bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
HD Pentax-D FA 15-30mm F2.8 ED SDM WR
Wszędzie tylko K-1 i K-1, a tu nowe szkiełka też się pojawiły…

http://us.ricoh-imaging.c...f2-8-ed-sdm-wr/
http://www.pentaxforums.c...-announced.html
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Bo pentax już nie robi obiektywów, tylko je "rebranduje" :-P
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Kuba Nowak napisał/a:
Bo pentax już nie robi obiektywów, tylko je "rebranduje" :-P

Robi, robi.
Również rebranduje.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kuba Nowak myślę, że nie chcieli tutaj popełnić gafy, starając się sięgnąć po sprawdzone rozwiązania oraz uderzyć cenowo.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Circa 6 kpln netto w bezpośrednim przeliczeniu. Nieosiągalny. Chociaż trzeba przyznać, że wersji z logo Tamron wiele tańszy nie jest. W sumie to w tej proporcji Pentax powinien być jeszcze droższy...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mertz napisał/a:
Circa 6 kpln netto w bezpośrednim przeliczeniu. Nieosiągalny.
Jeśli 6K, to dla Ciebie pułap "nieosiągalny", to może czas zmienić hobby? :-P
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
jaad75 napisał/a:
Mertz napisał/a:
Circa 6 kpln netto w bezpośrednim przeliczeniu. Nieosiągalny.
Jeśli 6K, to dla Ciebie pułap "nieosiągalny", to może czas zmienić hobby? :-P


jaad, nie przesadzaj, to już tańszymi szkłami nie można uprawiać hobby? A co z pierdylionem szczęśliwych użytkowników lustrzanek z kitem tzw. hobbystów?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Jest ciężki, to musi kosztować. Jest pełna klatka, to ceny pełnoklatkowe :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Jeśli 6K, to dla Ciebie pułap "nieosiągalny", to może czas zmienić hobby?


...sam nie wiem, co Ci napisać? Że mnie - matematycznie - stać, tylko kasy szkoda - bo to do cholery 6 tysięcy, a brutto ponad 7 tysięcy? Że tym nie zarabiam (no może czasem, szczątkowo)? Że człowiek niejedno ma hobby? :) Że może to już granica rozsądku, jak się ma rodzinę - i lepiej wydać trochę kasy na co innego (np pojechać gdzieś za to)? Że się tego w koszty nie wrzuci jednorazowo?

Trochę niepozytywnie jestem zaskoczony, że Pentax "wziął se" rebrandował (z małymi zmianami zapewne) konstrukcję Tamrona, a teraz będzie za to kasę kosił "jak za swoje" - a gdzie etos? To tak jakby przyznać, że inni robią to lepiej.

I'AM PENTAXIAN (...) "THE BEST AUTO-FOCUS SLR LENS EVER MADE IS THE PENTAX 31MM F/1.8,"

Tamron zapewne nie wypuści wersji dla JSS, więc nie ma szans na tańszy odpowiednik. No może Sigma za jakiś czas, ale na razie lekko rozczarowałem się 18-35, więc pewnie podchodziłbym z rezerwą.

Paffcio napisał/a:
A co z pierdylionem szczęśliwych użytkowników lustrzanek z kitem tzw. hobbystów?


Kity są spoco, tylko że mnie ciągnie do miejsc, gdzie światła jest mało, a lampa zniszczy klimat, więc każda działka jest ważna. K-3 ma niezłą matrycę, ale takie f/2.8 zamiast np. f/4 byłoby fajne. No i pewnie AF lepiej by pracował, wreszcie bez śrubokręta.

Kuba Nowak napisał/a:
Jest pełna klatka, to ceny pełnoklatkowe


Coś w tym chyba jest, jednakowoż zarabiamy w złotówkach, niestety...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Mertz napisał/a:
Kity są spoco, tylko że mnie ciągnie do miejsc, gdzie światła jest mało, a lampa zniszczy klimat, więc każda działka jest ważna. K-3 ma niezłą matrycę, ale takie f/2.8 zamiast np. f/4 byłoby fajne. No i pewnie AF lepiej by pracował, wreszcie bez śrubokręta.


Szczerze? Masz pecha :mrgreen:
A myślałeś o m43? tam jest taki jeden zoom, m.zuiko 12-40 ostry od pełnej dziury... tylko nie wiem, czy to dla Ciebie nie byłoby za wąsko...

Ale ja Ciebie Mertz rozumiem. Matematycznie, teoretycznie (jakkolwiek to powiedzieć) też mnie stać na takie szkło, ale z drugiej strony to aż zęby bolą wydawać tyle pieniędzy na jeden obiektyw. Kiedyś kupiłem w sklepie da*300, to potem przez rok miałem wyrzuty jak stałem przed lustrem. Ot mam taki defekt w psychice ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
jaad75 napisał/a:
Jeśli 6K, to dla Ciebie pułap "nieosiągalny", to może czas zmienić hobby? :-P

Czy wyczuwam tu sarkazm, czy kolega nie daj boże tak na poważnie ?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Paffcio napisał/a:
Kiedyś kupiłem w sklepie da*300, to potem przez rok miałem wyrzuty jak stałem przed lustrem.

Ja go kupiłem okazyjnie na algierze, ale i tak mam wyrzuty, bo za rzadko go używam :cry:
Natomiast jak się uda, to obrazek daje piękny :-)
A tak bliżej tematu, to na crop'a mam DA 12-24 i chyba jeszcze na długo taki zestaw mi wystarczy.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
jedrus68 napisał/a:
Na ewentualnym FF to jest DA 16-24 :-)

W jakim sensie, że od 16 mm już nie winietuje?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
zawsze można kupić starego tamrona 17-35 mm f/2.8-4.0
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Jeśli 6K, to dla Ciebie pułap "nieosiągalny", to może czas zmienić hobby? :-P
Jeśli dla ciebie 6K to osiągalny pułap, to kup k-1 i zrób parę testów na potrzeby forum. A może - dziwnym zbiegiem okoliczności - nie jesteś zainteresowany tak drogim aparatem... :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
A może - dziwnym zbiegiem okoliczności - nie jesteś zainteresowany tak drogim aparatem...
Nie jestem zainteresowany aparatem o takich osiągach - wielkość klatki nie jest dla mnie czynnikiem decydującym o zainteresowaniu sprzętem. Być może zmienię zdanie w bezpośrednim kontakcie - na papierze, na dziś, mnie nie interesuje, przynajmniej w kontekście zakupowym. Liczyłem na znacznie więcej, godząc się z tym, że będzie kosztował więcej - napisałbym więc raczej, że, parafrazując, "nie jestem zainteresowany tak tanim aparatem". :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
jaad75 napisał/a:
"nie jestem zainteresowany tak tanim aparatem".


Kto bogatemu zabroni? :-D
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
"nie jestem zainteresowany tak tanim aparatem". :-P
I oczywiście wszyscy ci uwierzyli... :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
I oczywiście wszyscy ci uwierzyli... :-)
:roll:
 
dzidzi  Dołączył: 21 Lis 2011
Ma kasy gościu :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach