Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mamiya C330
Czolgiem:-)

Zdaje sie, ze jest kilku uzytkownikow tego aparatu w naszym gronie - bede wdzieczny za opinie o tym sprzecie, plusy i minusy itp:-)

Pzdr
Spinner
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Naprawde nikt nic nie wie :?: :cry:

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Mamiya C330
Spinner napisał/a:
Czolgiem:-)

Zdaje sie, ze jest kilku uzytkownikow tego aparatu w naszym gronie - bede wdzieczny za opinie o tym sprzecie, plusy i minusy itp:-)

Hmmm... Mamiya C330. Rozumiem, ze chodzi o kasete o dlugosci nagrania 330 min? :-P :lol:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Hmmm... Mamiya C330. Rozumiem, ze chodzi o kasete o dlugosci nagrania 330 min?


Amator kurka :evil: :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Amator kurka :evil: :-P :mrgreen:

Amateur xxx :mrgreen:
 
vector
Re: Mamiya C330
Spinner napisał/a:
Zdaje się, ze jest kilku uzytkownikow tego aparatu w naszym gronie - bede wdzieczny za opinie o tym sprzecie, plusy i minusy itp:-)


Jedyne co wiem, to że mają super szkła i są bardzo ostre. No i oczywiście wymienne obiektywy, kupujesz po dwa w zestawie. Ostatnio widziałem na giełdzie w stodole. Facet wołał 1500zł. Ale jak to tak wole Bronice :) 67II też mieli na giełdzie. Bardzo zabawny aparat :)

No i witam na forum, się przemogłem :)

8-) Vector
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Witaj, witaj :!: ;-)

Pzdr
Spinner
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
ale zapytaj jeszcze na pl.rec.foto - kilka osób się posługiwało albo nadal posługuje się tym sprzętem.
 
jmj
[Usunięty]
Re: Mamiya C330
Spinner napisał/a:
Czolgiem:-)

Zdaje się, ze jest kilku uzytkownikow tego aparatu w naszym gronie - bede wdzieczny za opinie o tym sprzecie, plusy i minusy itp:-)
Spinner


mam c-220
(pod wplywem Czarka [W-wa] ;-)
uprezdnio mialem C-3

tak jak napisałem w innym watku - nawet z krotkim szklem ostrzy sie na matówce bez udziwnien

szkla super ostre, uklad filmu - nie powinien wywoływac kłopotu z ulozeniem filmu czy nakladaniem klatek
paralaksa to chyba jedyny problem w tym systemie

:-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ano - wlasnie Czarek mnie na nia kieruje:-) W zasadzie mi styka odpowiednik 50 i 28mm w MF - wylacznie krajobraz... Nie wiesz ile toto moze kosztowac :?: :-) Slyszalem, ze ze standartem kolo 1000zl...

Pzdr
Spinner
 
jmj
[Usunięty]
w Polsce koszt ok 1000
ja kupiłem (nie wiem po co) na ebayu UK za ok 100 GBP

tyle ze tam loteria

:-(

szkoda ze nie pojechales z nami do Karpacza bp mialem zamiar zabrac do pomacania
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
jmj napisał/a:
szkoda ze nie pojechales z nami do Karpacza bp mialem zamiar zabrac do pomacania


Smialem sie do Alfa, ze nie mam N. to mnie zlinczuja..a tak naprawde to mi sie rodzinnie popitolilo..;-( Kupisz P67 to sie spotkamy na PPD;-)

Czornuj poleca mechaniczna, stara Mamcie 645... Co Ty na to?

Pzdr
Spinner
 
jmj
[Usunięty]
zaraz tam pobija
byla jedna Canonierka jedena Olimpijka a ja mailem Graflexa :-) i zyjemy

moim zdaniem 645 jest formatem nie na dzis
byl uzywny przez profi - oszczedny o dobrym poziomie jakosciowym

mialem z 645 Fuji GSW i tak jakos dziwnie
fakt ze wiekszy format niz mikrofilm ale jakis niedosyt zostaje
lepiej Bronica SQ jak bardzo chcesz klasyczny format 3:2 to kaset jest sporo
Bardzo sympatyczny kwadracik, zgrabniutki szkla doskonale

myslalem nad dalmierzem 6x7, 6x9
Pentax 67 troche duzy ale jakies 2 lata temu sciagnalem foldery - ale nie jestem pewien
chyba lepiej LF z rollkaseta taszczyc ...
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
lustro w 67II tak wali, że aż podrzuca lekko do góry :) Poza tym słyszałem, że awaryjny jest naciąg filmu w tych aparatach.

Co do zakupów na ebay to radzę Wam przeglądać aukcje sprzedających i staż. Najlepiej kupować od takich co uzywali i sprzedają czyli normalnych użytkowników. Ci mają zazwyczaj 30-200 komentarzy. Choć ja kupiłem lupę PEAK I za 125 USD od gościa, który miał ponad 6000. Sprzedawał jakieś p***** po pare dolarów i mu nagle wpadła jakaś lupa to ją wystawił :) U nas taka lupa na wtórnym kosztuje ok 800 zł. I jeszcze jedna uwaga - nie kupujcie na aukcjach z kiepskimi zdjęciami choćby nie wiem jak j** była cena! Ale - moja bronka miała zdjęcia takie sobie (ale patrz komentarze), to z obiektywem do powiększalnika już nie wyszło :)
 
jmj
[Usunięty]
raz mnie nacieli - kupowałem kasete do Bronica SQ
okazał sie miec uszkodzona wkładkę - zauwazyel za pozno
byl to zakup od handlarza

generalnie w UK nei mailem klopotów
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
ja się w niemczech naciąłem ale to handlarz a szkło kupiłem za 15 euro więc do przeżycia - lezy w szafie :) Nie miałem problemów w stanach (bronka, lupa, el-nikkory, teraz osłona ale to sie okaże), angli (seconik l-608). Ale niaciąłem się na palanta angola - wyłącznie czeki wysłane pocztą akceptował, w końcu ebay go p***** :)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Czornuj poleca mechaniczna, stara Mamcie 645... Co Ty na to?

Ja myśle, że to byłby dobry pomysł a jeszcze lepszy, obejrzeć parę sprzętów na miejscu w Łebie.
Polecam nabytek Darku...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Ja myśle, że to byłby dobry pomysł a jeszcze lepszy, obejrzeć parę sprzętów na miejscu w Łebie.
Polecam nabytek Darku...

Obawiam sie Zbyszku, ze Darku juz nabyl 645 i to polke wyzej ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wiem, macałem w Berlinie, chciałem tylko troszeczkę podpuścić Spinnera :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ja juz sie boje macac Darku, Sylwiusza i Twoj... Pochoruje sie chyba... :evil: :cry: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach