Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Software pentaxa / photoshop CS 2 ???
1 - mam caly czas problem z przegladarka zdjec pentaxa - od wersji 2.0 czasem uruchamia (ale po 10-15 minutach) sie a czasem wywala
Natomiast jak zaloguje sie jako gos do systemu dziala wspaniale......
wywalilem nawet prwie wszystko co bylo widoczne przy ladowaniu systemu - nic sie nie zmienilo....
system XP SP2

mozecie cos zasugerowac? Co to moze byc?
2 - pytanie (dla mnie warte ok 900zł) czy kupowac upgrade PS CS do CS2 ? Ma toto jakies nowe filtry wyostrzajace..... Nowe wersje do wywolywania RAW-ów....
ALE !
mam tez kupionego RAWshootera 2006....podobno adobe DA mi za darmo ten adobe lightroom....rozumiem ze bedzie on dzialac z K10D.....

???????kupic upgrade...czy zostac przy CS1 i poczekac na adobe lightroom?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Owszem. CS2 ma - podobno rewelacyjnie działający - Smart Sharpen (opis znajdziesz w swoim ulubionym czasopiśmie Chip FVD). Z pewnością też będzie ACR do Kadyszki jedynie na CS2 - ale tu już musisz sięzastanowić, czy warto, skoro Ta puszka będzie miała możliwość zapisu w DNG.
Przeglądarka Pentaksa - na W2K nie mam najmniejszych problemów.
Lecz znów CS2 ma zamiast File Bowsera świetny Bridge - może więc Ci to wystarczy?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no tak ale tego adobe lightrooma teoretycznie za darmo mam dostac ? NA CS2 wydawac 900zl ? szkoda troche....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uuuuu - sorry, jak zwykle nie czytałem Twojego postu. Jeżeli masz dostać za darmo Lightrooma, to w Twoim wypadku, gdy nie jesteś zainteresowany pracą w Szopie, pozostań przy CSie. W końcu wyostrzać będziesz i tak w Lightroomie.
Ty - a korzystasz obecnie z niego w wersji beta?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - korzystac...to duzo napisane raczej mam cos pomiedzy : :roll: :shock: przechodzace w :evil: bo nijak sie polapac nie moge
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A próbowałeś jakiś tutorial przelecieć? Wiem, że korzystanie z czegoś takiego nie godzi się prawdziwemu Polakowi, ale jeśli nie rozgryziesz tego softu, to po cholerę Ci on - nawet za darmo? A jak dla Ciebie, to właśnie powinno być podstawowe oprogramowanie.
Osobiście nie wierzę w to, by Adobe wypuściło coś nieintuicyjnego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - ja coraz mniej czasu mam na fotografie...TVP wysysa czas krew itd. itp. - nwet ze studia juz zrezygnowalem :cry:
Co do tutoriala - bede chyba musial....bo jakos nie bałdzo mi to idzie...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Uuuu... Stary, sypiesz się. W takim układzie po cholerę Ci Kadyszka i Limitedy? Z tym studiem to pojechałeś. Współczuję.
Odnośnie tutoriala. Alternatywą jest spotkanie z kimś z W-wy, kto mając wiedzę na ten temat, zachciał się nią z Tobą podzielić. Zawsze taki kontakt dawał więcej, niż suchy tutek a i powód do popitki jest niezły.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen:
Michu napisał/a:
Uuuu... Stary, sypiesz się
- dzieki :mrgreen:
K10D - po co? Po to ze ja kocham robic zdjecia i z tego nie zrezygnuje....a swoaja droga czasem cos z "doskoku" zrobie.... :-P
A pozatym latwiej z 10Mpix zrobic 50x60 ew "pelne" 30x40
fotografii sobie nie odpuszcze.....po moim trupie ! Tylko nie mam czasu uganiac sie i walczyc z kretynami....i zlodziejami
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
A pozatym latwiej z 10Mpix zrobic 50x60 ew "pelne" 30x40

To ja znów zapodam coś z zaprzyjaźnionego forum Nikona. Oni w końcu mają 10MPxl już od jakiegoś czasu:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11454
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - wiem....ale wydaje mi sie WYDAJE !!! ze 100 ASA + limited + 10 mpix to bedzie to....
Nawet podponajac 10-17 dostane chyba troche wiecej niz z istD (pamietaj ze to pierwsza puszka pentaxa)
pamietaj ze to co tam pokazali to sa dosc proste wzory....wez pod uwage wlosy....tu zaczynaja sie jaja.....
K100D nie oplaca mi sie teraz kupowac bo nie bede mial 2 koleczka :-P a jestem przyzwyczajony - serio....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wez pod uwage wlosy....tu zaczynaja się jaja.....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - jestes niemozliwy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Michu napisał/a:
To ja znów zapodam coś z zaprzyjaźnionego forum Nikona. Oni w końcu mają 10MPxl już od jakiegoś czasu:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11454

Hmmmm, trochę mnie przystopowało, to fakt. Chyba jednak poczekam na więcej zdjęć z K10... W sumie wiem, że szumy mają prawo być większe, ale tam różnica jest dramatyczna. :-/ Cóż, zobaczymy za czas jakiś...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wez pod uwage wlosy....tu zaczynaja się jaja.....

:-) ;-) :-> :-D :-P :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach