ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
[obiektyw] obiektyw nie pausje do bagnetu!
kupilem zobie zooma 80-200 do mojego Pentaxa k100d ale to szklo nie pasuje! wkaldam je do prubuje wkrecic kawalek wchodzi ale obiektyw nie zatrzaskuje sie - zabezpieczenie nie wpada do rowku bo nie moge wkrecic szkal do konca. Czy ktos z was spotkal sie z takim problemem? To szklo to Sirius auto zoomf3.0 800-200 tu jest link do takiego samego ale z bagnetem nikona
http://cgi.ebay.co.uk/NIK...id=p3286.c0.m14


co robic zeby szklo zatrzasnelo sie prawidlowo w body? Troche sie wkreca w sumie trzyma sie ale nie jest zatrzasneite - dlatego sie rusza troche na boki co mnie denerwuje bo sie boje ze moze wypasc. Pomimo to body mierzy swietlo i potweirdza ostrosc.
Prosze o jakies rady. pozdrawiam
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ares2k napisał/a:
co robic zeby szklo zatrzasnelo sie prawidlowo w body? Troche sie wkreca w sumie trzyma sie ale nie jest zatrzasneite - dlatego sie rusza troche na boki co mnie denerwuje bo sie boje ze moze wypasc.


Zachowuje się jak M42 z przejściówką.

Hm... może ten dynks blokujący szkło sprawia przy wkręcaniu opór? Może przy zakładaniu obiektywu nacisnąć dźwigienkę i spróbować? Nie wiem, zgaduję.
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
ares2k napisał/a:
co robic zeby szklo zatrzasnelo sie prawidlowo w body?

A jakie to szklo ma oznaczenie? Czy to jakies PK/R moze? Cos mi swita, ze czasem sie ten problem przewija na forum dla szkiel z oznaczeniem PK/R. W takim przypadku moze byc koniecznie spilowanie kolnierza ktory uniemozliwia wkrecenie.
Napisz jakie ten obiektyw ma oznaczenie, to moze cos da sie znalezc na forum w tym temacie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
ares2k, w tym linku co podałeś jest
Cytat
NIKON AIS Sirius 80-200mm 3.9
I nawet jest wprost napisane
Cytat
To Fit: Nikon
Chyba dalsze wyjaśnienia zbędne?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gwiazdor, czytałeś to
ares2k napisał/a:
tu jest link do takiego samego ale z bagnetem nikona
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
plwk napisał/a:
Gwiazdor, czytałeś to

Gwiazdor napisał/a:
Chyba dalsze wyjaśnienia zbędne?

:evilsmile:
podejrzewam że rację ma kierdel, problem z kołnierzem PK/R
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
plwk, fakt, umknęło mi. Ale google nie znalazło mi takiego obiektywu. :roll:
Może niech własciciel wstawi zdjęcie tego bagnetu.
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008

tak to wyglada
gosc od kturego to kupilem tweirdzil ze jest to na bagnet k kupilem od niego 2 obiektywy smc 135/3.5(perelka) i to cos co mialo byc na k ale nie do konca na k wyglada troche inne jest co wy na to moze to na baget nikon sam nie wiem...
 
nazgul  Dołączył: 15 Paź 2007
Ares2k, spróbuj przestawić pierścień przyslon na ustawienie inne niż A i założyć szkło.
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Na tym foto slabo widac, ale ta dzwignia przyslony :?: wyglada conajmniej dziwnie w porownaniu do pentaksowych z jakimi sie do tej pory spotykalem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piter_76 napisał/a:
wyglada conajmniej dziwnie w porownaniu do pentaksowych z jakimi sie do tej pory spotykalem.


Widziałem już taką... :-)
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
W takim razie malo jeszcze widzialem :-) :-B :-B :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach