ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
jezeli mialbym kase na kupno s5pro +4 szkiel to zmienilbym system :roll:
ten 14-24 2.8
50 1.4
85 1.4
70-200 VR
oraz jakies 35 mm


hmm tak okolo 18tys.

Kupujac nowe lustro - s5 jest super wyborem - jedynie moze martwic to, ze fuji, prawdopodobnie juz zamyka swoja przygode z lustrzankami.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ttb napisał/a:
jedynie moze martwic to, ze fuji, prawdopodobnie juz zamyka swoja przygode z lustrzankami.
? MOżesz podać jakieś konkrety? Powiedzieć coś więcej?Bo IMHO taka wypowiedz pachnie zwykła plotą.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
gdzies wyczytalem ale nie pamietam gdzie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wedlug mnie 2 typy matryc maja sens ta od fuji i ta foveon.... polaczenie tych 2 matryc byloby genialne....
Te informacje o fuji chyba sa wyssane z palca....mam nadzieje
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Fuji bardziej tak w specjalistyczne kierunki celuje, S5 była (jest) tak postrzeganym korpusem , IS jest jeszcze bardziej specjalistyczny-wklejam ,bo może nie każdy pamięta o tym cudzie techniki.
http://www.fotografuj.pl/...zerwieni/id/663
A co dalej ..czas niebawem pokaże.

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O, w tym IS Pro fajnie rozwiązali uruchomienie Live Image Preview - poprzez 3 sekundowe naciśnięcie przycisku Playback. Szkoda, że LiveView w K20D się np. w ten sposób nie uruchamia - tylko trzeba wybierać między podglądem GO a LV. :-?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Matryca Foevon ma jednak wadę - przebarwienia cieni w słabszym świetle.
Póki co nie wiem czy już to rozwiązano.
Fuji póki co ma najbardziej "analogowe" podejście do technologii cyfrowych i to mi się podoba.

Nie wiem czy jest sens zastanawiać się, który AF jest szybszy zasadniczo to ten sam aparat co D200 tylko z inną matrycą-matrycą, która z racji specyfiki konstrukcji wypluwa RAWY 24MB a to musi spowalniać zapis na kartę.

Co do zaprzestania produkcji to S5 to zapewne wkrótce zaprzestaną ale byłoby wspaniale gdyby powstał jako następca klon któregoś pełnoklatkowego Nikona z matrycą SR 10 MP
Wtedy za 5 lat kupię sobie taki :)
 
raca  Dołączył: 30 Gru 2008
DJ_Direct, chciałem zapytać jak wypadł Twój oraganoleptyczny test szybkości AF w S5. W paru miejscach próbowałem doczytać się, ale wszyscy o szybkości zapisu na kartę boje toczą, nic o ostrzeniu nie pisząc.

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam.

edit: a przepraszam znalazłem, nawet z przykładami, ale możesz też skrobnąć jak masz ochotę:)

http://fujiklub.pl/viewto...er=asc&start=60
 
wierzba  Dołączył: 23 Cze 2007
Cześć,
Przesiadłem się na S5Pro z Pentaxa, też nurtował mnie problem szybkości autofokusa w stosunku do oryginału i wyczytałem że testerzy inni niż optyczne.pl nie stwierdzili różnic pomiędzy D200 a S5Pro. Ja twierdzę że jest bardzo szybko i dokładnie a po kupieniu Sigmy 50-150 HSM wreszcie nadążam za swoimi szkrabami.
Dla wahających się: szybki autofocus i świetna matryca to nie wszystko, do tego niesamowicie ergonomiczny, uszczelniony korpus (dla moich małych łapek) i świetny system błyskowy CLS.
A że Fuji może już nigdy nie wyprodukować DSLRa ? Trudno, graty będą pasować do każdego "żółtka".

Polecam, ja jestem zachwycony.
wierzba
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
niestety nie wypadl w ogole, albowiem w MM ani w Saturnie nie mieli pod reka akumulatora (w MM), a w Saturnie musieliby ladowac i stwierdzili ze nie beda ladowac jesli nie kupie aparatu, bo wowczas juz bylby uzywany. Banda idiotow....
Wiec nie sprawdzilem. Juz mialem nadzieje ze od D80 (akurat taki naladowany akumulator byl pod reka) bedzie pasowac, ale niestety... S5 ma swoj dedykowany, z innym chipem w srodku i nawet jak piny pasuja to chip sterujacy inny i puszka nie widzi baterii jak jest od Nikona... T z kolei wiedza zaczerpnieta z doswiadczen innych. Tak wiec nie sprawdzilem nic :( Ale po przerobieniu masy sampli i porownan z Nikosiem - odnosze wrazenie ze S5 jest bardziej miekki w wypluwanym obrazie i traci szczegoly, krawedzie sa zblurowane. Of course to juz na cropach widac, na normalnych zdjeciach raczej sie tego nie zauwazy (tak mysle, ale musialbym dostac do lapy 2 odbitki zeby to definitywnie stwierdzic). Nikon jednak daje bardziej szczegolowe zdjecia, kwestia kolorow to juz trudna sprawa - co komu pasuje. S5 to swietny sprzet portretowy, landszaftowy, studyjny. Nie powala predkoscia zapisu na karte, szczegolnie duzych RAWow - to juz wiemy. Ale czy to go dyskwalifikuje reportersko jak sie powszechnie pisze?? Jesli tylko to mialoby byc jakims problemem w tym wykorzystaniu, to dla mnie nie ma problemu. Pod warunkiem ze AF nadarza i to ze szklem na srubokrecie, bo nie wszystkie obiektywy maja przeciez silniki wlasne....
No ale tego wlasnie nie sprawdzilem. Jakby ktos z woj.slaskiego mial S5 i byl sklonny potestowac, to chetnie sie udam na test :)
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
szczegolowe mialem na mysli ze wyrazne krawedzie ostrzejsze linie etc. Niemniej to gubienie szczegolow (moze to zbyt mocne stwierdzenie, ale jakos nic bardziej oddajacego istote tej sprawy nie przychodzi mi na mysl) wynika z tego ze matryca S5 to tak na prawde 6Mpix.... I interpolowanie do 12mpix (jak w PW zauwazyl inny kolega, z reszta bardzo slusznie, choc wydalo mi sie to oczywiste dla wiekszosci zainteresowanych tematem, dlatego o tym nie pisalem) daje takie efekty....

Cytat
jesli S5 ma większy zakres tonalny, to jak może dawać mniej szczegółowe zdjęcia?


Zakres tonalny to chyba nie do konca to samo co zdolnosc/mozliwosc rejestrowania detali, szczegolow typu kropki, linie, krawedzie etc. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Prosze mnie wyprowadzic z bledu jesli glupoty pisze ;)
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
tak - to wiem, ze mozliwosc rejestrowania szerokiej rozpietosci tonalnej - gradienty, subtelne roznice w kolorystyce np. wlasnie sukni slubnej, gdzie inne aparaty zrobia biala plame i tyle, to przewaga FuFu. Co do tego nie ma dwoch zdan. Jednak chodzilo mi o troche inny aspekt - mianowicie ostrosc obrazu w miejscach typu krawedzie obiektow, kreski, zalamania etc. Przykladow w sieci sporo - chocby popularne banknoty, gdzie Fufu po prostu nie daje takich rezultatow jak Nikon, ktory z kolei nie daje rady z rejestrowaniem obiektow o znacznej rozpietosci tonalnej. Kwestia - cos za cos.... Zalezy co komu i do czego potrzebne.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
DJ_Direct napisał/a:
gdzie inne aparaty zrobia biala plame i tyle
z wyjatkiem k20d (nie podwazam tu jakosci 'cudownej' matrycy FuFi S5).
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Perlu, to pewnie tez sporo zalezy od zalozonej optyki jak mniemam, ale zgoda ze P nie radzi sobie najgorzej.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
DJ_Direct napisał/a:
sporo zalezy od zalozonej optyki


To ciekawe jest... Oświieć mnie proszę, w jaki sposób? :shock:
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
nie chcialem rozwijac, ale wlasnie piszac te slowa wczesniej spomnial mi sie taki temat, tyle ze go nie szukalem - wlasnie odnosnie histogramow jakie wychodza z gwiazdek a kundli bodaj czy co tam jeszcze bylo. Ale ktos poruszal taki temat teraz juz wiem ze to espresso. Nawet upraszczajac sprawe jesli obiektyw daje obraz o wiekszej rozdzielczosci i do tego jest matryca ktora potrafi to zarejestrowac a ponadto z przepalen/cieni wyciagnac szczegoly, to na pewno taki tandem da w efekcie lepsze rezultaty niz sama taka matryca z kiepskim szklem, ktore nie dajac obrazu odpowiedniej rozdzielczosci tym samym nie daje pola do popisu matrycy do zarejestrowania i "wyciagniecia" szczegolow z przepalen czy cieni, bo tych szczegolow tam nie bedzie.... Na chlopski rozum :roll:
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ech, przez takie tematy to się człowiek zastanawia czy dla S5 nie wyprzedać analogów, klisz, skanera i co tam jeszcze mniej potrzebne. :evilsmile: :-P
Wygońcie mnie już dziś do łóżka ;-)
 
jungli
[Usunięty]
piotrecius,

Pewnie,ze warto:) Mam S3 i jestem wzniebowziety porownywalem sobie kadry z K10 i S3 do K10 dopiero ltd pokazal, ze jest ciut lepszy od, uwaga! starego kita nikkora 24-85, fuji ze swoja matryca powoduje usmiech na twarzy, a odwdziecza sie 100x bardziej im lepsza jakosc szkla.

I cos mi sie zdaje, ze niebawem zostane zmuszony przez kolege do przejscia z S3 na S5, choc strasznie tego nie pragne, bo puszka S3 jest fantastyczna.

hej
 
Arorx  Dołączył: 10 Paź 2007
Witam. Dawno mnie tu nie bylo ale przy okazji dyskusji nie przejde bokiem. Bylem uzytkownikiem pentaxa i przeszedlem na fuji. Przez caly rok zabawy z S5 stwierdzam ze to naprawde swietmy sprzet który musi miec porzadne szklo. Osobiscie uwielbiam kompozycje S5+stary nikkor 35-70f2.8. Jest kontrastowo kolorowo poprostu miód malina. Choc musze przyznac ze obiektywy pentaxia potrafia pieknie oddawac kolory i kontrast. Nawet zwykly kit 18-55 jest lepszy niz nie jeden odpowiednik nikona (pomijajac wyzsza pólke). Ale jedno co troche ogranicza zastosowanie S5 to to ze nie rozwijaja swoich mozliwosci i nie zrobili matrycy np 10 czy 12 Mpix. Do portretu, wesela a nawet studia niektórym wystarczy. Ale do krajobrazów juz nie za bardzo. Czegos jakos brakuje pomimo rewelacyjnych kolorów. Tak sie sklada ze lubie fotografie krajobrazowa i czasem zaczyna brakowac szczególów, a interpolacja owszem swietna sprawa ale nie ma cudów i idzie za nia ich utrata.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Heh gdyby to była łatwa i przyjemna sprawa - wyprzedawanie, kupowanie to chyba poszedłbym w ślady Arorxa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach