Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
CHINON CP-7m
to naprawdę niedoceniony aparat. Wygląda na plastikowy, ale ma szkielet aluminiowy. Matówka lepsza niż w większości Pentax`ów. Lustro nie klapie bo jest podnoszone motorkiem. No i te rewelacyjne możliwości z długimi czasami naświetlania lub zdjęciami sekwencyjnymi.... Radzę się tym zainteresować.
Po Z1p jest to drugie body z którego najczęściej korzystam. A mam tego troszkę....
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Yeti, a jak jest z ergonomią CP-7m? ZTCW to on ma przyciski a nie kółko do nastawy czasów :( Ricoh XR-X też ma przyciski i powaloną guzikologię, nie wiem jak jest w CP-7m, da się go (wedle twojej oceny) wygodnie używać ?
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Tak, CP-7m ma przyciski, ale dość duże i wg mnie wygodne w obsłudze. Akurat XR-X`a nie mam (choć swego czasu polowałem na niego), miałem w ręku i jest dużo mniej wygodny w trzymaniu, wszyscy posiadacze narzekają na jego ergonomię, bo parametrami jest to znakomity sprzęt. Tak przy okazji, to akurat CP-7m ma tą samą migawkę co XR-X (albo odwrotnie:-)
W zasadzie jedyną wadą konstrukcyjną CP-7m jest brak możliwości podglądu ostrości, ale mnie to akurat wiele nie przeszkadza.
Zaglądnij na stronę Butkusa, tam raczej na pewno jest opis tego aparatu.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Stronę Butkusa znam, z samej instrukcji się nie dowiem jak aparat ocenia użytkownik :)
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Spinner napisał/a:
Ja mam od niedawna XR-X3PF - zadziwiajaco fajna rzecz...

Rozpracowałeś już wszystkie jego funkcje?
Kupiłeś już rikenona 28-100/4?
Pozdr.
Wiktor
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Ijon, ja uzywam tego aparatu i bardzo sobie chwale
moze przydalby sie grip bo wtedy lepiej by sie trzymalo
guziczki obsluguje sie bardzo wygodnie, wizjer jest baaaardzo jasny,
jedynie musze ustawiac korekcje na +0,5
ogolnie jestem bardzo zadowolony
 

Lemek  Dołączył: 16 Lis 2007
Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post!
Ja używam Ricoha Kr-10x (XR-10), to jest niezwykle przyjemny aparat! Polecam dla początkujących lub dla kogoś kto ceni małe rozmiary cicha prace i spore możliwości!
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Chinon CP-7m - wizjer REWELACJA, trzymanko REWELACJA!! :mrgreen:
I co ciekawe znacznie, ale to znacznie cichsze lustro niż u wszystkich Pentaksów jakie znam, za to transport filmu hałasuje jak orkan jakiś. ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
mcgyver napisał/a:
I co ciekawe znacznie, ale to znacznie cichsze lustro niż u wszystkich Pentaksów jakie znam,

A to dlatego że lustro jest podnoszone silniczkiem elektrycznym a nie sprężyną - bardzo wyrafinowane rozwiązanie, nie wiem które aparaty miały to tak samo zrobione, może SFX ? (też lustro podnosi się relatywnie "bezwstrząsowo" i cicho)
Co do głośności przesuwu w CP7 to chyba dużo zależy od egzemplarza, mój nie jest głośniejszy niż np. Z1p
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Spinner napisał/a:
Brzmi to jak wyznanie taliba sprzetowego...


Podoba mi sie

dz.

Wiesz.. To głupie moim zdaniem... Ja jakoś talibów nie lubię.. i na pewno nie jestem rasistą..Gdyby ich nie było to chłopaki nie musieliby w ,,skrzynkach" wracać... Moze nie musieliby tam jechać?.. A jeśli nie słyszałeś jacy z Talibów sadyści rasowi i nie wiesz co to np. ,,abażur" to proszę Cię nie waż się tak pisać jak napisałes..Pozdrawiam ,,mimo wszystko" A le żarty nie zawsze są ,,celne" :-|
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
specmisiek napisał/a:
Moze nie musieliby tam jechać?..


A muszą?
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
alkos napisał/a:
A muszą?
Pozwól że pominę to co napisałeś.. Bez komentarza po prostu... Jeśli Ty nic nie musisz... Ciesz się z tego :->

[ Dodano: 2008-08-29, 22:13 ]
To było takie moje ,,małe rozgoryczenie" a teraz proponuję nie drążmy już " i lepiej wróćmy do ,,tematu"..

[ Dodano: 2008-08-29, 22:26 ]
Jaki jest w końcu najlepszy korpus ,,niepentaxowy" i czy jest lepszy od ,,orginału" ? Bo jakoś w to wątpię, choć miałem do czynienia z zaledwie M5Zn.. ;-)

[ Dodano: 2008-08-29, 22:28 ]
No ale on nie był tak ,,całkiem manualny" chyba..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
specmisiek napisał/a:
Pozwól że pominę to co napisałeś.. Bez komentarza po prostu... Jeśli Ty nic nie musisz...


A może jednak powiesz dlaczego Ty musiałeś? Interesuje mnie. Serio, bez złośliwości.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
To jest OT ale na Twoją prośbę Ci odpowiem.. Żołnierz jest funkcjonariuszem, obrońcą Ojczyzny i musi wykonywać rozkazy..To tak najprościej i najkrócej chyba... Los tak chciał (kapelani twierdzą zę Bóg) że teraz czasem trzeba ,,tropić" terrorystów dosyć daleko od tej naszej Ojczyzny granic... Czy to źle czy dobrze... Historia pokaże i najlepiej osądzi.. Zawsze jakoś wojny w granicach Rzplitej przynosiły same straty i grabierze z drugiej strony...(patrz wojny ze Szwedami-chyba najwięcej strat przyniosły i grabieży) Teoretycznie wyjazd ,,na misję " jest dobrowolny... Więcej nie mogę pisać na forum bo mi nie wolno.. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę-wróćmy do tematu ;-) :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Rozumiem, dziekuje :-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
To może mi ktoś powie jaki korpus jest w miarę najlepszy?

[ Dodano: 2008-08-29, 23:21 ]
tylko mi się nie podobaja te ze stopką na lampę z boku-wolę centralnie.. ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
specmisiek, nie zgadzam się z Tobą, ale to raczej na dyskusję przy :-B kiedyś. Z drugiej strony wiem, że do armii nie trafiają pacyfiści. ;-)

[ Dodano: 2008-08-29, 23:22 ]
specmisiek napisał/a:
tylko mi się nie podobaja te ze stopką na lampę z boku-wolę centralnie.. ;-)

A z boku, to chyba Pentaksy głównie. Serii Z.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Miałem kiedyś MZ5n... Był niezły..

[ Dodano: 2008-08-29, 23:25 ]
Lipalipski... Teoretycznie po co teraz wojny jak nie można ,,mordować, grabić i gwałcić"? A poważnie to Ty się możesz nie zgadzać... Ja też, ale jak będę w cywilu.. Jak myślisz? dlaczego Ustawa nam zabrania Związków Zawodowych i innych takich... To mają nawet w Policji..A też na misje jeżdżą :mrgreen: ;-)

[ Dodano: 2008-08-29, 23:27 ]
lipalipski napisał/a:
A z boku, to chyba Pentaksy głównie. Serii Z.

Jakoś nie lubię ,,zboków" Oczywiście nie mylić z ,,mniejszościami" róznego typu i autoramentu.. Pozdrawiam ;-) :lol:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
specmisiek napisał/a:
To może mi ktoś powie jaki korpus jest w miarę najlepszy?
To nie takie proste, bo każdy ma jakieś wady i zalety. Zależy co kto lubi i czego potrzebuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach