perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
MacRayers napisał/a:
Oczywiście że pracuje - wewnątrz ten Fujik to poza matrycą czysty Nikon D200. Bagnet Nikona - czyli wszystko co dla Nikona będzie działało na Fujiku.
"pracuje" ? jak dla mnie to za wielkie slowo.
Szkoda ze nie "pracuje" tak, jak jakikolwiek Pentax.
 
sinster  Dołączył: 08 Mar 2009
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem k20D :) Witam raz jeszcze!

Właśnie rozważałem kupno s5pro. Do tej pory używałem analoga nikona i s9600. Cyfrówka dawała świetne efekty na iso do 200 (iso-80 bajka)... ale w końcu to kompakt. Parę lat temu s5pro było moim marzeniem - sporo testów itp. I już witałem się z gąską i przetestowałem na szybko k20D..

Niech to nie brzmi jak reklama ale powiem, że za tą kasę (teraz nowe s5pro ok. 2800zł) to nie warto. Rzeczywiście DR na kompie troszkę lepsze.. Reszta za k20D ... I to mówię ja - stary zwolennik fujifilm! :) Jestem głównie fotografem podróżniczym i fuji w DR nieznacznie tu przodował teraz jest niemal identyko ale jak chcę wywołać fotkę w dużym formacie to dodatkowe piksele się przydają. Poza tym system nikona jest ok (używam w analogu) ale ... znośne szkła (nigdy nie byłem zwolennikiem "topowych" tylko dla ich osiągów ale mówię o przyzwoitej pracy szkłach, które nie psują roboty) w pentaxie są tańsze i lepsze...

Nie lubię siedzieć nad kompem z fotkami ale jak w analogu mieć dobra jakość z kliszy (karty :)) i tu muszę stwierdzić, że w tzw. "półprofesjonalnych" lustrzankach s5pro i k20D królują :) D200 mi się nie podobało, D300 tylko śmignąłem a soniaka nie widziałem (słyszy się sporo...)

Nie wiem jak ze szczelnością pentaxa. S5pro jest spoko - ale k20d też nie wygląda słabo - niestety w swych testach nie miałem odwagi ich tarzać, topić itp :) Zresztą i w normalnym użytkowaniu staram się dbać o sprzęt - jeśli do tej pory nikon (bez uszczelnień) i s9600 dały radę to k20D chyba też da...

Na forum Fuji jak i to powtórzę: liczy się głównie fotograf i jego wizja, talent, warsztat ... potem sprzęt ma nieograniczać i tyle. Mój kumpel Gamid (www.gamid.net - stara stronka) do tej pory profesjonalnie foci canonem 350D (tzn. foci też analogiem ale większość z canonka:) - i można (foty kupione w dużym formacie przez galerie i muzeum sztuki współczesnej). Na kitowym szkle też często pracuje...

Może trochę lakonicznie się wypowiedziałem. O sprzęcie można do końca się wypowiedzieć po roku użytkowania a nie po paru sesjach czy coś ... ale to moje odczucia...

pozdrawiam,
Sinster
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
perl napisał/a:
"pracuje" ? jak dla mnie to za wielkie slowo.
Szkoda ze nie "pracuje" tak, jak jakikolwiek Pentax.

Fakt.

[ Dodano: 2009-03-11, 16:45 ]
sinster, witamy na forum! :-B
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jak wyciągać z takich przepaleń???
Czy to możliwe tak wyciągnąć światła :?: :shock: :shock: :shock:











Wygląda na to że technologią rządzą marketingowcy i nie pozwalają na to abyśmy cieszyli się już od dawna sprzętem z zakresem tonalnym nieodbiegającym zbytnio od negatywu :-x
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
karmazyniello, ja sprawdzałem jak wygląda to z X100 (matryca nie X-TransCMOS jak w X-Pro1 / X-E1) - http://pentax.org.pl/view...ghlight=#971717
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja tak nie umiem.
Ściągnąłem Twoje zdjęcie i nic z tego mi nie wyszło :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Ściągnąłem Twoje zdjęcie i nic z tego mi nie wyszło
Z RAWa? Suwak exposure i jazda.
 
jungli
[Usunięty]
Mysle, ze s3/s5 nadal jest nie do pobicia jesli chodzi o swiatla, nie mowiac juz o kolorkach:)

pozdroofka
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
S5PRO





X100



 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jak dla mnie te wyciągane z X-Pro1 i x100 są nieco na siłę - tam gdzie z S5 Pro widać fakturę dachu w X-Pro1 wszystko jest szare. Podobnie niebo. Jednak niczym się nie da zastąpić podwójnych pixeli o różnych rozmiarach.
 
jungli
[Usunięty]
nie ma zadnego porownania, tu nawet najnowsiejszy lr kwiczy:)

pozdroofka
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Z cieni tez nie najgorzej
LR 4.2 - użyłem tylko suwaka exposure
:-)



D700


S5Pro

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Na tych miniaturkach niewiele widać.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Benek napisał/a:
Na tych miniaturkach niewiele widać.


Już widać, wystarczająco :-)

Będzie do portretów ten aparacik, oj będzie :-D
Prosto z puchy oryginalny jpeg. Klik po full rozmiar czyli całe 6mpix jakie daje Fuji S5Pro.
ISO800, a rdzawe zabarwienie u dołu zarostu na brodzie, to nie kolorowy szum, tak po prostu mam :-P

 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
karmazyniello napisał/a:
Jak wyciągać z takich przepaleń???
Czy to możliwe tak wyciągnąć światła :?: :shock: :shock: :shock:



Nie lepiej dobrze naświetlić?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
tomek_j napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
Jak wyciągać z takich przepaleń???
Czy to możliwe tak wyciągnąć światła :?: :shock: :shock: :shock:



Nie lepiej dobrze naświetlić?


Wiadomo, ale nie w każdej sytuacji to wystarcza, w samo południe w centrum miasta bywają tak duże dysproporcje światła i cienia że prześwietlenie lub odwrotnie, bywa nieuniknione.
Tak czy siak, sama świadomość posiadania maszynki która zachowuje się jak negatyw daje +10 zadowolenia :-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Hmm.. a ja i tak uważam, że nasze aparaty na prawdę potrafią bardzo wiele, a problem leży w sofcie.. dziś zrobiłem zdjęcie z okazji pewnej okazji ;) ... nieco karkołomne światło, ale stwierdziłem że warto spróbować. Pomiar centralno-ważony, wycelowałem w sam środek między oknem za którym śnieg odbijał południowe słońce, a pomiędzy pomieszczeniem gdzie siedziały 2 osoby z bukietem kwiatów.
Na zdjęciu z okna oczywiście biała plama :) Teraz jakie są różnice w dynamice między LR 3.x a LR 4.x oraz co z LR 4.x wyszło na końcu. Macie poniżej wycinki (pominąłem postaci)

proces 2010 (LR 3.x) - import
proces 2012 (LR 4.x) - import
proces 2012 (LR 4.x) - efekt

Bardzo dużo zależy od softu. Fotki dla niewierzących.
 
jungli
[Usunięty]
nasze tzn 5dmk2?:)

Nikt nie neguje, ze nowy LR to duzy postep, jednak matryca z fufu byla i jest magiczna, z dwojki tu przytoczonej z milosci wybralbym fufu, z rozsadku pewnie mk2, wroc! tez fufu:)

pozdroofka dagio!
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
jungli, przecież to S95 :P
 
jungli
[Usunięty]
ale ja mowie o 5dmk2:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach