opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no i wg wszelkich znaków na niebie i ziemi, ma RJ-45, ale torrenta niet ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
emdek napisał/a:
dysk tam jest na stale - zero mozliwosci ruchu
E tam, co najwyżej stracisz gwarancje. Tam w środku jest normalny dysk. Kwestia rozebrania sprzęta. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Gwiazdor, ale torrenta nie ma, emdek szuka czegoś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...d_agito_pl.html

/w razie gdyby ktoś pytał, skąd mam taką wiedzę, to mogę powiedzieć że wiem to z rozmowy prywatnej -> teraz czekam aż ktoś kolejny raz nazwie mnie babą i plotkarą - zapraszam/
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Gwiazdor, ale torrenta nie ma
Ale ja z tym nie polemizuje. :-B A wyzywać się nie będę. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Gwiazdor napisał/a:
opiszon napisał/a:
Gwiazdor, ale torrenta nie ma
Ale ja z tym nie polemizuje. :-B


ja też nie - sam bym kupił zwykłą obudowę z LANem i gra gitara, bo za tą cenę to można kompa całego złożyć ;-)

ale szanuję też emdeka i jego pociąg do bezobsługowego wrzucenia dysku z torrentami za szafę ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odświeżę nieco temat. Zdecydowałem się na dysk 2,5". Nie tylko ja będę z niego korzystać, więc urządzenie musi być proste w obsłudze, jak najmniej kabelków, gimnastyki itd. Pozostaje kwestia oprogramowania - przydałoby się, coś co umożliwia wykonanie kopii zapasowej wybranych folderów przy pomocy jednego kliknięcia. W pracy mamy Seagate FreeAgent GO 500 GB. Bardzo fajny, oprogramowanie jest niczego sobie. Póki co, to mój jedyny kandydat (ew. 320 GB) do kupienia. Ale może jest jeszcze coś lepszego?
 

konrad white  Dołączył: 08 Maj 2009
Wybór HDD via USB
Witam.
Mam starego laptoka z małą pojemnością, tylko 40GB. Zastanawiam się nad kupnem twardego dysku przenośnego podłączanego za pomocą usb. Zastanawiam się nad zakresem 160-320GB, tylko nie wiem jakim markom można zaufać, bo w tym temacie jestem zupełnie zielony. Dzięki za sugestie z Waszej strony.

Przeniesiono mój post tutaj właśnie, śpieszę dodać, że zależy mi na dysku, który zadziała na usb 1.0, mam starego della; ma to być dysk do zgrywania danych 2 razy w tygodniu i tyle. Co polecacie konkretnie? Może być pojemność max 0,5 TB. Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/item643...b_usb_braz.html

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
WD

Seagate ostatnio miał złą prasę ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Jeśli chodzi o obudowy to moim zdaniem Ice Box i welland.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
opiszon napisał/a:
Seagate ostatnio miał złą prasę ;-)

Eeee tam, zależy jaka seria... WD swego czasu też miał kiepskie dni ;-) Ja używam FreeAgenta Pro i bardzo polecam - szybki, cichy, nie grzeje się... :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli nie zależy ci na podłączaniu pod kilka kompów to pomyśl nad zakupem większego dysku i wymianie tego w lapku.
Po USB 1.0 zadziała wszystko co jest zgodne ze standartem USB, jedynie wolniej.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
USB 1.0 pozwala na transmisję danych z prędkością ~190kB/s czyli jakieś 1,5Mbps, do archiwizacji danych to się nie nadaje. Na USB 1.1 już szybciej (1,5 MB/s). Jeżeli faktycznie masz 1.0 to pomyśl może o kontrolerze USB 2.0 na PCMCIA bo szkoda nerwów.
 

konrad white  Dołączył: 08 Maj 2009
Dziękuję za rady. Kupiłem dysk 320GB LaCie, zainstalowałem nawet pcmcię xardbus, tylko jest jeden problem, kiedy podłączam dysk zewn do starego portu jest widoczny, natomiast po podłączeniu do portów pcmcia nie. Dziwne tym bardziej, że poprzez nowe porty normalnie działa mysz, pendrive i czytnik kart. ??? Podłączam go poprzez 2 usb: jeden na transfer, drugi na zasilanie.

[ Dodano: 2009-06-07, 15:27 ]
Jak podłączam dysk, to jeden kabel nie wystarcza i muszę podłączyć drugi zasilający. Mimo. to co chwilę pojawia się komunikat: "Skok napięcia na porcie koncentratora itd". Czy mogę coś zmienić w ustawieniach?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam 2 dyski, ktore sie gryza. Nie chce mi sie tego rozpracowywac [zworki, ustawienia BIOS itp], tylko mysle, zeby wywalic jeden [ktory i tak ma sluzyc tylko do archiwizacji] - na zewnatrz na USB.

Jest to dysk ATA.

Co mam kupic?

Wydedukowalam, ze:
- obudowe zewnetrzna [jakies zalecenia]
- z zasilaczem [jesli go nie ma w obudowie]
- kebelek?? [jesli tak, to jaki?].

Czy mozna kupic najtansze rzeczy na allegro, czy cos w sredniej cenie, czy moze szarpnac sie na wizyte w Komputroniku, albo innym sklepie?

Czy kupic obudowe tylko ATA, czy moze SATA + ATA [widzialam cos takiego]?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
mygosia napisał/a:
- z zasilaczem [jesli go nie ma w obudowie]
Obudowa się może przez usb zasilać, wtedy nie potrzebujesz zasilacza. Są też, zdaje się, takie które można podłączyć do dwóch portów usb - jednym lecą dane, a z drugiego ciągnie zasilanie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam duuuzo rzeczy pod USB, ktore roznie dzialaja - np tylko jesli sa podpiete pod odpowiednie porty... Chyba bym nie chciala tego dodatkowo komplikowac ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Ja to przeżywałem tylko z komórką, która robiła za modem. Rzeczywiście działało to tylko na jednym porcie usb, a na pozostałych chciało się od początku instalowć.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
PiotrR napisał/a:
działało to tylko na jednym porcie usb, a na pozostałych chciało się od początku instalowć

bo system traktuje kazdy port jako oddzielne urzadzenie i za kazdym razem, gdy podlacza sie cos kabelkiem, co nie bylo wczesniej wkladane w to akurat USB, trzeba zainstalowac sterowniki od nowa.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
O zasilaniu z USB w przypadku dysków 3,5" to lepiej zapomnieć. ;-)
A nie prościej ustawić te zworki? Wtedy koszty zerowe. :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Gwiazdor, ale to i tak do archiwizacji :-) Wiec moze lepiej, zeby sobie lezal gdzies spokojnie, a nie byl non stop podlaczony i"wypracowywal godzny"?

Tzn nie wiem do konca czy to wina zworek. Zaraz na poczatku, po starcie GRUBa wywala sie komunikat "Error 15" - i tyle. Po odlaczneiu dysku jest ok.
Ten drugi, startowy to SATA. W BIOSie jest ladnie - Slave i master...

Na razie mam dosc grzebania ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach