matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dzięki opiszon, już poprawiam :-) Ciągle mi się to 6z9 miesza ;-)
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Nie bardzo wiem o którym chodniku mówisz na 36, tym z pajęczyny? Mnie też by zdezorientował. :mrgreen: A jeśli chodzi o 36 zdjęcie to Ze Starego Rynku , na rogu jest bank, spojrzenie w Jedności. :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Młodsza Gonia napisał/a:
Nie bardzo wiem o którym chodniku mówisz na 36, tym z pajęczyny? Mnie też by zdezorientował.

Widzę, że Tobie też się 6 i 9 miesza ;-)
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
Młodsza Gonia napisał/a:
Draca - Makro robię zazwyczaj kitowym tele (50-200) z raynoxem ;-)

Chyba muszę rozejrzeć się za Raynoxem ... tylko czy dają gwarancję na udane makro? ;-)
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Później to już tylko latanie po krzakach i duuuużo cierpliwości :mrgreen:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Młodsza Gonia napisał/a:
i duuuużo cierpliwości :mrgreen:


Aaaa... to już wiem dlaczego nigdy do makro nie podchodziłem :)
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
matth napisał/a:
już wiem dlaczego nigdy do makro nie podchodziłem :)


Do makro trzeba się położyć,,, :evilsmile:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Chyba przyłożyć ;-)
Bo kładzenie się do focenia na zielonogórskich chodnikach mam opanowane do perfekcji :-P :-D
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Ostatnio widziałam osobnika leżącego i słuchającego płyt "chodnikowych"! To ty???? :evilsmile: :mrgreen:
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Dorzucę jeszcze fontannę nocą... I żeby nie było - z Zielonej Góry :mrgreen:

40.


No i kwiatek:

41.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
gonia65 napisał/a:
Ostatnio widziałam osobnika leżącego i słuchającego płyt "chodnikowych"! To ty???? :evilsmile: :mrgreen:


Jak ostatnio to nie ja :-P Częściej zwiedzałem chodniki za czasów zenita :-) Btw trzeba się do domu harcerza wybrać odbitki zrobić z ostatnich klisz :->

Młodsza Gonia napisał/a:
Fontanna to stały punkt nocnych wypraw, też takie mam ;-)
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Przebrnąwszy przez te 10 stron zdjęć, komentarzy, off-topiców i adoracji ze strony forumowiczów stwierdzam, że coraz lepsze zdjęcia popełniasz. Ale to chyba naturalne, zdaje się Darwin odkrył to zjawisko. Zdecydowanie makro to Twoj silny punkt.
Nie mogę się jednak oprzeć uwadze, że gdyby to był wątek jakiegoś samca, z pewnością nie byłoby tu aż 10 stron komentarzy :).
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Wito76 napisał/a:
Przebrnąwszy przez te 10 stron zdjęć, komentarzy, off-topiców i adoracji ze strony forumowiczów stwierdzam, że coraz lepsze zdjęcia popełniasz. Ale to chyba naturalne, zdaje się Darwin odkrył to zjawisko. Zdecydowanie makro to Twoj silny punkt.
Nie mogę się jednak oprzeć uwadze, że gdyby to był wątek jakiegoś samca, z pewnością nie byłoby tu aż 10 stron komentarzy :).


Tak sobie myśle, że chyba założe nowy profil swojej kobiecie i oddam jej prawa autorskie, może wtedy dowiem się cokolwiek więcej o tym co popełniam ;-) . A co do zdjęc ostatnich fontanna bardzo ciekawa, dobrze technicznie wykonana przedewszystkim, przykuwa uwagę. Z cytowanym zgodzę się, widac postęp w pracach.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Serafion napisał/a:
może wtedy dowiem się cokolwiek więcej o tym co popełniam

Moim zdaniem wręcz przeciwnie :). W tym (kobiecym podkreślmy) wątku jakoś tak subtelniej i bardziej wyrozumiale się wypowiadają nasi panowie krytykanci.
W innych wątkach nietrudno doszukać się tekstów "nie rozumiem o co ci chodziło z tym zdjęciem", "nie przemawia do mnie", "nadaje sie conajwyżej do nasza-klasa" lub ostrzej "dla mnie ta fotka to Britney Spears fotografii".
Nie mówię, że traktuje się Młodszą pobłażliwie, jej fotki zasługują na pochwałę, ale na pewno nie sprowadza się tak brutalnie na ziemię jak innych.
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Kobieta łagodzi obyczaje... :mrgreen:
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
Witam ;-)

Ostatnio dorwałam modela. A ponieważ z fotografowaniem ludzi nie miałam jeszcze do czynienia, bo zwykle zajmuję się trochę inna fotografią - powiedzcie proszę co zrobiłam dobrze a co źle, bo chciałabym trochę podszkolić się w tej dziedzinie fotografii. Sezon na makro się kończy, więc trzeba zająć się czym innym teraz ;-)

42.


43.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na 43 chciałaś pokazać przystojnego modela czy paskudną ścianę :?:
 

Młodsza Gonia  Dołączyła: 25 Sie 2008
I jedno i drugie :mrgreen:
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
 
na 42. To model, czy twój tragarz? :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nie podobają mi się te dwa portrety, w zasadzie są o niczym, a na dodatek kompozycyjnie kłują mnie w oczy. Wiem jak ciężko jest sfotografować modela/modelkę, bo w zasadzie sam nie miałbym się za bardzo czym pochwalić, ale zastanawiając się, co poprawiłbym w twoich zdjęciach myślę tak:
- w 42. przeszedłbym (jako fotograf) bardziej w lewo, pewnie za ten mały płotek, tak, żeby ten płotek było widać co najwyżej przy lewej krawędzi kadru, a cień nie zahaczał o nogę chłopaka; samego modela wykadrowałbym chyba trochę poniżej kolana, albo nawet całopostaciowo, o ile, to co robi ze swoją nogą ;-) ma jakiś sens (opiera się o płotek? jest zniecierpliwiony? kopie coś? odsuwa nogą kundelka?) i postarałbym się jednak pokazać jego oczy (o ile między nim, a tym na co patrzy nie zachodzi jakaś aktywna relacja/akcja, bo wtedy niech sobie zerka, jak zerka - i chyba półprofil byłby lepszy)... po prostu chodzi o to, żeby poza wizerunkiem postaci to zdjęcie cokolwiek o nie opowiadało, bo w tej chwili widać tylko mena, który przed wyjściem z domu lubi zajrzeć do lustra, a to chyba trochę za mało... zresztą nawet, gdyby chodziło o taki ironiczny portret, to niechby chociaż poprawiał włosy, strzepywał pyłek z t-shirta...
- w 43. problem jest podobny (zdjęcie jest martwe), a do tego dochodzi za słaby kontrast - tutaj po pierwsze wyprostowałbym kadr, żeby nie wchodził w niego ten szary kawałek podłoża, a po drugie, z tym uśmieszkiem, fajniej by było chyba, gdyby koleś nieco cwaniacko spoglądał w obiektyw, jakby zaglądał w oczy przechodzącym strażnikom miejskim... albo lachonom z pobliskiego solarium ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach