pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Samsung i przejściówki z NX
Kupiłem jakiś czas temu prostą, mechaniczną przejściówkę na PK. Niestety - nie pasuje, źle skopiowany bagnet i nie wciska bolca, który informuje aparat o założeniu obiektywu na bagnet. No cóż. Tanie było, ale prosto z Chin, więc reklamować nie chciało mi się.
Teraz kupiłem NX->M42 - i to samo!
Czy to takie trudne zrobić przejściówkę mechaniczną???
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Re: Samsung i przejściówki z NX
pawelek-79 napisał/a:
mechaniczną przejściówkę na PK. Niestety - nie pasuje, źle skopiowany bagnet.....
Czy to takie trudne zrobić przejściówkę mechaniczną???

Ceny przejściówek PK-M42 zaczynają się od kilkunasty PLN. Cena nowej oryginalnej przejściówki Pentaxa to ok 200PLN z przesyłka na e-bay. Wnioski wyciągnij sam.
Dobra przejściówka powinna spełniać 2 wymagania
1. musi być wykonana z dobrego materiału - najlepiej z dobrego mosiądzu
2. musi być wykonana precyzyjnie
żadna chińska nie spełnia ani jednego z tych warunków - dostajesz to za co płacisz.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Taki sam problem miałem z adapterami dla obiektywów yashica i olympus. Ten bolec jest tak potrzebny jak piąte koło u wozu. Uzdatniłem swoje adapterki metodą chałupniczą, naklejając kropelką pasek plastiku na skrzydełko bagnetu które ma wciskać bolec. Następnie szlifowałem powstały garb, by pasował do bagnetu w aparacie i efekt był pozytywny. Oczywiście pedantów taka metoda nie zadowoli, mnie satysfakcjonowało że mogłem wykorzystać manualne szkiełka.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
tomek_j napisał/a:
Cena nowej oryginalnej przejściówki Pentaxa to ok 200PLN z przesyłka na e-bay. Wnioski wyciągnij sam.

No właśnie wyciągam - kosztowało by ich tyle samo, gdyby zrobili to dobrze.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
tomek_j napisał/a:
żadna chińska nie spełnia ani jednego z tych warunków - dostajesz to za co płacisz.
Nieprawda. Są chińskie idealnie wykonane i fatalnie. Mam dwa chińskie i wszystko działa w porządku. Ale ostatnio zakupiłem kolejny adapter z Chin i ten nie działa zupełnie. Kasę dostałem z powrotem. Mam teraz kasę i adapter. Te dobrze wykonane różnią się wyglądem od tych źle. Widocznie jakiś inny model powstał u nich i go niedokładnie wykonali.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Używał ktoś MA9NXK czyli oryginalnej przejściówki Samsunga na PK? Ceny są zabójcze, ale co ciekawe (przynajmniej dla mnie) można z nią używać obiektywów bez pierścienia przysłony. Z drugiej strony są przejściówki KIWI w których też można kontrolować przysłonę a nowe kosztują połowę ceny używanego oryginału. Chętnie przypiął bym do NXa, którego bardzo polubiłem, obiektywy które mam, ale nie chciałbym chińskiej taniochy, bo ta mi już wystarczająco obrzydziła obiektywy m42. Ale przed wydaniem sporej sumy na oryginał wolałbym przeczytać jakąś wiarygodną opinię, a tych w necie jak na lekarstwo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach