Arorx  Dołączył: 10 Paź 2007
Wlasnie ja tak sobie wykalkulowalem ze sprzedam wszystko co mam, kupie pelna klatke i nic nie doloze ;-) . Uzywany Canon 5D chodzi juz za takie pieniadze ze az trudno uwierzyc. A szklarnia do pelnej klatki to juz duzo fajniejsza sprawa bo nie ma cropa itd. Na przyklad Super Takumar 24mm koszt max 500zl jest prawdziwym szerokim katem odpowiadajacym 16mm dla cropa. Sigma 24-70 f2.8 jest uniwersalnym zoomem za cene niewiele ponad 1 tys. zl.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
no akurat sigma z Canonem to sie nie lubi, ale faktycznie cena taka mozliwa do uzyskania. Ciekawe zalozenia.
 
Arorx  Dołączył: 10 Paź 2007
Jak beda problemy z sigma to wysle do kalibracji. Tak sie ciesze ze wyszedl nowy 5D-mark2 wszyscy chca go miec a "stare" 5D wyprzedaja ;-) grzech nie skorzystac. Nie fotografuje za pieniadze (moze kiedys, jak sie cos naucze) wiec nie potrzebuje "super dobrych", szybkich szkiel. Widzialem wyniki pracy na sigmie 24-70 kilku fotografów i jednak sie da...
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Po kilku dniach "testow " i uzytkowania S5 Pro w roznych warunkach moge powiedziec tak - predkosc AF z obiektywem z silnikiem - burza. Nie wiadomo kiedy i juz jest ostro. Celnosc tak samo - bez problemu. Srubokret - hmmm. . Mial ktos zapietego limiteda 77/1.8 ?? Porownywalne odczucia (dla Tokiny 50-135) co do predkosci. uzywalne ISO - do tej pory jedynie sprawdzilem ISO1000 (zeby zachowac pelna rozpietosc obrazu - bo od ISO1250 juz rozpietosc jest ograniczana do zwyklego poziomu 100%) i w ciemnych warunkach - na wernisazu Perla w knajpie gdzie na serio bylo ciemno i czasy wychodzily dla F2.8-3.5 w przedziale 1/15 do 1/30 - da sie z tego powyciagac wiele. Latwiej jest z przepalen niz z ciemosci cokolwiek uzyskac, ale nie jest zle. Na K20D w takich warunkach (tu zapewne wiele od szkla zalezy) nie udawalo mi sie wyciagac tyle szczegolow, gubily sie krawedzie, detale etc. Przyjemny jednolity szum, bez plackow kolorowych, jak z kliszy.... Na upartego to moznaby tego w ogole nie odszumiac i symulacja filmu dosc wierna i akceptowalna. Musze przyznac ze matryca daje rade, choc szczegolowosc obrazu w K20D jest troche wieksza. No ale to sprzet troche do innego zastosowania. Swietna gladka skora, plynne przejscia tonalne - na serio daje rade, fajne kolorki i przyjemne symulacje kolorow dla znanych i przez lata uzywanych charakterystycznych negatywow barwnych. Przyjemny korpus. Troche malo zdjec na baterii, ale moze kwestia formatowania baterii daje znac o sobie i jeszcze kilka cykli jej trzeba...
 
jungli
[Usunięty]
DJ_Direct,

Potwierdzam powyzej iso 1000 obraz duzo traci, to samo jest w starszym S3Pro, na iso 800 klasa na 1600 bez odszumiania ale juz gubi bardzo duzo.
W S5 AF srubokretowy dziala troche sprawniej niz w S3, czasem jak zapinam jakies macro do swojego korpusu i nie dam ograniczenia to jezdzac po zakresie potrafi zdenerwowac:)

hej
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Ale tak poza tym to nie ma drugiej takiej puszki ktora jak S3 lezy w rece. To po prostu potega. I to klapniecie lustrem - takie mlasniecie miekkie. Dla mnie bomba. W S5 to jest tak jakbysieurwala migawka :P
Niemniej jednak suma sumarum - to bardzo udane puszki. Choc S3 o tyle mniej ze ergonomia cierpi - spore braki w klawiszologii.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Arorx napisał/a:
Ale jedno co troche ogranicza zastosowanie S5 to to ze nie rozwijaja swoich mozliwosci i nie zrobili matrycy np 10 czy 12 Mpix. Do portretu, wesela a nawet studia niektórym wystarczy. Ale do krajobrazów juz nie za bardzo. Czegos jakos brakuje pomimo rewelacyjnych kolorów.


Gdybym miał wolne 2,5 tysiąca (nie czekał na 55 DA* 1.4) to pewnie bym już siedział z S5Pro. Gdy przechodziłem z K200D na K20D zastanawiałem się nad zmianą systemu (Perl jednak potrafił mi przedstawić wszystkie za i przeciw - a korzysta przecież z Nikona).
Podoba mi się Fuji. Bardzo mi się podoba. Tylko jak emocje opadną, to faktycznie ograniczeń trochę S5Pro posiada. Inaczej - gdybym robił tylko fotki w studio i wesela, to pewnie bym skorzystał i przeszedł na Fujika (oddanie skóry przez S5 jest rewelacyjne, natomiast ma spory problem ta maszynka z morą.) K20D jest lepszym sprzętem do zastosowań ogólnych - to, że może być ciut gorszy w fotografii portretowej wynagradza na innych polach. Dlatego właśnie zostałem przy Pentaksie. Zresztą, miałem już gwiazdki z których jestem naprawdę zadowolony. Gdybym chciał zmienić na Fuji (mocowanie Nikona) to wydatek na stabilizowane odpowiedniki Nikkorowskie by był dość bolesny (niestety kundelki w zakresie 16-50 nie mają stabilizacji...)
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
no tak, acz chyba krotkie kitowe ze stalym 2.8 nie ma VR, w ogole chyba w tym zakresie poza tym badziewnym 18-55 z VR to nie ma alternatywy z redukcja drgan. Ale 17-55/2.8 miod malina. Niemniej Fuji fakt posiada troche ograniczen, podobnie z reszta jak kazdy system, w tym i pentax. Nie ma bodaj rozwiazania idealnego, ktore byloby do wszystkiego. Apropos mory - to powtarzane slogany na forach internetowych, a tak na prawde to sie pojawia jedynie w okreslonych warunkach - przy silnym bocznym swietle i puszcze pod katem 45stopni do jednolitej powierzchni, tla etc. W innych sytuacjach nie ma opcji. A tak na serio to raptem kilka osob to raportowalo podajac przykladowe zdjecia, ale byly to przypadkowe sytuacje i warunki ktorych juz pozniej nie umieli zasymulowac aby efekt wywolac. Wiec mozna powiedziec iz to marginalne sytuacje, ktore w normalnym uzytkowaniu sie nie pojawia. Cos jak zachowanie matrycy u Fafniaka w Pentaxie na wysokim ISO. Tylko ilu z Was robi na ISO6400... ?? Itd. Troche na wyrost. To takie opowiadanie jak te historie ze w pentaxie to tylko FF/BF i w ogole nie trafiajacy niecelny i bezuzyteczny AF... historyjki powtarzane do znudzenia przez tych ktorzy slyszeli ze ktos slyszal a sami nie sprawdzili. Pewnie iles takich sytuacji mialo miejsce, ale zbyt malo zeby mowic o realnym problemie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Swoją drogą ciekaw jestem co nowego wypuści Fuji... Gdyby to była np. FF [najlepiej ze stabilizowaną matrycą :-P ] to by dopiero kawał rynku zawojowali... A może po prostu niech sprzedadzą najnowszą matrycę Petaksowi. :mrgreen: [tą FF oczywiście] 8-) :-P
 
jungli
[Usunięty]
mcgyver,

Ktos, kiedys powiedzial: jak Fuji wypusci FF to C i N ida w zapomnienie, podpisuje sie rencami i nogami.
Jest tylko jeden problem... chyba tego sie nie doczekamy.

Nic to i tak sobie zakupie S5-tke juz niebawem jako backup mojego S3 heh:)

hej
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Zaczynałem od kompakta Fuji i mam sentyment dla tej firmy. Było trochę tak jak z Pentaksem - to są po prostu firmy przyjazne dla fotografującego... Dobrze leżało toto w ręce, szybko chodziło i naprawdę przyjemne kolorki były. A jak spojrzę na odbitki z jakiś chrzcin robione tymi 4 mpix. to się zastanawiam, czy lustrzanką bym takie teraz zrobił...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jungli napisał/a:
Nic to i tak sobie zakupie S5-tke juz niebawem jako backup mojego S3 heh:)

Słusznie - S5pro to takie moje niespełnione marzenie.
Bardzo cenię soby FUJI i gdyby nie Pentax, to na pewno moje hobby oparłbym właśnie o aparaty tej firmy.

[ Dodano: 2009-02-05, 00:47 ]
mcgyver napisał/a:
to by dopiero kawał rynku zawojowali...

byłoby to dobre dla rynku, ale niestety Fuji ma podobny problem jak Pentax..... (marketing ?)

[ Dodano: 2009-02-05, 00:48 ]
mcgyver napisał/a:
Było trochę tak jak z Pentaksem - to są po prostu firmy przyjazne dla fotografującego... Dobrze leżało toto w ręce, szybko chodziło i naprawdę przyjemne kolorki były.

S5Pro leży nadal bardzo dobrze w ręku. Czasami chciałbym dla własnego chciejstwa mieć obok K20-tki S5Pro...
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8423 nowy kompakt od fuji.
Chodziła plotka o nowym S7, ze niby 24 megapixe (12 rzeczywistych) i pewnie sikałbym za tym body gdyby sie pojawiło tak, jak zaczalem sikac za fuji s5 kiedy zobaczylem co z tego da sie wycisnac w foto studyjnej. Kiedy kupowalem pentaxa nie wiedzialem, ze tak szybko wsiakne w fotografie : ) Nie mam zamiaru zmianiac systemu, ale podobnie jak McRyers mam chrapkę na s5 i jak jeszcze potanieje to będę się zastanawiał, tymczasem mimo drożejących szkieł zaczynam u siebie dostrzegac poczatki LBA (lens buying addiction)
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
nie potanieje.....

kurs € z 3,20 na 4,60.....

pzdr
flood
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ja mówie o perspektywie rocznej. zakładam, że kurs walut nie utrzyma się na tym poziomie w stosunku do pln dluzej niz 6-8 msc + sprzet sie stazeje a ja nie jestem napalony na nówke : ) takze potanieje.

chyba ze dopier...li nam kryzys i zamiast na szkla to bede oszczedzal na buty.

aj!
 
jungli
[Usunięty]
afuszejk,

Na szczescie S5 nie drozeje tak mocno, raptem o stowe, a roznice w kursie przez pare mcy o 80gr na funcie o ojro i dolarze to nawet nie wspomne. Popatrz co sie dzieje z Nikonem i Canonem, mialem kupic D700, a teraz za przeproszeniem moge sie w d... pocalowac kosztowal 6300 teraz juz i ponad 7000.
Ludzie zyja jeszcze w swiadomosci, ze jest tanio, a prawda jest bolesna bo zlotowa dostala w zad.

Nic to i tak sobie kupie S5, zaraz chyba wystawie zapasowy korpus S3 i jakies szkielko i akurat bedzie na nowke korpus S5 :mrgreen:

hej

PS
Teraz bedzie tylko w gore, apogeum we wakacje, moze cos sie polepszy na jesieni, kryzys idzie.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
polecam, S5 co prawda nie ma tego dzwieku migawki ktory tak piesci moje uszy w S3,ale wiele innych swietnych funkcji, ergonomia obslugi puszki na wiele wyzszym poziomie w stoskunku do poprzednika... Ogolnie mnioooot malinka :)
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Hej

Tak z ciekawosci zapytam - czy S5 wspolpracuje z manualnymi obiektywami Nikona? I czy ktos uzywa go z MacIntoshem (chodzi mi o to jak dolaczony software sprawuje sie na Mac OS X)?

Pozdrowienia
Blazej
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
blazejs napisał/a:
Tak z ciekawosci zapytam - czy S5 wspolpracuje z manualnymi obiektywami Nikona?

Oczywiście że pracuje - wewnątrz ten Fujik to poza matrycą czysty Nikon D200. Bagnet Nikona - czyli wszystko co dla Nikona będzie działało na Fujiku.
Co do oprogramowania 99% tak - będzie działało.
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Dzieki za info!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach