pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
EOS 50D
w internecie już od kilku tygodni wrze od różnych plotek przed zbliżającymi się międzynarodowymi targami foto-wizualnymi ( chyba photokina ) , dzisiaj optyczni "poszaleli" przedstawili domniemaną specyfikację najprawdopodobniej nowego model lustrzanki EOSa 50D , i w tym zestawieniu parametrów można przeczytać 15.1 Mpix matryca CMOS . Zakładając że ukaże się taki aparat to ciekawe czy od teraz dla chłopaków z serwisu optyczne taka rozdzielczość będzie już zaletą a nie wadą . Być może ten mały szum otrzymywany na zdjęciach będzie miał swój niepowtarzalny urok artystyczny który oczywiście może dawać jedynie słuszny system . Targi się zbliżają szybkimi krokami , warto poczekać bo plotki zapowiadają ciekawe wydarzenie .

[ Dodano: 2008-08-22, 11:11 ]
PS
trzeba też zwrócić uwagę na to że sprzęt być może będzie posiadał jakiś najnowszy procesor DIGIC IV , który może załatwi sprawę .
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Już skasowałem swój spóźniony temat w "inne systemy". I mam taką sugestię, aby tę dyskusję przenieść właśnie tam.

A co do tematu:
- Canon oddaje pole Nikonowi i Sony w FF ??? Czy zazdrośnie strzeże specyfikacji, żeby zaskoczyć konkurencję? Bo wiadomo, że na półce gdzie jest 50D nie jest już tak prestiżowo jak kiedyś i nie trzeba się tak kryć.

- Ja i tak czekam na LV z ostrzeniem na kontrast i odchylanym, choćby góra-dół ekranikiem w Pentaksie, no i trochę większa rozdzielczość niż 230.000 punktów by się przydała. Nie musi być to zaraz 900.000. Niech będzie połowa tego :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
- Canon oddaje pole Nikonowi i Sony w FF ???


?? Skąd ta konkluzja ??
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
alkos, może komuś pomylił się 50D z 5D
 

matteusz  Dołączył: 02 Lis 2007
Nastepca Canona 5d bedzie miał FF, wiec raczej nie oddaje :)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Nie no, niektórzy liczyli, że FF pojawi się już na niższej półce - i Canon był pierwszą firmą, jaka mogła to zrobić.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
alkos napisał/a:
?? Skąd ta konkluzja ??


Ano stąd, że od pół roku Nikon dominuje na rynku nowych FF, a Canon cicho siedzi i dopuszcza do mało istotnego przecieku. Bo kogo teraz interesuje specyfikacja 50D, skoro prawdziwa walka toczy się na polu FF i APS-C entry level.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ano stąd, że od pół roku Nikon dominuje na rynku nowych FF, a Canon cicho siedzi i dopuszcza do mało istotnego przecieku. Bo kogo teraz interesuje specyfikacja 50D, skoro prawdziwa walka toczy się na polu FF i APS-C entry level.


A D300? Uwierz mi, sprzedaje sie najlepiej....
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Ano stąd, że od pół roku Nikon dominuje na rynku nowych FF,
Natomiast Canon dominuje na rynku FF-netry level. Przecież aktualnie nowy 5D jest do dostania za 5kpln, czyli jakieś 3kpln taniej niż D700. I coś mi się wydaje, że nawet pomimo niższej ceny C może zarabiać więcej na 5D niż nikon na D700 (amortyzacja).
I pomimo braku uszczelnień, małej szybkostrzelności i nie najlepszego AF wiekowy 5D jest nadal bardzo kuszącą puszką w segmencie FF.

[ Dodano: 2008-08-22, 16:28 ]
Natomiast co do 50D, to bardzo jestem ciekawy jak sobie Canon poradził z tą 15MP matrycą.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
matryca 15,1 Mp CMOS
procesor Digic 4
system czyszczenia matrycy
wizjer kryjący 95% kadru, o powiększeniu 0,97
9 punktów AF, wszystkie krzyżowe
dostrajanie AF przez użytkownika
ISO 100 - 12800
prędkość zdjęć seryjnych 6,3 kl/s
3-calowy ekran o rozdzielczości 920 000 punktów
wytrzymałość zaprojektowana na 100 000 cykli
wsparcie technologii UDMA
wyjście HDMI typ C

to info z watku:
http://www.cyberfoto.pl/t...4-canon-50d.htm
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
oczywiście chodziło mi o następce eosa 40d i matrycę o rozmiarze apsc , http://www.optyczne.pl/11...acj%C4%99_.html .
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
no prawie jak d300, ale prawie robi wielka roznice :mrgreen:
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
jak daja iso 12800 to na pewno matryca podobna do d700... bo jaki by byl sens w lustrze marketing klepac? :roll:
znaczy, az tak... :P
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
muciaq napisał/a:
jak daja iso 12800 to na pewno matryca podobna do d700


podobna to może za dużo powiedziane... Przecież to aps-c, nawet trochę mniej, bo możnik 1.6, a w d700 pełna klatka...
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
nie mialem na mysli rozmiar, a technologie wykoniania :P
 

nediam  Dołączył: 07 Wrz 2007
byłem w 99% pewny ze nastepca 40D będzie miał wyświetlacz ala PS S5 IS :roll:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
wiemu juz, ze 50D bedzie mial:
"Tryb czasu rzeczywistego z wykrywaniem twarzy, oparty o detekcję kontrastu"

rozbawilo mnie to jakos ;p
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ueeee..... srebrne pokrętło z trybami tematycznymi.... wiocha :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach