Gość
Mam Revue AC3s i według mnie to doskonały korpus w tej kategorii,przebija go tylko
AC-4 lub AC4DX ze względu na posiadanie spota.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Gość napisał/a:
Mam Revue AC3s i według mnie to doskonały korpus w tej kategorii,przebija go tylko
AC-4 lub AC4DX ze względu na posiadanie spota.
I ze względu na to, że w AC4 żeby wprowadzić korekcję ekspozycji wystarczy unieść pokrętło od korekty lekko w górę i przekręcić, w AC3 trzeba najpierw nacisnąć przycisk umieszczony obok pokrętła korekcji ekspozycji - właśnie to mi przeszkadza w AC3 brata.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
I ze względu na to, że w AC4 żeby wprowadzić korekcję ekspozycji wystarczy unieść pokrętło od korekty lekko w górę i przekręcić, w AC3 trzeba najpierw nacisnąć przycisk umieszczony obok pokrętła korekcji ekspozycji - właśnie to mi przeszkadza w AC3 brata.

Ale za to CE-4 (AC3) ma lepiej umieszczony przycisk pamięci ekspozycji niż CP-5/6 (AC4). Przycisk M w CP-5 jest bardziej upierdliwy niż blokada pokrętła korekty w CE-4.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
djack napisał/a:
Ale za to CE-4 (AC3) ma lepiej umieszczony przycisk pamięci ekspozycji niż CP-5/6 (AC4). Przycisk M w CP-5 jest bardziej upierdliwy niż blokada pokrętła korekty w CE-4.
Tak, zgadza się, zresztą już wspomniałem o tym w tym wątku.

Ryzykowna teza: wygląda na to że nie ma idealnego pod względem ergonomii i funkcjonalności manualnego korpusu na bagnet K, pomijając LX i K2, prawda li to? (zaraz ktoś mnie zje? ;-) )
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Eeee... nie maja wogole AEL np...:-) BTW - wczoraj pomacalem XR-P Multiprogram (nie wiem nawet czy to dobry model, wygladal zupelnie spoko) i powiem, ze naprawde zaskoczyl mnie wizjer... mily, jasny... Jak na jego tle inne wypadaja?

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ijon napisał/a:
wygląda na to że nie ma idealnego pod względem ergonomii i funkcjonalności manualnego korpusu na bagnet K, pomijając LX i K2, prawda li to? (zaraz ktoś mnie zje? ;-) )


Nie, nie ma zadnegi idealnego pod względem ergonomii i funkcjonalności manualnego korpusu na bagnet K. Koniec. LX nie ma blokady ekspozycji, skutkiem czego jade caly czas na manualu. K2 jest jakis taki ruski ;-)

A co tematu glownego watku. Dla mnie te wszystkie super ficzery mozna wsadzic gdzies, jesli aparat jest tylko aparatem. Ricoh mial mnostwo dobrych lustrzanek? Tylko dlaczego modele wielokrotnie przewyzszajace parametrami takiego MX na przyklad, kosztuja dzis polowe jego ceny? Bo to tylko apraty, tak jak pralka jest pralka, a mikrofalowka mikrofalowka. Pentaksy maja cos wiecej - to sa perelki kultury technicznej (nie wszystkie oczywiscie) i jak ktos jest zboczony sprzetowo (ja jestem) to po prostu czerpie radosc z ich uzywania. Mialem Ricoha XRP, zrobilem nim nawet pare niezlych zdjec (np http://www.strawberryfields.pl/photo/25), ale nigdy go nie polubilem, ba! nawet sie nim meczylem, mimo, ze wcale nie taki plastikowy i mial wiele bardzo sprytnych rozwiazan.

Takie moje zdanie jest wlasnie.

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Bo to tylko apraty, tak jak pralka jest pralka, a mikrofalowka mikrofalowka. Pentaksy maja cos wiecej - to sa perelki kultury technicznej (nie wszystkie oczywiscie) i jak ktos jest zboczony sprzetowo (ja jestem) to po prostu czerpie radosc z ich uzywania.


Howgh.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dzerry napisał/a:
Nie, nie ma zadnegi idealnego pod względem ergonomii i funkcjonalności manualnego korpusu na bagnet K. Koniec.


Howgh :!:

dzerry napisał/a:
Pentaksy maja cos wiecej - to sa perelki kultury technicznej (nie wszystkie oczywiscie) i jak ktos jest zboczony sprzetowo (ja jestem) to po prostu czerpie radosc z ich uzywania.


Brzmi to jak wyznanie taliba sprzetowego... :shock: ale dziwnym sposobem sie z tym zgadzam... :mrgreen:

dzerry napisał/a:
nigdy go nie polubilem, ba! nawet się nim meczylem, mimo, ze wcale nie taki plastikowy i mial wiele bardzo sprytnych rozwiazan.


Hmmm... ja sprobuje... ale lezy juz u mnie kilka miesiecy i dopiero wczoraj sie nim pobawilem... Dam mu jednak szanse... badzmy tolerancyjni :-P

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Brzmi to jak wyznanie taliba sprzetowego...


Podoba mi sie ;-)

dz.
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
Nie wiem oczywiście który korpus jest najlepszy, ale moge parę slow powiedziec o własnym: Ricoh KR-10x. Żeby nie prezentować danych technicznych skupie się na własnych odczuciach.
Zalety:
1. Duży i jasny wizjer (nokautuje wizjer w moim MZ-7)
2. Dla mnie bardzo ergonomiczny.
3. Ogólnie to go lubie za to, że o czyms takim marzyłem w czasach kiedy mialem Zenitha.
Wady:
1. Jedyna, ale dla mnie olbrzymia: czytelność wskazań w wizjerze. W średnio ciemnym kadrze, (nie mówiąc już o ciemnym) można sobie darować pracę w manualu. Aby odczytać prawidłowo wskazanie należy rzucać okiem z góry na dół prawej krawędzi kadru, a te wskażniki sa malutkie. W Zenicie przynajmniej się przykładało oko i wszystko było jasne. Ewidentny przykład przewagi wskaźników diodiowych. Przy pracy w Av jest już trochę lepiej.
2. Wspomaganie ustawiania ostrości tylko w lupie z ukośnym klinem. Z rastrem byłoby lepiej. Ale może wymagam zbyt wiele.
3. Poza tym lustro kłapie mocno i sucho. Ale to można polubić.

No cóż nadszedl czas aby się go pozbyć. I tak kupiłem go trochę przypadkowo: chciałem koniecznie kupić P30T, ale akurat tamtej niedzieli na giełdzie nie było żadnego egzemplarza w dobrym stanie. A że nie miałem czasu czekać to wybrałem Ricoha. W sumie nie żałuję, ale teraz już jedzie do mnie manualne ciało Pentaksa, jak dotrze to się pochwalę.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja mam od niedawna XR-X3PF - zadziwiajaco fajna rzecz...

Pzdr
Spinner
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Spinner napisał/a:
Ja mam od niedawna XR-X3PF - zadziwiajaco fajna rzecz...

I hate You! :-D

Kiedyś mi się taki śnił po nocach :-) Przywieziesz na PPD?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
A ja wczoraj w komisie macałem Chinona CP-7m. Jak na chwilę trzymania to nieźle leżał w ręce (ma spory grip), tylko jakis strasznie plastikowy się zdawał. Ale za to wizjer jest wspaniały. Przez moment przeleciało mi przez głowę, żeby go kupić (ceny dokładnie nie pamiętam, ale tanio), ale po co mi czwarta analogowa puszka.
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
[quote="Spinner"]Ja mam od niedawna XR-X3PF - zadziwiajaco fajna rzecz.../quote]

I zadziwiająco odstręczająca w sterowaniu. Jakiś japoński geniusz wepchnął milion funkcji aparatu pod dwa guziczki, które są trudne do wciśnięcia i wszystkie funkcje chodzą "w kółko". Fotografując XR-X3PF skupiałem się na obsłudze aparatu, a Pentaxem MZ-5 na zdjęciach, dziwne, nie? Ale potencjał ma ten "Rysiek" ogromny i kiedyś marzyłem o posiadaniu tego korpusu
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
djack napisał/a:
A ja wczoraj w komisie macałem Chinona CP-7m. Jak na chwilę trzymania to nieźle leżał w ręce (ma spory grip), tylko jakis strasznie plastikowy się zdawał. Ale za to wizjer jest wspaniały.


potwierdzam!
wlasnie niedawno zakupilem
wizjer rewelacyjny,
fajne klapniecie lusterkiem
minus to ze wszystko trzeba wciskac a ja jestem przyzwyczajony do pokretelek ;-)
 
Leoman  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wstawie to tutaj admin moze to przeniesie, a na pewno sie komus przyda.
http://service-manuals.info/photo/?off=140
 

arteck  Dołączył: 21 Maj 2007
Ja mam Revue Flex AC3 i jestem z niego bardzo zadowolony. W porównaniu z Zenitem, który był moim pierworodnym w fotożyciu jest jak BMW, czy Mercedes przy Ładzie...
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
dzerry napisał/a:
nigdy go nie polubilem, ba! nawet sie nim meczylem, mimo, ze wcale nie taki plastikowy i mial wiele bardzo sprytnych rozwiazan.

No to dla tego dla mnie nie do pobicia są Nikony FM2 oraz FE2 ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
arteck napisał/a:
Ja mam Revue Flex AC3
To jest (jesli mnie pamięc nie myli) właśnie Chinon CE-4, o którym była wcześniej mowa, ale faktycznie ma się do Zenita jak BMW do malucha.
 

arteck  Dołączył: 21 Maj 2007
djack napisał/a:
arteck napisał/a:
Ja mam Revue Flex AC3
To jest (jesli mnie pamięc nie myli) właśnie Chinon CE-4, o którym była wcześniej mowa, ale faktycznie ma się do Zenita jak BMW do malucha.



No wiem, że to niemal Chicon CE-4, ale jakby nie on bo napisane ma Revue AC3 :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach