baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
Kupując softshell - warto do Czech?
Jestem wlasnie na etapie poszukiwania kurtki softshellowej, a że wśród Was pewno są turyści używający dobrego sprzętu to zapytam - nie, nie o model :) Pytanie brzmi: czy w czeskich sklepach ze sprzętem wciąż mozna kupić znacząco taniej niż w Polsce? Kiedyś, dawno temu jeździłem w czeskie karkonosze po plecaki, polary, buty. Ale czy teraz nastawiać się na różnicę (powiedzmy od 25% w górę) czy kupować u nas?
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Khem... jako, że niedawno sporo mi się rozmawiało o sprzęcie z człowiekiem, który wiedzę miał zacną... Podobno jeszcze jest zauważalnie taniej, ale z zakupami należy się raczej spieszyć, bo ma tam podobno nastąpić akcja producentów pod tytułem "równamy ceny do unijnych". A najlepiej sprawdź ofertę sklepów w internecie, albo zapytaj na ngt.pl - jeżeli przypadkiem nie znasz serwisu, to polecam :)
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
NGT własnie od jakiegoś czasu przekopuję - sporo, zbyt wiele informacji :) A co do pośpiechu, będę w ciągu 2 tygodni, więc powinienem zdążyć :P
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
thrackan napisał/a:
który wiedzę miał zacną

Zostało z innego wątku? ;-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Throwend napisał/a:
Zostało z innego wątku? ;-)


Żeby było śmieszniej to często używam archaizmów w codziennych pogawędkach. Wolę w chlubnej przeszłości szukać urozmaicenia, niż w nowomodnych gatunkach slangowych. Ale to co Ty zaprezentowałeś skłania mnie do zapytania: jak dorobiłeś się tak pięknego stylu? Jak na razie masz u mnie pierwszą lokatę w nieformalnym "conteście" :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2008-09-23, 22:07 ]
Baudet, a co do zniżek w Czechach i na Słowacji, to zapytaj na NGT w temacie "Nie wiesz? zapytaj - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi". To taki tamtejszy odpowiednik pentaksowego "Topicu o wszystkim czyli niczym" z wyciągiem z reszty Hyde Parku. Tam Ci najprędzej powiedzą ;-)
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
thrackan, żeby nie zaśmiecać tego wątku to krótko ;-) Mam podobnie, aczkolwiek często z dziewczyną wrzucamy bez składu różne słówka tego typu. Ostatnio królowało azaliż, ale to inny temat ;-) poza tym nie jestem tak dobry. ja pisałem tylko krótkie zdania i na wiecej mnei nie stać :-P
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Baudet, nie wiem, czy ogarniasz na bieżąco wszystkie wątki ngt, ale pozwolę sobie zacytować z sąsiedniego:

"w GO Sport w CH Ursynów widziałem Softshell TNF obniżony o 100 zł. Poza tym koszulki TNF z Polartecu w cenie 80 zł.A tak poza tym sporo kurtek TNF w trochę obniżonych cenach, chyba coś koło 10-20 %."

A GO Sporty mają raczej zunifikowane ceny w całej Polsce :)
 

baudet  Dołączył: 07 Lut 2008
thrackan, no z pewnością nie ogarniam, ale ta informacja bardzo przydatna. Dzięki, poszukam sklepu w okolicy... Nie wiem, swoją drogą, jak można kilka forów sledzić na bieżąco. Ja się zaczynam gubić na trzech :)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Throwend napisał/a:
poza tym nie jestem tak dobry. ja pisałem tylko krótkie zdania i na wiecej mnei nie stać


uważam że masz pewne predyspozycje ;-)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Zaiste, for i sshelów mnogo dookoła.
A w czasie wycieczki na południe pozwolę sobię polecić zlokalizowaną nieopodal Nowego Targu firmę/markę Montano, produkującą takowe.
Znabyłem czas jakiś temu w Zakopcu ich kurtałkę i po dwóch sezonach stwierdzam - dobra i niedroga.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Generalnie ceny są podobne, za podobny sprzęt.
można trafić promocje - ale w Pl też można, a łatwiej znależć.
Jest pare chnich firm - ale tez podobnie jak u nas - tanie są tanie, a drogie drogie, a ta taniość i drogość ma realne przełożenie na jakość produktu ;)
dodając do tego ewentualne kwestje, serwisu, gwarancji itd. nie widze sensu kupowania za pd granicą. no chyba, że przy okazji coś sie trafi.

A jak już na zakupy sprzętu turystycznego to polecam Rumunie. choć tez już sie drogo robi.

[ Dodano: 2008-09-24, 15:53 ]
A co do Montano, to firma Nowotarska, bardzo fajne rzeczy robią. Ceny jak ceny... za te ich wyroby wydaje mi się, że są bardzo dobre.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
byl taki czas kiedy korona na serio nisko stala i roznica w cenach byla drastyczna wrecz, na korzysc tych czeskich of course. Pamietam ze w mojej miejscowosci, ktora nota bene jest w polowie polska a w polowie czeska - namietnie kupowano podzespoly komputerowe wzglednie cale komputery - wlasnie po czeskiej stronie. Oczywiscie rownolegle szal na alkohole byl - mrowki krazyly na potege. Dzisiaj nikt juz nawet tym sobie glowy nie zawraca, bo ceny takie jak u nas po przeliczeniu. Jedynie gastronomia wyraznie tansza. Predzej wiec rozgladalbym sie za jakas hurtownia z cenami w detalu - akurat w Bielsku taka jest :) ceny powaznie tansze nawet o jakies 50% w stosunku do sklepowych ;)
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
DJ_Direct napisał/a:
akurat w Bielsku taka jest

A gdzie ? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach