DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Osobiście polecam kupić obudowę zewnętrzną na zwykły dysk ATA lub SATA. Ma to tę zaletę, że jest o wiele tańsze, a w przypadku awarii któregoś z elementów zestawu wymieniasz tylko to co się zepsuło (obudowę lub dysk). Dyski firmowe są przeważnie droższe i nie wiadomo na jakim chipsecie mają obudowy.

Jeśli masz FW w kompie to polecam skorzystać z tego połączenia, bo z dyskami twardymi działa bardzo zacnie. Rzecz jasna USB2.0 też sobie radzi.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
negocjatorek, myślę, że jeśli w rachubę nie wchodzi konieczność dostępności dysku 24/7 czy duża szybkość - to faktycznie pewnie najlepiej będzie, jak sam sobie skonstruujesz dysk, taki na USB, jest sporo obudów do tego na Allegro.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gwiazdor - problem może leżeć w kabelku USB. Jeśli ma on cienkie przewody (a te tanie z hipermarketów zwykle tak właśnie mają) spadki napięcia na przewodach zasilania i masy są na tyle duże, że uniemożliwiają start dysku. Spróbuj wymienić kabelek na możliwie gruby i możliwie krótki - może się okazać, ze dysk zacznie startować zasilany po USB.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Od siebie w temacie dodam (a nuż komuś się przyda), że jeżeli zasilamy przez USB i mamy do tego oddzielny kabelek (oprócz tego do transferu) - trzeba go używać, nawet wbrew temu, co twierdzi instrukcja. Mam dysk Lacie 80gb, wedle instrukcji wystarczy używać kabel do transferu, ten drugi wkładać - jakby nie odpałiło... Co jest najprostszą drogą do rozwalenia mechaniki w dysku i bulenia baardzo grubej kasy firmie odzyskującej dane. Źródło informacji: firma odzyskująca dane.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marek Wyszomirski napisał/a:
Gwiazdor - problem może leżeć w kabelku USB.
Może, ale w tym przypadku:
Cytat
Spin up current: 0.9 A
raczej nie pomoże. Dzięki za sugestię mimo to.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Tylko ze sa prawie 2 razy drozsze.


No fakt, ale u mnie bardzo istotna jest jest kwestia miejsca jakie toto zajmuje i czasochłonności podłączenia. Stąd też konieczność korzystania z lapa, a nie ze stacjonarki :(

Gwiazdor napisał/a:
Działa bardzo ładnie, ale z USB nie wystartuje.


Chyba miałeś pecha. Moje oba śmigają aż miło, ale pamietam, że dysk kumpla (Seagate, 80GB, trochę starszy od moich) przy moim starszym kompie w pracy (USB 1.1) miewał kłopoty ze startem. Ale producent to przewidział, dodając taki śmieszny kabelek - z jednej strony jedna wtyczka do dysku, z drugiej dwie do normalnego portu USB w kompie. Jak brakowało mocy, wpinało się tą drugą w wolne gniazdo i ruszało.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
Grendel napisał/a:
Dysk sieciowy sprawę rozwiązuje a zużywa dużo mniej prądu niż domowy serwer (taką wersję też rozważałem :) )
zgadzam sie z kolega.. co dysk sieciowy to dysk sieciowy.. moze i troche drozszy.. ale juz sie nie denerwujesz czy sterowniki beda do niego:)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
user napisał/a:
ale juz sie nie denerwujesz czy sterowniki beda do niego:)


Sterowniki do dysku USB 2.0? Chyba, że ktoś maniakalnie siedzi na "'98".
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Samp napisał/a:
Tymczasem powiem, że kupiłem za ciut ponad 300PLN zewnętrzny dysk 500GB 7200 rpm WesternDigital o nazwie MyBook SE.

Tez mam cos takiego, tylko wersje Home, nie Studio Edition. Ma fire wire 400, ale tyle wyciaga moj komp. W zupelnosci na razie mi wystarcza, jest o wiele szybsze niz USB 2.0. Jezeli okaze sie nie wystarczajace mozna go podlaczyc przez eSATA. Polecam ten sprzecik.

Jezeli ktos chce miec do dysku dostep z kilku kompow to istnieje wersja tego urzadzenia z interfejscem sieciowym. Wtedy mozna chyba na nim pracowac jak na udostepnionym dysku sieciowym. Tez spoko sprawa.

Pozdrawiam. :-B
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
Mertz napisał/a:
Sterowniki do dysku USB 2.0? Chyba, że ktoś maniakalnie siedzi na "'98".
nie samym windowsem czlowiek zyje..
 

leonan  Dołączył: 16 Mar 2008
Ja ma trochę inną konfiguracje.
Dysk 3,5 cala leży w szafce, mam tam też zasilanie do niego, z szafki pod biurko idzie kabelek z pstryczkiem i kabel usb. Jak potrzebuje skorzystać to podłączam ten kabelek od usb i naciskam ON na pstryczku.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tez sie kiedys zastanawialem i wybralem dysk 3.5" + zew. obudowa do usb. Obudowy nie sa zawrotnie drogie. Wtedy za te same pieniadze moglem miec 120GB 2.5" albo 250GB 3.5", wiec odpowiedz byla dla mnie prosta, nie potrzebne mi sa super male rozmiary a oddzielne zasilanie mi nie przeszkadza.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Dysk SSD 128GB firmy OCZ tylko 1500 PLN :mrgreen: (dla niewtajemniczonych to taka duza - 2,5" - karta flash ;-) )

A tak poważnie to w tym momencie ponizej 0,5TB nie ma co kupować...
Taki np. Seagate FreeAgent - 315 PLN w Komputroniku

Jak sie szuka dysku sieciowego to juz jest problem, ale takie USB sa w miare tanie. I, jak juz wszyscy napisali, zależy co się chce. Jak ma leżeć w domu jako backup to 3,5" bo mają większe pojemnosci (2,5" nie ma obecnie powyżej 320GB bodajże). Natomiast jak sie chce nosic to właściwie tylko 2,5", równiez dlatego, ze wytrzymują więcej i zasilanie maja przez USB.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Wiecie co? Ale to są jajca... szukałem w googlach czegoś o dyskach zewnętrznych/sieciowych, bo czas się będzie zaopatrzyć najwyraźniej, a tu Pentax mi wyskakuje... aż strach będzie pójść na śniadanie i do lodówki zajrzeć.

A tak na serio - dobry i tani dysk sieciowy zna ktoś? :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
emdek napisał/a:
aż strach będzie pójść na śniadanie i do lodówki zajrzeć.
A tam pierożki z PPD :evilsmile:
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
na szczęście obyło się bez.

a dysku sieciowego sensownego nie mogę znaleźć :/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
emdek, a WD MyBook, z tego co popatrzyłem po cenach, to super drogi nie jest, a jest chyba dyskiem sieciowym :?:

[ Dodano: 2008-09-12, 12:10 ]
http://www.1klik.pl/sklep/c318/p1280008/

[ Dodano: 2008-09-12, 12:11 ]
kurcze, ja też w jakiś dysk dodatkowy chętnie bym się zaopatrzył, i te sieciowce to chyba całkiem fajna alternatywa :-| , a Eldred, coś powinien o tym dysku wiedzieć, bo ostatnio mi przesłał obiektyw w pudełku po WD MyBook ;-)

a tylko o pierożkach napisał
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
opiszon napisał/a:
emdek, a WD MyBook, z tego co popatrzyłem po cenach, to super drogi nie jest, a jest chyba dyskiem sieciowym :?:



No calkiem calkiem ale raczej zdecyduje sie na jakas obudowe z RJ-45 ;) bardziej to elastyczne.. a najlepiej jakby jeszcze klient torrenta miala ;p
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
emdek, wedle tej linki to on ma rj-45, kurcze, aż poszperam dalij
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Ja wiem ze maja RJ-45 :D ale nie maja torrenta i dysk tam jest na stale - zero mozliwosci ruchu :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach