pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
konrad white napisał/a:
Jak podłączam dysk, to jeden kabel nie wystarcza i muszę podłączyć drugi zasilający. Mimo. to co chwilę pojawia się komunikat: "Skok napięcia na porcie koncentratora itd". Czy mogę coś zmienić w ustawieniach?

Ale jak podłączasz do gniazd w pcimcia, to prąd leci z jednego gniazda - gniazda PCIMCIA, więc co się dziwisz. Musisz podłączyć wtyk niesygnałowy do jakiegoś portu USB 1.0 i powinny skończyć się problemy z zasilaniem. Jeśli są dość daleko- użyj przedłużacza.
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Zewnętrzny dysk twardy do 300zł
Szukałem, nie znalazłem niestety nic na ten temat na forum więc odważę się zapytać.

Powiem szczerze, że w temacie dysków jestem zielony. Potrzebuję czegoś na zdjęcia i tylko zdjęcia (może czasami jakaś kopia dokumentów albo filmów), pojemność jest dla mnie ważna, ale nie priorytetowa - aktualnie używam K100D, 6 megowa matryca nie generuje zbyt dużych plików JPG a RAWów zachowuję po 3-5 z każdego wyjazdu/sesji.

Przede wszystkim ważne są dla mnie bezpieczeństwo danych i wygoda użytkowania - znajomy ma dysk USB2, coś takiego właśnie mnie interesuje, szybkie podłączenie, sprawna praca. Waham się między 2 dyskami, ale jestem otwarty na inne propozycje. Poniżej moje typy:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/330782
http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/402621
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
ja tylko wspomnę, że zazwyczaj dysji 2.5 cala zasilają się wyłącznie z USB.
Te 3.5 calowe (zazwyczaj można znaleźć pojemniejszego) maja dodatkowy zasilacz, co może wpływać na wygodę, ale również i możliwość ich użycia (np w podróży)
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Warto też zainteresować sie dyskami, które mają w standardzie esata, ewentualnie obudowami z tym portem. USB jest jednak dosyć wolny, a czasami zdjątka potrafią wiele zajmować.
A co do dysku sieciowego, niektóre routery mają funkcję podłączania twardych dysków i traktowania ich jako dyski sieciowe, można nawet ściągać torrenty. Wadą jest wtedy generalnie niski transfer, no i parę innych rzeczy. ;)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
radek_m napisał/a:
Te 3.5 calowe (zazwyczaj można znaleźć pojemniejszego) maja dodatkowy zasilacz, co może wpływać na wygodę, ale również i możliwość ich użycia (np w podróży)

Możesz rozwinąć, bo nie dokońca kumam w jaki sposób dodatkowy zasilacz pomaga? Innymi słowy, co autor miał na myśli ;-)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
szczypiorrr, emmm raczej chodziło o to, że wpływa negatywnie na możliwość ich użycia w podróży. (dodatkowy bagaż, poszukiwania gniazdka).
:)
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Czyli raczej brak możliwości :-P LaCie Rugged w wersji USB/FW ma zasilacz, ale działa również bez niego. Kilka modeli WD ZTCW też.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
dokładnie to miałem na myśli.
Dyski 3.5 cala mają większe zapotrzebowanie na prad i amperaż z usb jest dla nich za mały.

Bywały też dyski z 2 wtyczkami usb, celem zasilania się z 2 gniazd usb. Ale ja takiego jeszcze nie widziałem na własne oczy.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
radek_m napisał/a:
Bywały też dyski z 2 wtyczkami usb, celem zasilania się z 2 gniazd usb. Ale ja takiego jeszcze nie widziałem na własne oczy.

A ja mam taką obudowę Icy Box, która ma co prawda jedną wtyczkę USB, ale we wtyczce dostarczonego przedłużacza jest jeszcze małe okrągłe gniazdko, dodatkowego zasilania, do którego można podłączyć kabelek i wpiąć go w drugie gniazdo USB w komputerze. Ale nigdy nie musiałem korzystać z tego rozwiązania.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ja mam obudowę, która ma osobne gniazdo zasilania. Jeśli podpinam pod FireWire 6-pinowe to jest to nie potrzebne, ale przy USB, albo FW 4-pinowym trzeba podać zasilanie. W komplecie był zasilacz sieciowy oraz kabelek, który umożliwiał pobór prądu z portu PS/2. Sprawdza się znakomicie, i w praktyce zasilacza nie używam.
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
radek_m napisał/a:
Bywały też dyski z 2 wtyczkami usb, celem zasilania się z 2 gniazd usb. Ale ja takiego jeszcze nie widziałem na własne oczy.
Ja mam taki, w zasadzie to nawet nie dysk tylko kieszeń na dysk 2,5 cala. Takie najtańsze na allegro co są z aluminiową obudową. Kabel jest taki, że z jednej strony jest zwykła w USB typ A, a z drugiej wychodzą dwie. Ale w sumie nigdy nie potrzebowałem podłączać dwóch gniazd na raz, a ostatnio ten drugi kabel co się rozgałęzia zaczął sie urywać (pękła osłona) i musiałem go taśmą podkleić bo by permanentnie odleciał.

Kupilem drugą kieszeń (Easy-Touch) i ona ma drugi oddzielny kabel dedykowany do zasilania z usb (ma zupelnie jak na mój gust niestandardowy wtyk - taki mały i okrągły).
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
radek_m napisał/a:
dokładnie to miałem na myśli.
Dyski 3.5 cala mają większe zapotrzebowanie na prad i amperaż z usb jest dla nich za mały.

Bywały też dyski z 2 wtyczkami usb, celem zasilania się z 2 gniazd usb. Ale ja takiego jeszcze nie widziałem na własne oczy.


Ja mam taki :) seagate free agent go. Jak dla mnie jest wypas :)
(i tak działa z jednego USB :D)
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Dysk zewnwętrzny.
Mam do wyboru Seagate 1TB i Toshibę 1TB i muszę się na coś zdecydować. Oba są w tej samej cenie i kupuję je za bony świąteczne z firmy. Który brać? Będę tam magazynował zdjęcia i filmy. Dysk do amatorskiego użytku domowego. Raczej nie będzie noszony.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cinekk1 napisał/a:
Który brać?

a który ma ładniejszą obudowę?
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Toshiba ładniejsza.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
cinekk1, odważny jesteś... Mam zewnętrzny dysk twardy, ale tylko po to żeby robić na nim BACKUP - duplikację plików z kompa (najczęściej multimedialnych). Jak mi panie dysk w laptopie, mam kopię na zewnętrznym, jak padnie zewnętrzny, mam jeszcze laptopa... A te zewnętrzne też padają. I to nagle - i tu pojawia się jeden szkopuł. Ten z komputera (stacjonarnego laptopa) możesz sobie przełożyć, powalczyć, spróbować odpalić i coś uratować. A puszki zewnętrzne od Seagate'a czy Toshiby jak padną i są jeszcze na gwarancji, to niestety nie masz się do nich co dobierać, możesz tylko odesłać. A wtedy producent odsyła Ci nowy sprzęt... oczywiście Twoje dane przepadną. W zeszłym roku Seagate wypuścił na rynek sporo wadliwych dysków... Ale co siedzi w obudowach Toshiby, trudno powiedzieć przed zakupem.

Jeśli chcesz mieć bezpieczne zewnętrzne archiwum, to polecam coś z WD (WesternDigital) jakiś zmirrorowany dysk 2x1TB (z możliwością Stripe'a do 2TB) - ale one jeszcze sporo kosztują.
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Takie rozwiązanie oczywiście nie jest dla mnie. Laptop jest notorycznie zapchany. Ten dysk to ratunek, bo nic mi się już nie mieści. Zgrywam zdjęcia na płyty, ale boję się, że za pięć lat, nic już tam nie zostanie, mimo, że nagrywam na markowych dyskach. Nie mam wyjścia, jutro kupuję seagata.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
który polecilibyście?:
http://www.allegro.pl/ite...ed_usb_2_0.html
czy:
http://www.allegro.pl/ite...1500gb_f_v.html
jak działają funkcje SecretZone i Auto Backup i SafetyKey™?
mam obecnie dysk z funkcją OTB ale taka popelina, że wywaliłem po pierwszym użyciu...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Z opisu Samsunga najbardziej podoba mi się tekst:
Cytat
SAMSUNG opracował bezawaryjny i niezawodny zewnętrzny dysk twardy


Ale niestety żadnego z nich nie posiadałem, więc trudno ocenić mechanizmy BackUp'u. Mam Seagate i jego software z którego jestem zadowolony.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
Cytat
SAMSUNG opracował bezawaryjny i niezawodny zewnętrzny dysk twardy


Też mnie to trochę zaniepokoiło :-/ , chyba że mają konkretne uzasadnienie (np. bezawaryjność w liczbach)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach