sliwa  Dołączył: 26 Kwi 2006
sigma EF-500DG SUPER FLASH poszukuje instrukcjj w j.polskim
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
 
sliwa  Dołączył: 26 Kwi 2006
[b]Canin DZIEKI ZA ADRES DO FLESH juz wydrukowalem i jeszcze dzisiaj z nia powalcze jak sie tylko baterie naladuja,sliwa.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Lampy te prawdopodobnie roznia sie.... Chinczykiem ktory je skrecal, ale w tej samej montowni :mrgreen: Chinczyk po lewej skrecal dla Soligora, ten na wprost dla Tumax'a...itd.
Znajomy kiedys handlowal notebookami - importowal je z Chin. Ich produkcja polegala na tym, ze ustalal specyfikacje - a oni montowali - a obok to samo dla Toshiby skrecali - i jeszcze mogl marke sobie zamowic - nazywaly sie Pablo...bo on mial Pawel na imie;-). Znane odtwarzacze DVD Bellwood czy Wiwa tez sa robione na rynku chinskim - i mozna je spotkac pod innymi nazwami - zalezy kto importuje - ale nie czytaja polskich napisow txt. Jedyna roznica jest w ...drobnym szczegole - w programie dzialania, zaszytym w kosci elektroniki. Tutaj jedni robia gorzej, inni lepiej - budujac z tego samego zupelnie inny produkt. Stad....cos moze tak samo wygladac, a tylko podobnie dzialac. Dla nas nadzieja jest tylko taka, ze mozna kupic gorzej tansze - i z lutownica zrobic sobie lepsze samemu :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wracając do lamp to w Rudimeksie zadałem pytanie odnośnie współpracy DG340DZ z *istDL-em i otrzymałem taką odpowiedź:
"Lampę DG340DZ Soligor poleca do aparatów Pentax EI 200 natomiast do
*istDL oraz K100D i K110D zalecana jest lampa DG420Z(PE) nr kat.58427
w cenie 593 zł. proszę zajrzec na stronę: www.soligor.de "
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
"Lampę DG340DZ Soligor poleca do aparatów Pentax EI 200 natomiast do

czyli jak wszyscy nie maja pojecia co sprzedaja...
https://secure.soligor.com/index.php?id=5&backPID=75&L=0&tt_products=5432&L=0
https://secure.soligor.com/index.php?id=5&backPID=75&L=0&tt_products=6704&L=0
w jednym i drugim przypadku soligor pisze o pttl
ciekawe czy wogole soligor wie co sprzedaje...
wyslalem dzis maila do tumax'a i soligor'a i zobaczymy - dam znac na forum. Jesli maja p-ttl to sie na ktoregos skusze, zwlaszcza ze toto dziala jako slave i ma synchro na 2 lamelke
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
a życie mogłoby być takie proste :lol:

gdybyśmy próbowali stereścić wątek...
Sigma - nie ta cena, generalnie ok, choć są wątpliwości przy nowych puszkach
Pentaxy - extraklasa... extrakasa...
Soligor, Tumax, podobne - ryzyko na własny koszt

nic tylko fotocela... poprostu... płakać się chce :-(
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
JiM2000 napisał/a:
gdybyśmy próbowali stereścić wątek...

Eeee bez przesady
Sigma Super - wątpliwości ze zgodnością na przyszłość
Sigma Standard - ani tania ani super, no i ta zgodność
Pentax360 - wcale nie extraklasa bo słabowita i nie keci głową w poziomie
Pentax540 - cena zabija
Soligor, Tumax, podobne - ryzyko na własny koszt (tu się zgadzam)
TTLe: (nie dotyczy DLi i nowszych)
Pentax500 - ani tania ani super
pentaxy, sunpaki za 150zł - bardzo dobry współczynnik cena/jakość :roll:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Sigma Super - wątpliwości ze zgodnością na przyszłość
Sigma Standard - ani tania ani super, no i ta zgodność
Pentax360 - wcale nie extraklasa bo słabowita i nie keci głową w poziomie
Pentax540 - cena zabija
Soligor, Tumax, podobne - ryzyko na własny koszt (tu się zgadzam)
TTLe: (nie dotyczy DLi i nowszych)
Pentax500 - ani tania ani super
pentaxy, sunpaki za 150zł - bardzo dobry współczynnik cena/jakość

czyli na czym stanelismy? dalej nic nie ma i wybor do bani :P
a ze sie tak spytam, czemu sa watpliwosci co do sigmy na przyszlosc? teoretycznie ma wszystko co potrzeba, cena za super biorac pod uwage wypozazenie jest przyzwoita.
ST faktycznie makabrycznie okrojona - juz chyba jestem bardziej sklonny poczekac jeszcze albo ryzykowac tumaxa...

Poczekam na miala z odpowiedzia od soligorai tumaxa, moze cos sie wyjasni - a razie gdyby nic, to moze zrobimy jakas akcje - zrzuta na lampe do testow? mamy 765 userow, biorac pod uwage ze tylko 10% jest aktywnych wyjdzie po 6zl na glowe - ja jestem chetny na wplate
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli już jest ta Sigma tak wałkowana, to pozwolę sobie wtrącić 3 grosze. Posiadam wersję super i w zasadzie to jest super, tzn HSS czy wireless, ale... Ale gdy na weselu znajomego (miał fotografa, a ja dla własnej przyjemności) fotografowałem, to dała mi w kość pewna przykra sprawa. W momencie, kiedy baterie lampy były już zużyte, to mimo że zapalała się dioda gotowości, to w P-TTL lampa potrafiła tylko wygenerować przedbłysk. Nie zawsze - czasem był i błysk zasadniczy i zdjęcie naświetlone OK, ale właśnie ta przypadkowość była bardzo denerwująca. Poza tym to lampa godna polecenia, za cenę FGZ 360 dostaje się kapkę więcej plus niestety ryzyko niekompatybilności z nowościami.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
plus niestety ryzyko niekompatybilności z nowościami.

wyjasnijcie mi laskawie, skad wziely sie te ploty - bo tak na moj gust nie ma zadnego powodu do obaw, zreszta nie sadze zeby pentax chcial podkopac konkurencje, ktora z gruntu ma slabsza opinie, a jednak przyciaga uzytkownikow do systemu...
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
mily napisał/a:
wyjasnijcie mi laskawie, skad wziely się te ploty

To nie są ploty. Okazało się że Sigmy są niekompatybilne z 100d i 110d (z 10d pewnie też) - Sigma się do tego przyznała i wypuściła siakąś łatkę do wgrania w serwisie - ale tylko do lamp z serii DG. A jak ktoś ma starszą wersję to z kasetką mu działać nie będzie. Link do wyznania Sigmy był nawet tu na forum.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
aaa, nie doczytalem :) dzieki
to faktycznie sprawe komplikuje
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ja mam taki pomysł dla ryzykanta ;-) a mianowicie IMHO tet soligor jest grzechu wart i jeśli ktoś myśli podobnie to przecież można go zakupić przez net, 10 dni testować i jeśli wszystko ok to zostaje, jeśli jakieś babole wyjdą to spowrotem do sprzedawcy i musi kasę oddać.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
jeśli jakieś babole wyjdą to spowrotem do sprzedawcy i musi kasę oddać.

nie praktykowalem, ale podejrzewam, ze w naszym kraju zapewne moga byc z tym trudnosci...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wlasnie dzwonilem i napisalem do Rudimexu. Soligora DG-420 Z nie maja na magazynie (i chyba jeszcze nie mieli), maja dostac za 2 tygodnie. Zaryzykuje i biore. Przetestuje ja i wnioski umieszcze na forum :)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
mily napisał/a:
nie praktykowalem, ale podejrzewam, ze w naszym kraju zapewne moga byc z tym trudnosci...

no właśnie że nie, ja praktykowałem i łaski nie robią takie jest prawo że jak kupujesz poza siedzibą firmy to masz 10 dni na zwrot sprzętu bez podania przyczyny, oczywiście sprzęt nie może nosić znaków zużycia, musi być orginalnie zapakowany etc.
BTW kupowałem w dosyć markowych sklepach, co prawda towar był faktycznie coś nie teges ale tylko się pytali czy dać inny egzemplarz czy oddać kasę.
Sebastian, ryzykuj dla dobra forum :mrgreen: a tak poważnie to jestem ciekaw jak ta lampa będzie się sprawować.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
pytanie tylko czy tego soligora czy tumaxa - w koncu zewnetrzenie i na oko to dokladnie to samo. Soligor moze minimalnie ciut pewniejszy z nazwy ;) A cena z rudimexu jaka? tumaxy po 499sa
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z Rudimexu 593 za DG420Z

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach