jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
DDspeed napisał/a:
Według mnie da się dostać ME-Supera taniej niż za 200PLN.


Wg mnie też :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
DDspeed napisał/a:
mniej metalu, więcej plastiku, więcej automatyki etc
Tyle samo wszystkiego, tylko wyświetlacz w celowniku jest LCD, a nie LED. Wizjer deczko mniejszy, ale lepiej się w nim ostrzy- inna matówka, nb. dająca się wyczyścić bez rozbiórki całego aparatu. Z obiektywami A ma jeszcze tryb program. Bardziej ergonomiczny też jest moim zdaniem .
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
karmazyniello, Twoje założenia spokojnie spełnia ME - dostaniesz niżej 100zł.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
DDspeed napisał/a:
karmazyniello, sądząc z Dimitrova to ma nieco mniejszy wizjer.
I bardzo dobrze. Bo wizjer ME Super jest moim zdaniem przereklamowany. Jest dobry do robienia wrazenia. A jak juz sie zdjecia robi, to troche denerwujace jest to bladzenie wzrokiem po wizjerze, zeby objac caly kadr. W Super A tego nie ma, za to jest klarowniej i jak pisze Dada, latwiej sie ostrzy.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
karmazyniello napisał/a:
Pentax Program A dużo większy jest i czy potrzebuję wydawać 200pln?

Program A i SuperA to minimalnie inne aparaty, oczywiście lepszy Super A, którego preferuję (choćby dlatego że może pracować z obiektywami D).

DDspeed napisał/a:
Program A to późniejszy aparat i pewnie jest robiony według innych standardów (mniej metalu, więcej plastiku, więcej automatyki etc)

Nieprawda, Super A jest (wg mnie) dużo solidniejszy od ME, zresztą był skierowany do nieco bardziej wymagającego fotografa. Troszeczkę większy od ME, także cięższy bo ma więcej metalu. A co do matówki to już nie ma dyskusji (jak dla mnie) w SuperA jest super, ma klin. Zresztą miałem obydwa modele i mogłem porównać, po prostu ME Super przestałem używać i sprzedałem. Kupisz co zechcesz, nie doradzam, nie odradzam.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
Program A i SuperA to minimalnie inne aparaty, oczywiście lepszy Super A, którego preferuję (choćby dlatego że może pracować z obiektywami D).
Program A też może, w trybie P.
Yeti napisał/a:
Troszeczkę większy od ME, także cięższy bo ma więcej metalu. A co do matówki to już nie ma dyskusji (jak dla mnie) w SuperA jest super, ma klin.
Przecież ME też ma matówkę z klinem.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
dzerry, jakoś nie mam problemów, ani z kadrowaniem, ani z ostrzeniem w ME-Super. Według mnie duży wizjer daje komfort pracy, choć jasność jest oczywiście równie ważna. Nie wiem co macie do matówki, przecież w ME-Super też jest klin.

Yeti, zauważ, że była mowa o ProgramA, który jest o klasę niżej od SuperA.

Ale tak jak już mówiłem - nie miałem żadnego z serii A, jedyne do czego mam konkretne porównanie to EOS3000n i ME-Super jest na pewno lepszy :-) .
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
DDspeed napisał/a:
dzerry, jakoś nie mam problemów, ani z kadrowaniem, ani z ostrzeniem w ME-Super.
Z ostrzeniem nie powinienes miec zadnych problemow. Ale naprawde widzisz caly kadr jednym spojrzeniem?

Super A jest zdecydowanie lepszym aparatem niz MESuper. MESuper to taki K100D. Super A to jak K20D. W koncu European Camera of the Year ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Program A też może, w trybie P.

Przecież tego nie negowałem !
Cytat
Przecież ME też ma matówkę z klinem

Mój nie miał :-( , a był skądinąd prosto z fabryki, pewnie były różne opcje.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
DDspeed napisał/a:
o ProgramA, który jest o klasę niżej od SuperA.

DDspeed napisał/a:
nie miałem żadnego z serii A
No to skąd te kategoryczne stwierdzenia ? :roll: Z twoją teorią pozwolę sobie kategorycznie się nie zgodzić. Super A ma w porównaniu do Program A tylko możliwość pracy w trybie Tv, a odczucia co do jego trwałości mam negatywne. Zwłaszcza trwałości przełączników rodzaju pracy, przycisków i zużycia baterii. Miałem SuperA i wolałem Program A, a Super zmienił właściciela.
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Dada, Tv, TTL lampy i 1/2000. Coś w nim jednak jest. Przyznaję, że może z klasą przesadziłem, ale patrząc na same cechy obydwu, ja bym wybrał SuperA.

dzerry, a co masz na myśli mówiąc o jednym spojrzeniu? Bo zaraz wyniknie, że w ogóle najlepiej się kadruje na cyfrowych Olympusach. :-P

A poza tym jakoś nie widzę żadnych cech, które naprawdę czyniłyby SuperA drastycznie lepszym od ME-Supera, dlatego zresztą trzymam się tego aparatu zamiast szukać czegoś nowszego. Tryby P i Tv akurat mnie na razie nie interesują.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
DDspeed napisał/a:
najlepiej się kadruje na cyfrowych Olympusach
Całkiem nienajgorzej :mrgreen: :-P
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
DDspeed napisał/a:
Dada, Tv, TTL lampy i 1/2000

W dół do 15 sek, synchronizacja z błyskiem 1/125, wyświetlacz czasu na body, lepsza ergonomia .... ale faktycznie nie ma sensu żadna licytacja, bardzo istotnych różnic nie ma. A każdy ma prawo lubić to co lubi.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
dzerry napisał/a:
A jak juz sie zdjecia robi, to troche denerwujace jest to bladzenie wzrokiem po wizjerze, zeby objac caly kadr.
dzerry, za dużo Contaxem focisz :-P .
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Z samej ciekawości zobaczył bym jak sie nim ostrzy.
http://www.butkus.org/chi...per_program.htm
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
O, ja też nie ogarniam całości kadru w ME Superze.
Trochę irytujące, ale nie odważyłem się tego nigdy napisać - w obawie, że to jakaś profanacja, czy co...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Samp napisał/a:
O, ja też nie ogarniam całości kadru w ME Superze.
Właśnie popatrzyłem sobie przez wizjer ME S (w zeszłym tygodniu zakupiłem "prawie nówkę" na Al... - skutki uboczne zaglądania na to Forum :-? ) i faktycznie jakoś tak niewygodnie mi się kadruje. Porównując z Contaksem 159 mm, wizjer wydaje się być mniejszy i ciemniejszy (choć patrząc do specyfikacji, ME S powinien mieć większy wizjer od 159mm). Może to kwestia nisko położonego punktu ocznego?
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
O ile to nie od kogoś stąd to proponuję spojrzec na [URL=http://allegro.pl/search.php?string=pentax&category=28203&from_showcat=1&country=1&order=p]alledrogo[URL]. Poniżej stówki ME i ME Super są...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Throwend, ME Super niesprawny.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jaka jest różnica pomiędzy MZ5 a MZ5n???

[ Dodano: 2008-09-03, 12:11 ]
I czy nie ma kto do sprzedania ;-) ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach