, to nie rozumiem czemu rozważasz zakup szkła macro. Tamek to typowy makrzak i do tego jeszcze bardzo ostry, więc jeśli interesuje Cię jak wyglądają pory i zmarszczki modeli to wybór będzie dobry. ;-)
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Nie masz zastrzeżeń do jakości Sigmy 17-50/2,8, więc jeśli cena nie jest problemem to może coś (Sigma,Tamron) 70-200/2,8?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
v1ck Poszedłbym w inną stronę - Pentax 70/2.4 . Dobre, sprawdzone szkiełko, pewnie dorwiesz na alledrogo.
 
v1ck  Dołączył: 25 Maj 2008
ADestroyer napisał/a:
Jeżeli ma to być obiektyw stricte portretowy, to nie rozumiem czemu rozważasz zakup szkła macro. Tamek to typowy makrzak i do tego jeszcze bardzo ostry, więc jeśli interesuje Cię jak wyglądają pory i zmarszczki modeli to wybór będzie dobry. ;-)


Makro zawsze się przyda, a ostre zdjęcia zawsze można troszkę zmiękczyć - gorzej w druga stronę
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
v1ck, Samyang -> B. Fajna portretówka, ostra, dająca b. ładny obrazek (jak dla mnie) i do tego 1.4.
Problemem natomiast jest brak AF. Przy tej ogniskowej i świetle 1.4, to nawet przy dedykowanej matówce nie było różowo,
Często mnie irytowało, że wracałem do domu z paczką zdjęć na karcie, i np. najlepsze kadry były nie trafione.
Wymieniłem obiektyw na Sigmę 85/1.4 i jestem teraz z niej mega zadowolony (ale to już inna półka cenowa).
Ja na Twoim miejscu dozbierałbym sobie na w-wy sigmę, lub FA77.
Natomiast jeśli masz w tym momencie ograniczony budżet i nie straszny Ci manual to bierz samyanga - kup używanego, jeśli Ci nie przypadnie do gustu to sprzedasz i nie stracisz zbyt wiele,
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Sigma 50/1.4 - odpowiednik dla apsc - no trochę krótszy dla ff 85/1.4
Lubi się pogubić w af, lubi nie trafić, ale jak już trafi to przy 1.4 zrywa papcie z nóg. Porównują ją bokehem do legendarnego nikkora noct 1.2 - miałem sigmę, nie miałem noct'a, ale bokeh ma świetny, kontrast znakomity, wyważony, kolory delikatne. Nieco droga, ale warta ceny. Ciężka i duża. Można używkę kupić, ja swoją nienaganną sztukę sprzedałem za 1350.
 
former  Dołączył: 05 Lis 2009
Najlepszy Pancolar 1,8/80SMC.B.mała niedogodność brak AF.Nie do pobicia przez współczesne obiektywy!
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Nie zastanawiaj się kup Tamrona 70-200&2,8, będzie z Sigmą stanowił doskonały zestaw.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
idzi napisał/a:
Tamrona 70-200&2,8


Miałem,

niekoniecznie się toto nadaje do portretów ...

Ciężkie, głośne i wolne ... Tak bym w skrócie podsumował ...

S.

ps. oczywiście "się da", jak i musztardówką, ale mówimy o przyjemności fotografowania dla obu stron jak i wygodzie oraz efekcie końcowym...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
sycamor napisał/a:
niekoniecznie się toto nadaje do portretów ...


Spokojnie się da o ile nie liczymy na dobry bokeh. Trochę sesji tym szkłem popełniłem i gdyby nie waga oraz rozmiar nadal bym go miał.

Proszę nie wprowadzać w błąd.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
I te ostatnie rzeczy właśnie miałem na myśli ;-)

A bokeh w Tamim (jako portretowy) jest moim zdaniem bardzo słaby ...

Tak więc DA 70/2,4 lub FA 77/1,8 ... na razie :-D

S.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
jak MF przeszkadza to Sigma 85/1.4
Jak nie to może poczekać na samyanga 135/2.0
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Do portretów polecam Ci FA 77, jest teraz w bardzo dobrej cenie w stanach, mają jakieś przeceny że się na FA43 ślinie. FA77 - w sumie zdjęcia nim robione lubię najbardziej
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
US $657.73 na zatoce US + koszty
 

tengo  Dołączył: 16 Lis 2014
Ja wylicytowałem DA 70mm Limited (używany, stan jak nówka), dzisiaj przyszła paczka, ale niestety nie było mnie w domu. Jak jutro odbiorę i znajdę na szybko chętnego modela to pstryknę parę fotek i wrzucę ;)
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
Tak w skrócie: Tamron jest ok. Cena za używke oscyluje w granicach manualnego Samyanga. Więc moim zdaniem warto.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach