jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
problem z moim me super tkwi w samowyzwalaczu... ktory dziala kiedy chce z tym ze bardzo rzadko :-/ aparat dzisiaj do mnie dotarl wiec w razie czego dam znac sprzedawcy, ale musze najpierw zapytac.
Dokladny opis problemu:
naciagam na sucho, nastepnie ustawiony aparat na ktorykolwiek z trybow i naciagam samowyzwalacz, idzie idzie nie wyzwala migawki, dzieje sie to tylko czasami gdy np. przyspiesze samowyzwalacz palcem(choc nie zawsze to pomaga) lub sam z siebie jednak wyzwoli. Wiecie co moze byc przyczyna? aha, jak juz wyzwala migawke na samowyzwalacz to zawsze jeszcze zanim wajcha samowyzwalacza dojdzie do konca i po wyzwoleniu nadal slychac ten "syk" przez chwile.

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
jiro napisał/a:
po wyzwoleniu nadal slycha ten "syk" przez chwile.
to akurat norma
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
problem rozwiazany :-D
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Odkryłem co trzeba zrobić z me superem jak się nie chce zablokować migawka (przewija film, a nie da się zrobić zdjęcia).
Wyczyściłem tą blaszkę co była wskazana, jednak to nie to, a przynajmniej nie tylko
Dalej nie chciało działać.
Skręcając i denerwując się, dociskałem bardzo mocno bagnet do korpusu i zauważyłem, że wtedy zablokowało. Powtórzyłem z mocnym zaciskiem: działa, puściłem: nie działa!



[ Dodano: 2010-11-25, 19:25 ]
Zaznaczyłem kierunek działania sił i czerwonym miejsca na śrubki, które niewystarczająco dociskają.
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
Ja ma taki objaw że raz na jakiś czas nie da się zrobić zdjęcia ale czasem po przełączeniu na tryb mechaniczny x125 wyzwala migawkę. Też tak miałeś w swoim?
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie sprawdzałem, a teraz już działa, po dokręceniu, przeczyszczeniu :-)
Mam nadzieję, że dobrze złożyłem i nie będzie jakichś przebić i innych problemów.

[ Dodano: 2010-11-25, 20:49 ]
Cholera, elektryka nie działa ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
DrEwNiAK, patent ze śrubkami działa! :mrgreen:
Jakiś czas temu mój ME-Super przeszedł gruntowny przegląd z wymianą gąbek, czyszczeniem i smarowaniem w polecanym tu na forum serwisie. I przez pół roku działał jak marzenie, a potem właśnie zaczęło się coś dziać z naciągiem migawki - tzn. jak się go zostawiło na dobę lub dłużej bez naciągniętej migawki to po uruchomieniu za pierwszym razem naciągał tylko film a migawki nie. Jakkolwiek dziwnie to wygląda - powodem były chyba niezbyt mocno dokręcone te dwie śrubki - dokręciłem i od kilku dni migawkę naciąga za każdym razem :mrgreen: .
Dzięki stary :-B :-B - rozwiązałeś mój problem :-D
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
Ja dziś pisałem do serwisu na ile szacują koszt naprawy i odpisali że powody nienaciągania migawki są rożne i od 30 do 300zł. Spróbuje dokręcić te dwie śruby jak nie pomoże to będe musiał oddać go w ręce fachowca.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
piotrecius napisał/a:
Dzięki stary :-B :-B - rozwiązałeś mój problem :-D


Nie ma sprawy, miło to słyszeć :-)
Mój nie działa, elektronika :-D
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Odświeżenie tematu i szybkie pytanie: czy było by dużo problemu z przeszczepem migawki z jednego ME Supera do drugiego?
 

adrian87  Dołączył: 21 Lis 2014
Może to głupie pytanie ale jak zdjąć dolną pokrywę z ME SUPER? Odkrecilem te śrubki i niestety nie chcę zejac. Trzeba coś jeszcze odkręcić?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Nic więcej odkręcać nie potrzeba o ile odkręciłes TRZY śrubki a nie dwie :mrgreen: .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pokrywkę od baterii ?
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
powalos, myślę, że chodzi o cały spód :)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
powalosowi chodzi zapewne o to, że trzeba wykręcić pokrywkę baterii, żeby zdjąć pokrywę dolną.
 

adrian87  Dołączył: 21 Lis 2014
Już sobie poradziłem ;-) za pierwszym razem odkręcałem wszystkie 3 śrubki i pokrywę baterii a pokrywa dolną nie chciała zejść. Za drugim razem się udało :) jeszcze jedno pytanie żeby wyczyścić matówka muszę zdjąć górną pokrywę czy jest jakiś łatwiejszy sposób się dostania do niej? Mam strasznie dużo syfu na matówce i chciałbym ją jakoś przedmuchać z gory
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
adrian87, matówka jest, niestety w tym modelu, zamontowana na stałe i nie ma możliwości jej wyciągnąć bez rozkręcania całego aparatu. Tylko trzeba uważać, byś nie skończył potem tak:

Jedyne co możesz, to wyczyścić od strony lustra.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O 72 zdjęcia za mało.
 

adrian87  Dołączył: 21 Lis 2014
Właśnie te paprochy przestały mi przeszkadzac :-D
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Matówka jest wklejona na stałe i tak Kojut napisał trzeba rozkręcać sprzęt, ale....
Działając BARDZO delikatnie, da się wymontować pryzmat, nastepnie wymontować matówkę i złożyć to do kupy bez konieczności odlutowywania kabelków - ale to robota dla cierpliwych.

Kojut Zdjęcie GENIALNE :mrgreen: tylko po co Ci młotek?
Jakby co służe instrukcją :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach