Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
CHIP FOTO VIDEO
prosze o lookniecie:
http://usenet.gazeta.pl/u...ws.gazeta.pl%3E

kawalek mojej rozmowy z kims z foto chip
w mojej ostatniej wypowiedzi zaproponowalem ze moze przy nastepnych testach moze pomozemy i udostepnimy szkla do testow ?
Jezeli sie odezwa i beda kombinowac jak to wykorzystac to odwoluje moja ocene tego pisma :-P

A swoaj droga czy ktos potencjalnie bylby sklonny dac szklo do testow?
(rozumiem ze na podstawie jakiejs umowy o odpowiedzialnosci testujacych za szklo ktore dostaja)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Za wiele to ja cudów w swojej kolekcji nie mam, ale gdyby była potrzeba porównać np. 16-45 z 18-55, to mogę dostarczyć tego drugiego ;) Żeden wyczyn, nie?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z firmówek, niestety standard:
FA 50/1.4
FA 85/2.8 SOFT
DA 18-55
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cos moze sie pozbiera :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z ciekawostek mam SMC M 100/4 macro, tylko kogo to może interesować ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wedlug mnie mozna chipa zainetersowac takimtestem starych szkiel vs nowe oslawione "telecentryczne" szkla.... :roll:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak kogo z lobby producencko - hanlowo - wydawniczego może to zainteresować? Ich interesuje reklama i sprzedaż nowowyprodukowanych dóbr, a nie utwierdzanie czytelników w stanowisku, że nie warto kupić nowego.

Czy chociaż widziałeś podobny test w pismach zagranicznych?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Emigrant, masz rację. Ale z drugiej strony byłaby to jakże ciekawa i niebagatelna odmiana. Osobiście przestałem kupować prasę foto (nie licząc Pozytywu i Foto-Aktu) z uwagi na nudne i powtarzające się testy. A coś takiego z pewnością byłoby czymś nieszablonowym.
Rodzi się tylko pytanie, czy mogłoby wzbudzić zainteresowanie na tyle duże, by coś takiego opublikować (poza Pentaksem to raczej inne systemy mają drobne kłopoty z wykorzystaniem starych szkieł w nowych puszkach).
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wszystko co mam w stopce mogę dać do takiego testu. Tylko kogo to może zainteresować... Tak jak napisał Michu. :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sluchajcie...wiem ze moga byc trudnosci....bo Polska to taa dziwny kraj :mrgreen: ale moze warto sprobowac?
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
A może tak mały niezależny test przy okazji zabawy w studiu? Arti proponował wynajęcie studia, więc warunki będą. Tylko szkiełka trzeba dostarczyć.

http://manufactura.home.p...opic.php?t=1436
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To trzeba chyba przetestować (za pozwoleniem) całą stopkę Spinnera
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Spoko, mozemy testowac - sam bym sie pobawil ale jestem od pewnego czasu "analogowy":-)

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kolejny babol w tej gazecie
Wedlug tabelki o szklach roznych systemow pentax nie posiada szkiel z mozliwoscia szybkiego recznego przeostrzania......czyli szkla DA i DFA nie istnieja....? Ten QSF czy jak to on sie tam nazywa tez go nie ma?
To ja chyba mam szkla od jakiegos innego systemu :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
kolejny babol w tej gazecie
Kolejny. Czy oni w tych redakcjach nie sprawdzają, co piszą ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Fafniak napisał/a:
kolejny babol w tej gazecie
Kolejny. Czy oni w tych redakcjach nie sprawdzają, co piszą ?
pewnie nie uważają tego za stosowne. Piszą byle pisać, Pentaks to nisza i tak mało kto czyta...
Durna gazeta.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
tref, a ty widział ostatni numer? Całostronicowa reklama na 2 stronie okładki, a chyba pierwszy z artykułów to o kadyszce, nowych szkłach i info o konkursie. Treści tyle, co kot napłakał, ale całe 2 strony z wielkimi zdjęciami.
Na pewno rzuca się w oczy.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ja straciłem cierpliwość w polemice z gazetami.Niedawno umieścili artykuł dotyczący czyszczenia optyki mechanicznie.Sprostowania w rodzaju że opary benzyny ekstrakcyjnej są szkodliwe dlatego myć należy w jakichś mydlinach czy czymś takim,nie trafiają do człowieka który przez wiele lat pracował jako mechanik precyzyjny.Ale wiele by wymieniać.W owej gazecie interesują mnie programy dołączone bo treści niekiedy nie warto wogóle brać pod uwagę.No ale to jest tylko jedna opinia,kolega żartuje że po treści można stwierdzić kto w danym miesiącu sponsorował gazetę.No ale to znowu tylko jedna opinia.No czego my się czepiamy przecież jest tak cudownie.Wszędzie prawda,dobrobyt,rozwój itd.Skończę to bo nie ma o czym pisać.Pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
emigrant, nie widziałem, aż się dziś specjalnie przejdę do "saloniku prasowego" żeby popatrzeć, ale sam napisałeś:
emigrant napisał/a:
Całostronicowa reklama na 2 stronie okładki,
a jeśli reklama, to nie o obiektywności gazety świadczy (że zauważyli na rynku) ale o przedstawicielstwie, że zamówiło. Zresztą nie będę więcej pisał, bo muszę najpierw zobaczyć co i jak. A może jest lepiej (taaa, po wypowiedzi Fafniak'a chyba nie bardzo są podstawy tak myśleć)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
kolejny babol w tej gazecie

Czytając Twoją dyskusje z tym gościem z CFV doszedłem do wniosku, że nadal nie zmienili śpiewki. Kiedys ktoś im zarzucił, że olewają szkła Minolty (oczywiście gdy Minolta jeszcze istniała). Oczywiście odpowiedź w stylu: no przecież testujemy szkła niezależnych producentów, a oni produkują obiektywy z różnymi bagnetami. Jak się czyta taki tekst to po prostu wrrrrrrrrr :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach