JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
Sigma Flash EF-500 DG ST - współpraca z DL
we wszystkich "flashowych" postach napotkałem komentarze o współpracy Sigmy z DS... a jak ten duet spisuje się z DL w roli głównej? DL z natury uboższy o samego TTLa... Sigma teoretycznie obsługuje P-TTL - tyle teorii
a jak to wygląda w praktyce? używa Ktoś Sigmy z DL?

pozdrawiam
jim
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
ta lampa dziala jak najbardziej w p-ttl

poczytaj jeszcze tu: http://manufactura.home.p...der=asc&start=0
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
na pixmani ta lampa ~600zl na fotoexpercie ~1000zl ... ;/
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
w sprawdzonym sklepie 680;

chcialem poznac tez opinie uzytkownikow, jak taki zestaw pracuje
czy sa jakies szczegolne niedogodnosci, wady, itp
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A tak BTW to jakie są różnice międzu Sigmą ST a Super?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
A tak BTW to jakie są różnice międzu Sigmą ST a Super?


Super ma HSS.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
JiM2000 napisał/a:
w sprawdzonym sklepie 680

Co to za sklep?
Mam ochotę na jakąś porządną lampę i waham sie pomiędzy 360tką pentaxa a tą sigmą Super.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Canin,
za 680 to chyba tylko ST kupisz a nie Super.
argawen, Thx za info
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
za 680 to chyba tylko ST kupisz a nie Super

Bawiłem się w weekend Canonem 30D z porządną lampą i doszedłem do wniosku że w rywalizacji prosty TTL za 100zł czy zaawansowana lampa za 1000zł wygrywa ta druga opcja. Stąd na placu boju zostały te dwie lampy, tyle że
- 360 jest trochę słabowita i nie kręci się w poziomie
- Sigma Super nie jest Pentaxem i przy nowszych korpusach mogą być problemy
Rozglądam się po ebayu i nowych ze sklepu gdzie by tu kupić.
BTW - 30D mi się zawiesił, normalnie podczas robienia zdjęć - przestał je robić a na wyświetlaczu pojawił się napis - "robienie zdjęć niemożliwe, prosze wyłączyć aparat i włączyć go ponownie" (czy jakoś tak). Jak na półprofesjonalny korpus to trochę dziwne. W dsie raz mi nie chciał zrobić zdjęcia jak mu sie skończyły baterie - o czy wcześniej ostrzegał.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
A tak BTW to jakie są różnice międzu Sigmą ST a Super?

brak HSS
w manualu tylko 1/1 albo 1/16 blysku
brak synchro na 2 lamelke
nie jestem pewny czy czasem Super nie ma fotoceli do zdalnego wyzwalania.
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
fotozakupy.pl ST za 689,-
360 można znalezc za 999,-

preferencje? ;)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja bym Ci Sigmę ST (pamiętaj aby była DG) odradzał. Jak Sigmę to Super - jak już wyłożyć kasę to HSS i druga lamelka się przyda. Moim zdaniem jak rozważać to albo prostą lampę za 200zł albo porządną za 1000. Takie 700 zł to ani tania ani dobra.
Ale zrobisz jak chcesz.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
canin ma racje, jest jeszcze jedna opcja warta zastanowienia - tumax386, wychodzi za 499zl, niby ma wiecej funkcji od ST, ale z tego co czytalem na forach innych systemow - zasadnicza wada to fakt, ze automatyka blysku dziala tylko przy palniku na wprost, przy nawet lekkim odchyle trzeba zdac sie na manual, ale ten jest od 1/16 do 1/1 w chyba 4 czy 5 krokach
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Witam wszystkich zgromadzonych.
Też przyczajam się na lampkę i już prawie bym kupił Metza 44 MZ-2 (niemal w ciemno bo niecałkiem znam kompatybilności; kosztuje coś ponad 700zł) a ktoś tu na forum powiedział że 360FGZ jest poniżej tysiąca. Sprawdzałem jakieś parę tygodni temu to widziałem za 1200zł i postanowiłem sobie odpuścić ale jak będzie za 900 to jeszcze ujdzie.

Jest coś co nie daje mi spokoju; otóż:
-"Siostra" 360-tki czyli 540FGZ figuruje w kilku sklepach dopiero na etapie zapowiedzi.
-Wątki o lampach na tym forum są dosyć żywe a ludziska nie zabardzo dysponują wiedzą na temat zgodności lamp z Pentaxem choć sporo z nich już posiada Deele, Deesy i inne podobne
- Wygląda na to że istnieją tylko 2 Pentaxowe lampy w pełni zgodne z P-TTL

Co tu jest grane? Przecież P-TTL istnieje już od jakiegoś czasu a tu raptem Pentax na dwie lampki się wysilł. Zasadniczo moje pytanie brzmi - Czy 360fgz i 540fgz są "relatywnie" nowe i można liczyć na dalszy spadek ich cen? Czy raczej wytępuje marazm w tym zakresie? :-?

Pytam się o to; bo cichcem liczę, że gdzieś za rok 360-tka będzie kosztować między 700 a 800 zł ;-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
iostra" 360-tki czyli 540FGZ figuruje w kilku sklepach dopiero na etapie zapowiedzi.

a to juz problem tych sklepow i dystrybutora a nie pentaxa. Ta lampa jest w sprzedazy gdzies od roku jak dobrze pamietam.

Cytat
Czy 360fgz i 540fgz są "relatywnie" nowe i można liczyć na dalszy spadek ich cen? Czy raczej wytępuje marazm w tym zakresie?

nie liczylbym na to, ani one nowe, ani ceny jakies tragiczne - w sumie to jak u konkurencji.
Problem najwiekszy tylko w tym ze 360 ma palnik tylko gora/dol

A lamp z p-ttl nie jest najwiecej to fakt. 2 pentaxy, sigmy ST i super dg500, no i jeszcze jakis podly tumax/soligor.
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Ja bym Ci Sigmę ST (pamiętaj aby była DG) odradzał.

mysle ze to troche na wyrost powiedziane [mowie jako posiadacz takowej:>]
Canin napisał/a:
Moim zdaniem jak rozważać to albo prostą lampę za 200zł albo porządną za 1000.

no to moze pokaz mi taka ktora ma p-ttl i kosztuje 200pln (jakby nie patrzec st ma przedblysk i efekty sa lepsze niz z lampy z ttl), wez pod uwage ze z prosta (za 200pln z ttl-em) nie da sie ozenic puszki typu dl i innej nowszej. 1kpln to albo 360 (ale sie nie kreci, nie jest za mocna itp) albo st super (przy czym wymagajacy blyskacz powie ze czegos tam nie ma i trzeba kupic 540...)
Canin napisał/a:
Takie 700 zł to ani tania ani dobra.

tu sie zgodze, sigma st ma walnieta cene (jak wiele rzeczy do pentaxa w pl), zaplacilem za nia 109dol+ship i imho cos kolo tego warto zaplacic za solidna lampa lapiaca sie w aktualne standardy i obslugujaca niezbede (przy czym nie zaawansowane) funcje.
pozdrawiam
kp
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
"tu się zgodze, sigma st ma walnieta cene (jak wiele rzeczy do pentaxa w pl), zaplacilem za nia 109dol+ship "
trudna sprawa dla zwykłego zjadacza chleba, który w kraju zarabia i w kraju wydaje...
więc dla śmiertelnika cena za sredniaka wynosi 689,- :)

"jeszcze jedna opcja warta zastanowienia - tumax386, wychodzi za 499zl,"
była kiedyś dysputa, czy toto obsługuje P-TTL czy nie... i pół obozu twierdzi że tak, drugie pół że nie... a sprzedawcy... nie wiedzą :)

pamiętam też grupowy gwałt na rudimexie i planowany zakup Soligorów (które ponoć = Tumaxy), ale nie wi8em czy doszło do skutku...

i tak zostaje 360 za 999,- ... bo "wszystkomająca" 540 to będzie już debet :)

zona mnie zabije... :)
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
JiM2000 napisał/a:
była kiedyś dysputa, czy toto obsługuje P-TTL czy nie

na dpreview pojawia sie w watkach cos o nazwie promaster bodajze [moze to byc jakis 'indianski' odpowiednik tumaxa] i wg userow napewno ma p-ttl i jest tanszy niz sigmy/pentax, nie wiem czy jest gdzies u nas w ofercie, moze w koncu sunpack by cos wyklepal w kierunku dslr pentaxa...
kp
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
klimecki napisał/a:
no to moze pokaz mi taka ktora ma p-ttl i kosztuje 200pln (jakby nie patrzec st ma przedblysk i efekty sa lepsze niz z lampy z ttl)

Ja mam ten komfort że mogę sobie pozwolić na TTLa :) (np do makro)

Co do 360tki to bardziej niż ruch tylko w pionie, boli mnie niezbyt duża moc tej lampy. Chyba jednak Sigma.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
na dpreview pojawia się w watkach cos o nazwie promaster bodajze [moze to byc jakis 'indianski' odpowiednik tumaxa] i wg userow napewno ma p-ttl i jest tanszy niz sigmy/pentax, nie wiem czy jest gdzies u nas w ofercie,


zeby sie nie powtarzac odsylam tutaj w sprawie soligora/tumaxa i promaster'a

http://manufactura.home.p...er=asc&start=25

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach