Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
[Głęboka irytacja] Znowu straciłem fotkę :[
Właśnie się zorientowałm, że wyłączyli neon na budynku PZO w Warszawie (mają teraz tam robić jakieś apartamenty). Od roku, jak mieszkam na Pradze, obiecuję sobie że zrobię mu zdjęcie nocą. Teraz to już d... :((( I kolejna fotka poszła się (...) :(
A pisał pan Mroczek, żeby akurat w fotografii niczego nie zostawiać na później...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
 
ech... łączmy się w cierpieniu....

kiedyś chciałem zrobić zdjęcie świetnego, dosyć starego tunelu... tzn najlepsze w nim były słupy ze śrubami, masywne, żeliwne (czy jakies takie)... istnieją dalej... ale już niestety w połączeniu z wyremontowanym tunelem, nie wyglądają tak jak wcześniej

No nie pamietam jak to było...też niestety jakoś odłożyłem na później i zaczęli remontować...

jest na pierwszych zdjęciach od samej góry...

zdjecie i projekt...
http://www.um.sosnowiec.pl/default.aspx?docId=30

kiedys było tak że nie było przejsc dla ludu po bokach, tylko po zewnętrznych stronach słupów - takze mozna bylo spokojnie bliziutko podejść ze statywem i focić...

przez sam środek jeździły tramwaje + samochody po dwóch wewnętrznych drogach..., po bokach ludzie (jakieś 1,5 metra powyżej samochodów, skuli to wszystko)....

cóż... bardziej funkcjonalne... ale niestety dla fotografa brzydsze ;]
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Primo, toż my ziomale prawie - urodziłem się w Czeladzi, w Sosnowcu chodziłem do Plater :mrgreen:

[DODANE]
Sosnowiec się bardzo zmienił przez ostatnie 30 lat - osobiście sądzę, że nie wyszło to miastu dobre, no, może nie wszystko... Od tego mostu na zdjęciu patrząc w prawa stronę były znakomite budynki - Restauracja SAVOY, kino ... jak się nazywało.... tam był DKF - Dyskusyjny Klub Filmowy, no nie pamiętam nazwy - stylowa architektura, myślę że przedwojenna... Były takie osiedla kamienic kolejowych (z czerwonej cegły), to było na ul. Mireckiego chyba, też wszystko wyburzone. Wszystko się zmienia, ale mówiąc szczerze, to bym wolał, żeby jednak takie miejsca (i pewnie jeszcze wiele innych) pozostały takie, jak były kiedys.... Nierealne to, ale jednak szkoda...

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mertz napisał/a:
A pisał pan Mroczek, żeby akurat w fotografii niczego nie zostawiać na później...


Dokladnie, zawsze tak gonimy, potem, nie teraz bo praca itp...

Nie ma "potem"... bo to "potem" moze zwyczajnie nie nadejsc... :-|

Pzdr
Spinner
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
Primo, toż my ziomale prawie - urodziłem się w Czeladzi, w Sosnowcu chodziłem do Plater :mrgreen:

[DODANE]
Sosnowiec się bardzo zmienił przez ostatnie 30 lat - osobiście sądzę, że nie wyszło to miastu dobre, no, może nie wszystko... Od tego mostu na zdjęciu patrząc w prawa stronę były znakomite budynki - Restauracja SAVOY, kino ... jak się nazywało.... tam był DKF - Dyskusyjny Klub Filmowy, no nie pamiętam nazwy - stylowa architektura, myślę że przedwojenna... Były takie osiedla kamienic kolejowych (z czerwonej cegły), to było na ul. Mireckiego chyba, też wszystko wyburzone. Wszystko się zmienia, ale mówiąc szczerze, to bym wolał, żeby jednak takie miejsca (i pewnie jeszcze wiele innych) pozostały takie, jak były kiedys.... Nierealne to, ale jednak szkoda...
niestety.... heh ja mam 22 lata także nie pamiętam takich zmian, do DG przeprowadzilem sie mając 4 lata, do Sosnowca mając chyba 6...i to i tak na Zagórze... a dopiero mając 12 lat na Śródmieście...
mimo tego jednak slyszalem juz wiele o nieistniejącym kinie i restauracji...zauwazylem że dla starszych mieszkańców Sosnowca (juz od 40stki wzwyż) to temat przy ktorym nierzadko uroni się łezka ;]
Sosnowiec niestety młode miasto... teraz bardzo się rozwinęło... w pobliżu, ul. Dęblińska jest wyremontowana od stóp do głów... postawiona fontanna... złą sławą skwerek owiany, jest w lato miejscem dla mam z dziećmi... plac zabaw.... niesamowite... chociaż było wiele fajnych motywów do sfotografowania w tym miejscu (wtedy, kilka lat temu) to nawet o 12 w południe, w środku dnia, miałem poważne obawy żeby się tam pojawić... a teraz taka zmiana ;]

jesli chodzi o Plater, to chcialem tam iść do liceum ale wyzdrowiałem na szczęście, poza tym do parku tutaj często z psem wychodziłem, mój brat mieszka na Urbanowicz przy szkole podst nr 22 ;] a ja nieco dalej, jakies 200metrów, teraz ulica Małachowskiego ;]

a Czeladz? heh znam parę osób.... a teraz ciekawa Exakta jest na Allegro, wlasnie z Czeladzi, 650-1300 taki skromny tele ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach