dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Myślę o zakupie tego dysku http://www.allegro.pl/ite...2_5_320_gb.html .Z opisu wygląda na prawdziwego twardziela :-) .Zasilanie USB-wygodna sprawa.Będzie dobry do archiwizacji danych czy raczej szukać czegoś innego?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
320G za 220 zł to lekka porażka - za 300zł masz 1TB, za 400 - 1,5 TB. Ponadto 320 G do archiwizacji danych - zależy co chcesz archiwizować. Ja mam 500G i dlatego dokupuję 1,5TB, te filmy w FullHD tyle miejsca zajmują.... ;-) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Ganz, a czy te 1 i 1,5 TB jest w obudowie spełniającej wymagania amerykańskiej armii?
trochę z przymrużeniem oka mówię o tej armii, ale mimo wszystko, płacisz nie tylko za pojemność... w czymś ta pojemność musi się zawierać...
ja na ten przykład jestem z tych, którzy wolą dopłacić, ale wytrzymałość sprzętu elektronicznego mieć większą... póki co nie narzekam na swoje podejście do tematu...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
320GB w zupełności mi wystarczy na początek,może się skuszę na 500GB za 300pln?Zawsze można dokupić nowszy za rok jak będzie mało miejsca.Zależy mi tylko na stworzeniu bezpiecznej kopii zdjęć które trzymam na kompie.Do tej pory nagrywałem na płytach DVD,dysk będzie wygodniejszy.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
dany, taki dysk jak podaleś w linku jest dobry jako przenośny do laptopa i z tego typu (z zasilaniem usb) to chyba jedna z wiekszych dostepnych pojemności.

Inna sprawa że sam coś musze zrobić u siebie bo mam juz 3 dyski w kompie 3 na zewnątrz ( w sumie będzie z 2.5 TB) i wszytsko prawie pełne :cry:
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
tatsuo_ki, pewnie, że lepsza aluminiiowa niż plastikowa, ale przeznaczeniem dysku nie jest rzucanie o ścianę, więc dość ostrożnie się z nim obchodzę. Ponadto dyski 3,5'' są większe i potrzebują zewnętrznego zasilania co raczej je skazuje na bycie dyskiem stacjonarnym.

wuzet napisał/a:
coś musze zrobić

porządek? ;-)
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Dysk 2,5" w obudowie przeciwwstrząsowej zasilany przez USB czy 3,5" ze swoim zasilaczem.Oba powiedzmy 500GB który będzie bezpieczniejszy jako archiwizer?
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
bezpieczniejszy pod jakim względem? To czy Ci padnie dysk to totolotek , prawdopodobieństwo w obu przypadkach takie samo. Jak chcesz go nosić ze sobą to 2,5''. Ja swojego 0,5TB noszę wszędzie juz od ponad roku. Na razie odpukać...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
dany, nigdy nie masz pewności. Dołóż dyski do kompa i wtedy je backup'uj (mirror'uj) na zewnetrzne USBki. Do archiwizacji to może DVD,...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Ganz napisał/a:
ale przeznaczeniem dysku nie jest rzucanie o ścianę,

owszem, to raczej z podłogą dysk ma do czynienia... grawitacja jest nieubłagana... :-D
czasem wystarczy moment nieuwagi i już siedzę na laptopie, torba z komputerem spada ze stołu, dysk przelatuje przez pół pokoju, aparat uderza w beton za pośrednictwem mojej dłoni, mp3player ląduje w sedesie...
wszystko to przykłady z prawdziwych sytuacji... niestety jestem jednym z tych, którzy choćby chuchali i dmuchali na sprzęt, to i tak przytrafiają im się wypadki...
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Wstawię do kompa 1TB i jako kopia archiwum ze zdjęciami użyję chyba tego 320GB 2,5".Zdjęcia będą zawsze w 2 miejscach,powinno być bezpieczne.Najważniejsze będę wypalał na złotych płytach Kodaka.Staram się od razu robić ostrą selekcję jakoś się pomieszczę.
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
tatsuo_ki, może ja jakiś nienoramlny jestem, ale dotąd nie zdażyła mi się żadna ze wspomnianych przez Ciebie sytuacji :roll: ... no, może mi kiedyś pendrive upadł (ale ogumowany ;-) )
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
już siedzę na laptopie, torba z komputerem spada ze stołu, dysk przelatuje przez pół pokoju, aparat uderza w beton za pośrednictwem mojej dłoni, mp3player ląduje w sedesie...

Kiedys preszlam sie po laptopie - ale ciemno bylo juz ;-) Jakies 55kg wazylam wowczas. Lekko pekla obudowa.
Ze 2 lata temu wypralam pendriva w pralcee - dziala.
:mrgreen:
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Mnie też nie zdarzył się wypadek samochodowy,a pasy zapinam i chciałbym mieć auto z poduszką powietrzną ;-) .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
szczerzonego Pan Bóg szczyrze...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Po raz kolejny będąc u kogoś okazało się, że nie mam miejsca by coś zgrać - a i backup od dawna ledwo się na płytki mieści... więc pękłem, poczytałem n testów i.. dziś nabyłem Transcend StoreJet 25 Mobile 500GB ext. HDD 2.5'' USB - fajna, gumowa obudowa, rozmiar do przyjęcia, zobaczymy jak się będzie sprawował - właśnie pierwszy backup w tle (jakiś programi do tego załączyli, dobry dla początkujących, ale już mi paru rzeczy brakuje - chyba w końcu sam jakiś napiszę, bo już z 5 różnych backupowych programów testowałem i zawsze "coś" ;-) )
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Dostałem właśnie dziś swojego Transcenda 320GB 2,5" zasilanego przez USB.Może mi ktoś łopatologicznie wyłożyć jak się prawidłowo postępuje przy zgrywaniu zdjęć i tym backup-em :roll: Nowy dysk mam sformatować?Niestety instrukcja nie zawiera opcji PL :-(
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
za zwyczaj nowe dyski trzeba sformatować. Co do Backupu to ja mam zorganizowane na dysku katalogi na ważne (backup) i mniej ważne i raz na jakiś czas sam kopiuję. Niestety nie trafiłem jeszcze na idealny "tani" program. Jeden z najlepszych to Nero BackItUp, ale w mojej wersji (1.coś tam) nie działa mu shedule, więc muszę odpalać go ręcznie.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Teraz widzę że mam wgrany na dysku fabrycznie program Store Jet elite.Chyba do backupu,jest po Polsku :-) .Gdy zrobię format to przepadnie?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
dany, jak zrobisz format to wszystko co jest na dysku, przepadnie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach