darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Buczo, bardzo amatorsko

http://i44.tinypic.com/2lc0jkp.jpg to była pierwsza próba,
aparat na statywie iso 200 obiektyw asahi 50/1,4 na f11 1/180 lampa na sankach w manualu 1/64 (lob 32) balonik z wodą przywiązany do suszarki nad wanną. Jedna ręka na spuście, druga trzyma nożyczki, zamykam oczy i oby trafić źgam i naciskam spust.

To wyżej, praktycznie tak samo ale 16-50* na 31mm f13 lampa w bezprzewodowym z boku manual 1/32 i metoda zdjęcia ta sama.

:-P

[ Dodano: 2009-04-28, 17:17 ]
Dzisiejsza próba:

 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
"Dzisiejsza próba" mocno udana, przynajmniej moim zdaniem. ;-)
 
MichalR
[Usunięty]
a ja zapytam czy kowaliki to cropy? poza tym przy iso800 szumi, ale rozumiem ze chodzilo o zredukowanie czasow:) cierpliwosci darkduchu trzeba sie nauczyc a nie ISO srubowac;)

pozdrawiam
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
MichalR, już w sumie nie pamiętam aż tak bardzo, ale niepełna klatka choć i tak sporo zmniejszone.
Iso 800 jeszcze da się przeżyć ale zdjęcie jesienią, niedługo po wschodzi słońca w półcieniu a i tak ponad 2,5 ev spokojnie musiałem podciągnąć.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
ostatnie dla mnie rewelacyjne jest
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Teraz trochę zabawy, lecz nie z wodą.





:-P wieczorem dodam jedno jeszcze aczkolwiek inne od tych.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bardzo fajny efekt na dwóch ostatnich zdjęciach, podoba mi się zwłaszcza to w niebieskim odcieniu. Możesz zdradzić technikę wykonania? :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Fajne te ostatnie....co to za materia ??? ;-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Zgodnie z zapowiedzią:



opis napisał/a:
Nawet nie wiem czy wiesz

Nasze życie to dym

Ucieka nam między palcami


Ty i ja . . .



BartekKw, dym :-P

jerz, dymiące cuś, czarne tło, lampa tak aby nie oświetlała tła (z boku, dodatkowo zrobiłem strumienice z kawałka kartki), potem tylko zabawa w gimpie, odwracamy kolorujemy i już.

To teraz w kolorach naturalnych :-P
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Wow, podoba mi się. Jak to osiągnąłeś?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Janusz Gdula, dzięki, ręka nad kadzidełka, odpowiednio ułożyć ją i zrobię zdjęcie, może były z 3 próby :-P
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Najciemniej pod latarnią :) Hehe :)
Dzięki Darkduch :)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
To mi się podoba!
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Bardzo fajne eksperymenty z tym dymem, podoba się :-B
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Dzięki za wszystko opinie, oczywiście proszę także o rady.

Co do dymu to już mam następny pomysł tylko nie wiem czy się uda zrealizować.

------------------

Zdjęcie, z prowizorycznego studia co zresztą widać, na pokazie lamp:

 

w4syl  Dołączył: 16 Lis 2007
Ostatnie ładnie zaświecone.
Czepnę się szczególików :)
Dłoń wyszła za czerwona w stosunku do reszty. Ułożenie sukni niedopracowane. Tło do lekkiego retuszu (widać zagniecenia). Głowa modelki ciut chyba za mocno odchylona i ma nieciekawie uchylone usta. To wszystko to tylko moje oczywiście odczucia.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
w4syl napisał/a:
Ostatnie ładnie zaświecone.
Czepnę się szczególików :)
Dłoń wyszła za czerwona w stosunku do reszty. Ułożenie sukni niedopracowane. Tło do lekkiego retuszu (widać zagniecenia). Głowa modelki ciut chyba za mocno odchylona i ma nieciekawie uchylone usta. To wszystko to tylko moje oczywiście odczucia.

Dodam jeszcze "nienaturalne" wygięcie ręki. Ja też tak potrafię wygiąć, a nawet bardziej :)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Tak, niestety też zwróciłem na te elementy uwagę, ale modelka nie mi pozowała, zrobiłem tylko kilka zdjęć, a tło właśnie widać :-P na dodatek było zaraz za modelką, a naprawiać tego nie widzę sensu chyba.

Całość oświetlona jedną lampą + parasolka, której to nie udało się w tym pomieszczeniu w pełni rozłożyć :shock: .

Na dodatek przy próbie obrobienia tego zdjęcia nie pomógł mi monitor którego to kontrast lokalny jest przeogromny, i zdjęcie na innym tyle mi inaczej wygląda, dlatego też ta ręka zbyt czerwona. :-|


------------

Próba zachodu:




Filtr jak widać się nie popisał :-/
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
Dym! Rewelacyjne
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
carrie, dzięki ;-)

Tylko czy na stronie widzicie 1 zdjęcie z dymem czy 3 ? Powinny być trzy a mi dwa gdzieś znikły i nie mam jak wy edytować :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach