Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
[Kosior] Raz kozie śmierc...
Postanowiłem udzielic się obrazkowo, zamiast tylko gadac to i owo...
Fotki pochodzą z dzisiejszej porannej sesjii, wszystkie robione KITem pierwszym :

1:

Iso :400
1/200 sec
f7.1
45mm



ta fotka była już prezentowana w wątku o fotografii ulicznej. Ponownie ją wystawiłem, aby usłyszec słowa krytyki.

2:

Iso : 100
1/250sec
f7.1
18mm



3:

Iso : 400
1/50sec
f7.1
33mm




Proszę o konstruktywną, lecz mocną krytykę.
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj Kosior

1/ "nieszczęśliwie" ułożył się podział/pęknięcie muru/ściany - wygląda to jak jakiś sznur...(kula u nogi) :-/

2/ jestem zupełnie na NIE sorki ale nic ciekawego,, (dla mnie) :-?

3/ a tu z kolei to "rozmycie/rozproszenie" IMO dało focie coś .....
dla mnie Kopernik wygląda jakby "wyłaniał się z otchłani"... :-> .. ciekawe... ;-)

Pozdrawiam i Dobrego Światła Życzę

Zapraszam do mojego wątku ...Tu...
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Widzę że Kopernik LSD nie pogardził :-D
 

takpoprostu  Dołączył: 10 Kwi 2008
DDspeed napisał/a:
Widzę że Kopernik LSD nie pogardził :-D



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
DDspeed napisał/a:
Kopernik LSD nie pogardził :-D

Chyba jakimś bieluniem, pokrzykiem albo sromotnikiem mógł się uraczyć.
Wtedy towary nie były chemiczne :roll:

2 rzeczywiście trochę przypadkowe.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
zbyllu napisał/a:
Chyba jakimś bieluniem, pokrzykiem albo sromotnikiem mógł się uraczyć.


A potem powiedział: "HA! Jednak się kręci!"

I skamieniał. Tak go zastał Kosior, ale aura, jak widać na załączoinym obrazku, pozostała.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
widzę, że podobają się wam fotki z zoom-blurem. W takim razie jeszcze jedno, na dokładkę

4 :

Iso : 100
1/4sec
f20
ogniskowa 55->35mm



Tym razem autoportret :)
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
fajne :-> i MZ trudne do opanowania ... kiedyś próbowałem ale skutek był mierny :-(
w tej focie jakaś "pionowa linia" przy prawym boku IMO psuje cały efekt :-/
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Malutka aktualizacja 8-)

5:

Iso : 100
1,3sec
f10
18mm



w rawie trochę zmieniłem barwy, dodałem winietowanie, zmniejszyłem "jaskrawość" (z ang. vibrance), potem wyostrzenie i krzywa...
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
To nie jest malutka aktualizacja tylko ... duża, zardzewiała buda, ... która całkiem fajnie wygląda. IMHO :mrgreen:
 

KubaT.  Dołączył: 17 Lip 2008
Całkiem fajne ujęcie . Warto o ile to możliwe to zdjęcie powtórzyć w różnych porach roku. Można w ten sposób otrzymać ciekawe zestawienie. Łąka co 2 miesiące powinna wyglącać zupełnie inaczej. Fotka podoba się.
Zastanawiająca jest tylko spora winieta na tym zdjęciu (jakiś za szeroki filtr ?...)
Pozdrawiam
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Witaj "Mistrzu" :lol:

winietowanie zdecydowanie mi się nie podoba - IMHO nic nie wnosi do treści foty "jedynie ją psuje technicznie".

Myślę, że pomysł na fotę jest B.Dobry odbieram go jako "środowiskowe"...
i w tym temacie IMO warto by tę fotę "uartystycznić" np. "buda w kolorze" reszta B&W ew. sepia; indygo itp....
albo... coś w "rodzaju cień człowieka" np "sylwetkowo - gdzieś daleko w kadrze"...
... może jakaś "czaszka np. krowy w pierwszym planie" (trza by zorganizować jakieś rekwizyty"... mogą być też porozrzucane jakieś śmieci... no takie apokaliptyczne pomysły.... :evilsmile:
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
andreo napisał/a:
winietowanie zdecydowanie mi się nie podoba - IMHO nic nie wnosi do treści foty "jedynie ją psuje technicznie".

Winieta jest w tym roku modna :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Czy u Was chmury też są fioletowe, czy tylko coś u mnie nie tak z monitorem? Jeśli tak to przeszkadza mi winieta i ten kolor nieba właśnie, ale pomysł, kadr i zdjęcie ogólnie super!! :-B
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
sculptor napisał/a:
Czy u Was chmury też są fioletowe

Są.
*puf*

 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
I jeszcze jedna fotka

6 :

Iso : 400
1/30sec
f7.1
ogniskowa 43mm



Raw -> channel mixer -> curves -> levels -> copy layer x2 -> jedna kopia overlay + maska, druga multiply + maska -> brigthness&contrast x2 z maskami -> flatten image -> copy layer -> na kopii filtres -> fibres -> zmniejszyłem opacity/fill -> flatten image -> smart sharpen.

Zapraszam do krytykowania
 

andreo  Dołączył: 27 Cze 2008
Kosior już pisałem, że jesteś Wielki :?: :-B
... rozpiska "robienia RAW'a" jest dla mnie B.Cenna - mam na czym się uczyć :lol:

co do foty 6) myśę, ze jesteś w stanie obróbkowo zrobić .. tło prawie czarne=nieczytelne.. a w okół lampy coś w rodzaju poświaty ;-)
.. bo IMO fotografika to "Teatr skojarzeń" ... mnie lampa ... jaka by nie była kojzrzy się ze świeceniem... a jeżeli jest/powinna być zgaszona... to fotka to powinna "tłumaczyć" (tu to jest = pajęczyna) ... ja jednak wolałbym aby świeciła...

Pozdrawiam
P.S. (wejdź na mój wątek = są nowe foty) :-) [/center]
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
4. i 5. są chyba najlepsze ;) W 4. przytnij tylko ten prawy bok i będę bomba...
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Chciałem się pochwalić, że zdjęcie nr. 5 wygrało konkurs na witrywnie www.digital-photography-school.com :)

Więcej info znajdziecie tutaj

:)
 

Demsey  Dołączył: 21 Lip 2008
Gratuluję Kosior. Właśnie dziś przeglądałem tę stronę i to zdjęcie wydało mi się jakośznajome. :-) Tak trzymać... 10 minut od domu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach