emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jednak Pentax w ofensywie marketingowej
Odwiedziłem dziś Empik, przejrzałem prasę foto i muszę stwierdzić, że Pentax jest wyraźnie widoczny (dotyczy to przede wszystkim prasy zachodnioeuropejskiej).

Francuskojęzyczny Chasseur d'Images - na zewn., ostatniej stronie okładki reklama K100D.

Wewnątrz testy DSLR - na 7 modeli 2 Pentaxy (K100D - test laboratoryjny i K10D - naprawdę bardzo obszerny artykuł prezentujący). Zwycięzcy - Nikon D2X 5* i K100D 4*. A dodam, że był jeszcze N D80 C 400D i Panasonic Lumix.

Porównanie wszystkich obecnie produkowanych DSLR Pentaxa i Samsunga.

Test laboratoryjny obiektywów 2x Nikon 2xSigma 2xPentax (DA 18-55 i DA 50-200) - bez ocen.

Niemieckojęzyczny Color Foto - wewnątrz wklejona broszurka o K100D, przypomnienie historycznych modeli SLR oraz możliwość testowania i wygrania jednej z 20 kasetek.

Dodam, że podobna akcja w USA na stronie internetowej.

U nas w Foto Video digital - 2 stronicowy artykuł o nowościach Pentaxa (w tym K10D), niestety bardzo! lakoniczny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A w polskim CIPIE troche o K10D ale bez zaznaczenia ze ma np. uszczelnienia i w ten sposob bardziej stoi obok d200....no i calkowity brak wzmianki o 645 tudziez nowych szklach pentaxa USM :evil:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
troche o K10D ale bez zaznaczenia ze ma np. uszczelnienia i w ten sposob bardziej stoi obok d200

No właśnie, uderzyło mnie to już kilkakrotnie, że wielu ludzi traktuje K10 jak aparat dla początkujących, podczas gdy moim zdaniem to bardziej konkurent D200 niż D50 czy eosa 400. Kolejny błąd marketingu JSS.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak - to jeszcze małe piwo, bo w którymś pisemku (określenie nieprzypadkowe :mrgreen: ) jest zestawienie dostępnych aparatów na rynku i to, co w innych markach jest zaletą, w przypadku Pentax'a jest wadą...

Pozdrówka
Marucha
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha, zapewne chodzi o "Foto-bzdurier" ?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Odnoszę wrażenie (zresztą nie ja pierwszy), że to wszystko pochodna właśnie marketingu na danym rynku.

Jeśli w Chasseur d'Images Pentax daje całostronicową reklamę na zewn. okładkę (zwykle najdroższa strona), to "niezależni" redaktorzy znajdują czas i miejsce, żeby o produktach danej firmy napisać. Niewykluczone, że otrzymali wszystko, co trzeba do wypróbowania.

Kto włada francuskim, szczerze polecam artykuły o K10D i test K100D - naprawdę bogate z szeregiem charakterystyk, wykresów, zdjęć menu i porad

U nas na odwrót. Właśnie w Chip Foto Video digital uderzyło mnie: duży nagłówek, duże zdjęcie K10D i tragiczny, lakoniczny tekst raczej zniechęcający do zakupu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
U nas na odwrót. Właśnie w Chip Foto Video digital uderzyło mnie: duży nagłówek, duże zdjęcie K10D i tragiczny, lakoniczny tekst raczej zniechęcający do zakupu.
No wlasnie CIPA FOTO zwykle takie jest....canon nikon rulez :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli chodzi o CIPĘ, to pamiętam test tele pod cyfrę: 50-200. Ofkors Canon i Nikon plus chyba Sigma. O Minolcie napisali, że nie posiada takowego - więc nie przetestują, zaś o Pentaksie, że nie dołączyli do testów, bowiem system Pentaksa ma w Polsce znikomy procent rynku, więc i tak to nikogo nie będzie interesować.
Autentyk.
Odczucia (po przekartkowaniu w kiosku) na temat K10D dokładnie takie jak Emigrant.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Widzę zatem, że się poprawiło. Miesiąc temu byłem z "saloniku prasowym" o nazwie podanej na górze i także przeglądałem prasę "fachową". Wyglądało to trochę gorzej, znaczniej mnie zapowiedzi K10. Teraz oczywiście musi być lepiej, bo redaktorzy już coś wiedzą, zatem mają szansę pisać o konkretach. Mam nadzieję, że i w "polskich" pismach pojawi się więcej wartościowych artykułów o Pentaxie, bo do tej pory...

Swoją drogą, wiemy jakie dzienniki to spółki z kapitałem zagranicznym (głównie Germany), a jak się kształtuje rynek foto-press?
 
waz  Dołączył: 17 Wrz 2006
tref napisał/a:
(...)Swoją drogą, wiemy jakie dzienniki to spółki z kapitałem zagranicznym (głównie Germany), a jak się kształtuje rynek foto-press?


Oczywiscie - a wszystko to wina "Ukladu" :lol: :lol: :mrgreen: .
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
W niemal każdym zagranicznym czasopismie jest przynajmniej reklama K100D. W niektórych w formie takiej małej książeczki przklejonej do strony. W jednym nawet zauważyłem zapowiedź testu Kasetki w następnym numerze. A u nas... szkoda gadać.
Fafniak napisał/a:
marucha, zapewne chodzi o "Foto-bzdurier" ?

Albo "Fotografia i aparaty cyfrowe". W ich zestawieniu *ist DS jest świetnym aparatem, a za to GX-1S beznadziejnym.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A w polskim CIPIE ... calkowity brak wzmianki o 645 tudziez nowych szklach pentaxa USM

goscie z CiPa:
- dobrze pisza o sprzecie za ktorego 'lansowanie' biora kase (i jednego miesiaca asus rzadzi a drugiego okazuje sie, ze ichniejsza plyta roku jest beznadziejna a best jest msi, tak jest ze wszystkim)
- nie wymagaj od nich infa o 645 bo sredni format znaczy dla nich mniej wiecej tyle co srednie wymiary aparatu (przypadkiem moze to sie zgadzac:>), mysle ze nawet gdybys przypiekal naczelnego i paru spec redaktorow chipa, liczba 645 bedzie dla nich tak samo znaczaca jak 564 czy 654 :mrgreen: i nie wiem czy beda w stanie skojarzyc ja z fotografia
- nowe szkla??? Panie cos Pan, wg chipa najlepszy jest zoom cyfrowy x300, jest lekki i daje ....dlugie mozliwosci :mrgreen:
- mam jakiegos starego chipa gdzie w jakims zakamarku mojego chaosu :mrgreen: , jest pelen wnikliwych nad sprzet foto, mozna sie min dowiedziec ze najlepsze aparaty cyfrowe robi hp (i taki nikon czy canon powinien brac z niego przyklad), podobnie ta sama firma doprowadzi do upadku labow, bowiem tania plujka hawletta ze swoim 4xxx x 4xxx dpi pozwala na powalajace wydruki w domowym zaciszu...
- USM? a to potrzebuje usb2.0? :mrgreen:
pozdrawiam
kp
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki, - sorka ale mam wrazenie ze piszemy o 2 roznych pismach.... ten foto video chip jak dla mnie jest jedynym ktore warto kupowac...i nie sadze zeby te terminy byly tym facetom obce....
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
sorka ale mam wrazenie ze piszemy o 2 roznych pismach

pisalem o tym komputerowym - z
Fafniak napisał/a:
A w polskim CIPIE

nie wynika ze chodzi o chip photo-video (ten tez kojarze, przyznam ze nie wiem jak aktualnie on stoi, ale gdy to kiedys ogladalem przewaga autorow tekstow byla imho z branzy komputerowej, recenzje sprzetu 'jakby' sponsorowane, plusem byla chyba dosc spora przekrojowka o nowosciach, ale przy dostepie do netu ten plus zaginal, stad chip f-v
odszedl w niepamiec)
kp
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wlasnie CIPA FOTO zwykle takie jest....canon nikon rulez

a tu ????

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach