kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Paffcio napisał/a:
Serwis może Cię nie ominąć.

:cry: Lipa
Paffcio napisał/a:
Próbowałeś to reklamować u sprzedawcy?

Sprzedawca twierdzi, ze niczego takiego nie zauwazyl.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
kierdel napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Serwis może Cię nie ominąć.

:cry: Lipa
Paffcio napisał/a:
Próbowałeś to reklamować u sprzedawcy?

Sprzedawca twierdzi, ze niczego takiego nie zauwazyl.


Jeżeli sprzedawca to człek uczciwej natury powinien coś z tym zrobić skoro defekt wyszedł Ci przy pierwszej rolce filmu. Tak czy siak IMHO bez serwisu się nie obędzie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a napisz kto jest sprzedawca, moze to cos nam powie
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Sprzedawca zgodzil sie partycypowac w kosztach serwisu. Musze sie przejsc i wypytac ile to moze kosztowac.

Jak juz sie sprawa wyjasni napisze co bylo nie tak. Moze komus sie potem przyda taka informacja i przy odrobinie smykalki sam poradzi sobie z naprawa.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ale mimo wszystko mozesz napisac, kto sprzedawal. Ciekawe, czy moje przypuszczenia sie potwierdza.
Albo na PW napisz.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Hello! Wstapilem wczoraj do serwisu (p Adam Bieniek) zdiagnozowac problem. Okazalo sie, ze to prawie na pewno gumowe elementy mechanizmu lustra, ktore po jakims czasie parcieja/kleja sie/sypia i zaczynaja cos tam blokowac. W tej chwili najlatwiej zreprodukowac problem robiac kilka zdjec z dosc dlugim czasem w roznych pozycjach.

Naprawa takiego defektu w tym serwisie to 200-250 PLN, poniewaz jest dokonywana wymiana smarow, konserwacja etc. i udzielana na to 0.5 roczna gwarancja.

Teraz mam dylemat - czy odsylac aparat czy probowac jeszcze cos z tym robic. Czy ktos z Was juz kiedys dokonywal takiej naprawy? Czy w ogole mozna spotkac dzialajace ME Super ? :-( To juz drugi, ktory kupilem i okazalo sie, ze nie jest sprawny.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Moje do tej pory były sprawne, przy tej cenie serwisu chyba lepiej pogodzić się z usterką albo kupić kolejny :->
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Nemo, a to nie Ty kiedyś kupiłeś jednego z pękniętym lustrem za trzy dychy? Jeżeli tak, to zdradź, proszę, czy wstawiłeś nowe błyskadełko, czy też poszedł na części?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
nemo napisał/a:
Moje do tej pory były sprawne, przy tej cenie serwisu chyba lepiej pogodzić się z usterką albo kupić kolejny :->


Następny też może być walnięty :-P

IMHO jak się tym chce robić zdjęcia to albo naprawić i pogodzić się z kosztami za to mieć spokój na bardzo długo, albo tego kolejnego poszukać po przeglądzie. Taki aparat będzie trochę droższy ale przynajmniej będzie działać.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
thrackan napisał/a:
Nemo, a to nie Ty kiedyś kupiłeś jednego z pękniętym lustrem za trzy dychy? Jeżeli tak, to zdradź, proszę, czy wstawiłeś nowe błyskadełko, czy też poszedł na części?


Oddałem do serwisu w Gliwicach nie pytając wcześniej o cenę usługi... :-/
Wyszło tak jakbym kupił sprawny na giełdzie albo aledrogo. Więcej nie będę kupował uszkodzonych jeśli usterki nie jestem w stanie sam usunąć, to się poprostu nie opłaca.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Aż tyle za lusterko chcieli, czy jeszcze coś mu było?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Stówe za wymianę lustra mnie skasował :evil: Na moje uwagi, że cos kurna drogo zaczął się tłumaczyć, że drogie części bo MX na części kupił kiedyś za kilkaset złotych więc to musi kosztować.
Przeżyję a firmy Sergo już polecał nikomu nie będę, jak mnie z czymś przypili to oddam gdzie indziej.

[ Dodano: 2009-05-15, 16:47 ]
Znalazłem w innym wątku :->
thrackan napisał/a:
Rany... szkoda wielka, że poszedł na części. Lustro to kwestia kilku zł u porządnego szklarza. Albo przeszczep choćby z Zenka... Jeżeli ten aparat jeszcze nie został rozczłonkowany, to mógłbym Ci pewnie takie lustro załatwić i przesłać pocztą. Musiałbyś tylko odkleić kawałki starego i przykleić nowe...


Oddałem do serwisu bo nie potrafiłem odkleić popękanego. Mocno siedziało a nie chciałem nic na siłę robić co by nie popsuć .

[ Dodano: 2009-05-15, 16:50 ]
Cytat
naprawca pleśniaków
ten podpis mnie zaintrygował :->

Mam ME z zablokowanym lustrem, da się z tym coś zrobić?
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
nemo napisał/a:
Cytat:
naprawca pleśniaków
ten podpis mnie zaintrygował :->

ha! sam widziałem! on na prawdę ma do tego smykałkę.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
nemo napisał/a:
Oddałem do serwisu bo nie potrafiłem odkleić popękanego. Mocno siedziało a nie chciałem nic na siłę robić co by nie popsuć .

Pewnie by się poddało po kilku kroplach benzynki ekstrakcyjnej.

nemo napisał/a:
ten podpis mnie zaintrygował :->

Mam cichą nadzieję, że nie napisałem tego na wyrost. No ale powiedziałem kiedyś, że po trzecim wyleczonym pacjencie taki podpis wrzucę, to i wrzuciłem ;-)

nemo napisał/a:
Mam ME z zablokowanym lustrem, da się z tym coś zrobić?


Całkiem prawdopodobne, że tak. Zwłaszcza, jeżeli migawka nie jest otwarta na tyle, żeby wrzucić przez nią M&Msa do komory filmu ;-) Szkoda tylko, że dzieli nas kawał drogi :roll:

A co do wstawiania lustra od szklarza - dziś się dowiedziałem, że świetny fachowiec z mojej ulicy, którego pamiętam "od zawsze", zmarł kilka tygodni temu :cry: (dawał mi za darmo małe lusterka do puszczania "zajączków" gdy jeszcze byłem pięcioletnim berbeciem)... W sumie nie znałem go prawie wcale... ale cholernie mi smutno... A jego zakład jest nieczynny, bo czeladnik pokłócił się z właścicielką lokalu...

[ Dodano: 2009-05-15, 19:09 ]
ryve napisał/a:
ha! sam widziałem! on na prawdę ma do tego smykałkę.

:oops:
Gdyby nie Twoje wszechobecne na forum zachęty do samodzielnego grzebania a takoż i rady udzielane na żywo oraz kanałami elektronicznymi, to byłoby o wiele, wiele trudniej. Dzięki wielkie! Zdrowia!
 

galo11  Dołączył: 28 Maj 2009
Teraz ja.
Witam!
Nabyłem Pentax ME Super i też mam z nim problem. W zasadzie całą masę problemów. Zaznaczam od razu, że nie zamierzam oddawać go do serwisu, ani kupować innego, bo kupiłem go okazyjnie "za flaszkę" dla obiektywu, a body chciałbym spróbować naprawić "dla sportu".

Problemy:
1. Opisany już wcześniej problem ze spustem migawki. Tyle, że u mnie nie działa co drugi raz tylko wręcz co piąty, albo i lepiej. Troszkę osłuchałem sprzęt i wydaje mi się, że nie odskakuje jakiś zatrzask, czy blokada. Kiedy powoli wychylę wajchę przewijającą film do skarjnej pozycji, następnie odczekam ok. 10 sekund i powolutku wrócę nią do pozycji wyjściowej to słuchać charakterystyczne "pyk" i wiem, że wtedy zdjęcie wyjdzie. Jak nie ma pyk, spust pozostaje miękki.
2. Nie działają diody symbolizujące czas ekspozycji, w ogóle nic się tam nie świeci :P
3. To pokrętło trybów L/AUTO/M/125x/B ma taki biały dzyndzel, który trzeba przycisnąć, żeby zmienić jego pozycję, ale dzyndzel odskakuje tylko w pozycji AUTO. Jeśli wcisnę dzyndzel, przekręce na np. M to dzyndzel nie odskoczy.
4. Chyba czujnik światła. Czasem zdjęcie robione w pomieszczeniu bez lampy błyskowej naświetla się ok 1/100 s a czasami zdjęcie robione na zewnątrz w ładny dzień przy f:2,8 ma ekspozycję kilkusekundową.
6. Samowyzwalacz też nie działa.

Jak widzicie nie działa niemal nic. W zasadzie wziąłem go tylko dla obiektywu 50 mm f:1.7, a body chciałbym spróbować naprawić dla zabawy. Nie oczekuję również od nikogo szczegółowych instrukcji jak naprawić te usterki krok po kroku, ale może coś ktoś mi ciekawego tu napisze :P
Aha i jeszcze jedno: co do usuwania patyny i co do smarowania mechanizmu? Co i gdzie kupić i jeszcze orientacyjną cenę jakby mi ktoś mógł podać byłbym wdzięczny.
W każdym razie z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
galo11 napisał/a:
3. To pokrętło trybów L/AUTO/M/125x/B ma taki biały dzyndzel, który trzeba przycisnąć, żeby zmienić jego pozycję, ale dzyndzel odskakuje tylko w pozycji AUTO. Jeśli wcisnę dzyndzel, przekręce na np. M to dzyndzel nie odskoczy.


Akurat tutaj tak ma być. Ten dzyndzel zabezpiecza tylko pozycję Auto.

galo11 napisał/a:
4. Chyba czujnik światła. Czasem zdjęcie robione w pomieszczeniu bez lampy błyskowej naświetla się ok 1/100 s a czasami zdjęcie robione na zewnątrz w ładny dzień przy f:2,8 ma ekspozycję kilkusekundową.


Tu bym zaczął od wymiany baterii. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę problem nr 2 :-)
 

galo11  Dołączył: 28 Maj 2009
bEEf napisał/a:

galo11 napisał/a:
4. Chyba czujnik światła. Czasem zdjęcie robione w pomieszczeniu bez lampy błyskowej naświetla się ok 1/100 s a czasami zdjęcie robione na zewnątrz w ładny dzień przy f:2,8 ma ekspozycję kilkusekundową.


Tu bym zaczął od wymiany baterii. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę problem nr 2 :-)


Dzięki, w sumie wsadzone są nówki, ale może jakieś felerne :P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
galo11 napisał/a:
bEEf napisał/a:

galo11 napisał/a:
4. Chyba czujnik światła. Czasem zdjęcie robione w pomieszczeniu bez lampy błyskowej naświetla się ok 1/100 s a czasami zdjęcie robione na zewnątrz w ładny dzień przy f:2,8 ma ekspozycję kilkusekundową.


Tu bym zaczął od wymiany baterii. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę problem nr 2 :-)


Dzięki, w sumie wsadzone są nówki, ale może jakieś felerne :P

A może odwrotnie ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
bEEf napisał/a:
A może odwrotnie ;-)

...sadzone. :D
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Baterie mogą być ok ale styku może brakować. Miałem podobne objawy w MX. Trzeba przeczyścić styki, u mnie to była śniedź na pokrywce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach