adams  Dołączył: 24 Mar 2011
'Odkryłem' wątek mało aktywny, więc postanowiłem go odświeżyć. Zacząłem od najwcześniejszych zdjęć, więc można spodziewać się następnych. Ostatnio kupiłem sobie Train Simulator więc kolejnictwo stało mi się nieco bliższe i będę robił więcej zdjęć kolejowych. Pociągi bardzo lubiłem jak byłem małym synkiem, teraz jakby wolę samoloty.
Podpisy na zdjęciach wynikają z charakteru strony - nie dało się inaczej opisać zdjęcia. Zdjęcia nie są ambitne więc nic ich nie może zepsuć. Zdjęcia pochodzą z mojej strony skuterowej (wycieczki skuterowe).
Tego roku byłem też na Słowacji. Tam udało się znaleźć 1 motyw kolejowy - wjazd do tunelu.

 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Ma ktoś może jakieś wrażenia z turystycznej wąskotorówki Hajnówka - Topiło?
 

Weyland  Dołączył: 02 Mar 2014
Większą część tej trasy pokonałem dwukrotnie - raz pieszo i raz na rowerze, lecz kolejką nie jechałem. Widoki piękne (zwłaszcza dolina rzeki Leśnej Prawej), ale to było przed "interwencją" ex-ministra Szyszki.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Dzięki!
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pociąg Retro - Sochaczew



[ Dodano: 2018-05-19, 19:05 ]
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Martinice v Krkonoších - cała stacja została zachowana jako pamiątka czeskiej kultury, więc wszystko jest tam "po staremu" (oprócz codziennych pociągów):
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Bardzo ładne zdjęcie, dużo niebieskiego, a to mój ulubiony kolor ;-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Fajne zdjęcie!
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
W okolicach Piły jest wysadzony w czasie II wojny most kolejowy. Ci co wysadzali (lub do niego strzelali) spaprali robotę i most został tylko uszkodzony - ma powyginaną konstrukcję ale wciąż stoi. Tzn stał w 2009 gdy go oglądałem. Wiecie może jak jest obecnie?
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Zacne zdjęcie Marku :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
KasiaMagda, potraff, dziękuję. Miło czytać :-)
Lazar, dzięki. Żeby tradycji stało się zadość, to tego dnia też musiałem wcześnie wstać, żeby zrobić to zdjęcie.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Nieźle, widokowa trasa?
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
espresso napisał/a:
Najwyżej położona linia kolejowa (wąskotorówka) na Bałkanach
Miejscówka: 42°2'60" N 23°43'42" E

Kytutr nie odpisuje, chyba już jedzie ;-) :-P
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
espresso napisał/a:
Fajna trasa. Obsługuje ja też czasem parowozów z zabytkowymi wagonami. Wówczas z okien wystają same obiektywy. Nie udalo mi sie tylko ustalić kiedy ciuchcia jeździ. Stacja koncowa to Bansko. Fajny skansen. Taki naturalny, bo czas tam się zatrzymał w okresie Żiwkowa Teodora. Podobne klimaty spotkać można jeszcze w Rumunii.

O rumuńskich trasach kolejowych opowiadam mi tata, który za czasów studenckich podróżował trochę po Bułgarii, Rumunii i Węgrzech. Z jego opowieści wyłania się podobna wizja, takich klimatycznych, nieco zapomnianych miejscowości z dużą liczbą życzliwych ludzi.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ostatnio mało kolejowych robiłem, ale w ten weekend akurat się udało być w ciekawym miejscu, w miasteczku Bezdružice, zupełnie pośrodku niczego na zachodzie Czech: https://mapy.cz/s/2ZYiQ

Planuję się tam jeszcze raz wybrać, jak już przywrócą ruch pociągów, bo na razie jeden z mostów (ten najbardziej malowniczych) jest w remoncie. A o linii kolejowej Pňovany - Bezdružice można poczytać (w języku Hrabala) tutaj: http://www.bezdruzickalokalka.cz
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr, ostatnio oglądałem TurKol widziałeś to? Ciekawą ofertę mają. Może tak wycieczkę po Polsce parowozem?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbynio, z TurKolem jeszcze nie jechałem, nie było okazji. Za to dwa razy byłem na imprezie "Parowozem przez Wielkopolskę" organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
o to coś z mojej wakacyjnej wyprawy.

Nieczynny obecnie tunel kolejowy z Grecji, który służy obecnie jako skrót dla pieszych między sąsiednimi miejscowościami:
lokalizacja: 40.007333, 22.600277 - obraz na mapie https://www.google.pl/map...m/data=!3m1!1e3

A za nim ścieżka po torach, milsza do wędrówki niż sąsiednia droga. Ładniejszy widok na morze + to jak Grecy jeżdżą po wąskich ulicach. Był to fragment lini kolejowej Saloniki - Larisa - Ateny. Obecnie wspomniana linia omija Platamonas pod spodem nowym dłuższym i dwutorowym tunelem.

Pora na zdjęcia
Idziemy tunelem

i wyjście z niego.

a za nim tarcza

dalej semafor przed stacją Platamonas

robią sie 2 tory i mamy dwa żurawie. Zaraz będzie stacja



Sama stacja zaraz za tymi betonowymi blokami. Ale zdjęć na niej nie robiłem, bo poszliśmy nadmorską promenadą. A stacja na zapleczu przypromenadowych sklepów. Więc tylko link do zdjęcia z googla
https://www.google.pl/map...0!7i4096!8i2048
 

adams  Dołączył: 24 Mar 2011
Może trochę nie na temat, ale tędy biegła 'za komuny' linia kolejowa - stacja Alwernia (na trasie Kraków-Oświęcim). Widać jeszcze słupy trakcji.


a tu ta sama linia parę km dalej : Regulice Górne


 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Radek_m, Adams: nieczynne linie kolejowe też się nadają, klimat jest.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach