Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Niemy napisał/a:
MZ-M


hehe, właśnie chciałem o nim napisać - malutki, leciutki, jak na plastik dobrze się go trzyma, po podpięciu Vivitara Series1 210mm leeeci do przodu... ale fajny.
Nie wiem jak z zasilaniem - niby te dwie CR2 mają starczyć na 120 rolek, ale chyba i tak kupię akumulatorki.
Bardzo fajne przełaczenie pomiędzy programami.
Wada - brak TTL'a.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
A ja polecam coś z serii Z, choćby Z-70.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Niemy, praktyczny skutek tej wady to zapewne brak pełnego programu oraz zapewne Tv (priorytetu czasu). Av i Pełen manual pewnie działa.

Niestety nie. Miałem identyczny problem w kasetce (znaczy się w K100D) - uszkodzony mechanizm popychacza przysłony. Przy ustawionej pozycji A na szkle zawsze domykał do najmniejszego możliwego otworu przysłony. Tak więc pozostaje tylko ręczne ustawianie przysłony pierścieniem :-(
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Myślę, że temu wątkowi warto nadać jakiś sensowny tytuł.
Bo ciągle na niego klikam, zapominając, co w nim jest.

A gdyby miał taki tytuł, jak mieć powinien (np. "Jaki analog z AF?"), to bym na niego nie klikał, bo było już wiele podobnych...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Samp, masz rację, teraz wiadomo o co chodzi.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
A ja w odróżnieniu od większości polecę całą serię "Z-ek" - pracują bezproblemowo z manualami, są cholernie wygodne (sorry - MZ-ki trzyma się dużo gorzej)...

...a Z-1 i Z-1P są IMO jednymi z najfajniejszych aparatów ze stajni P ever. :mrgreen:
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
A ile chcesz wydać na tego analoga? Jeśli możesz "trochę poszaleć", to za zaroowka powiem - Z1-p, a będziesz miał wszystko w jednym (i lepiej się trzyma od Mz-ów).
A jeśli nie musisz Af, to radość posiadania sprawi Ci I ME-s i Mx.
A tak na marginesie, każdy z nich (po przez swoją "matrycę"24x36)położy na łopaty (jakość) każdego cyfrowego Aps-a, który zamierzasz kupić :-P , o przyzwoitych szkłach nie wspominając.
:-D
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Juz zapóżno (jak wcześńiej pisałem) kupiony MZ-M i wydałem tyle ile zamierzalem - czyli nie duzo :)
Teraz czekam na przesyłkę i bedzie sie trzeba zapoznać z nabytkiem :)
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Mam małe pytanko do użyszkodników obserwujących regularnie alledrogo i ebay (włącznie z zagranicznymi dopowiednikami) - ciężko jest dostać MZ-S'a? Ile trzeba zapłacić za to body?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Mam małe pytanko do użyszkodników obserwujących regularnie alledrogo i ebay (włącznie z zagranicznymi dopowiednikami) - ciężko jest dostać MZ-S'a? Ile trzeba zapłacić za to body?
Ostatnio lekko zachorowalem na MZ-S, ale na szczescie mi przeszlo. Mozna dostac taniej niz 300 euro. Czasmi schodza nawet w okolicach 250 euro.

[ Dodano: 2008-09-09, 14:02 ]
Wlasnie taki jeden gosciu z Portugalii sprzedaje z BG-10. Mysle, ze mozna od niego smialo kupowac - niestety jest cena minimalna. Ale od maniaka, ktory ma takie rzeczy, to bym w ciemno kupowal:

źródło: http://picasaweb.google.c...057097109494002 :-)
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Mnie ostatnio też doścignęła choroba, ale nie nazywa się "MZ-S" tylko "lustrzanka analogowa z AF" - i wytypowałem sobie trzech zawodników: MZ-5n, Z-1p oraz rzeczonego MZ-S. Jeśli to, co pisze dzerry jest prawdą (nie mam powodu, aby mu nie wierzyć :mrgreen: ) wybór pozostaje pomiędzy Z-1p a MZ-5n. Jak wydać swoje pieniądze, żeby nie szukać po tygodniu zabawy nowego sprzętu?

EDIT: właśnie znalazłem aukcję tego portugalczyka, za te pieniądze mam FA 35/2 AL albo 4/10 FA 31 Ltd. Niedobrze :(
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
micitek, a dlaczego ze swej listy wyeliminowałeś MZ-3?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
micitek napisał/a:
Jak wydać swoje pieniądze, żeby nie szukać po tygodniu zabawy nowego sprzętu?

Rozsądnie. :evilsmile: A serio: nie dostaniesz gwarancji .Dla przypomnienia: Z1p to Photokina 1994 (premiera pierwowzoru czyli Z1 1992). Premiera MZ 5n to 1996r.Sam widzisz,że zawsze będzie ryzyko.Swojego Z1p kupiłem w komisie w 1998.Do tej pory żadnej usterki. Seria MZ juz nie jest tak starannie i długowiecznie wykonana.Nagminne są usterki związane z mechaniką wbudowanej lampy.Ale,jak juz było pisane na tym forum : nie ma ryzyka,nie ma zabawy. Korpus Z1p kupisz za ok. 800-1000zl,MZ 5n za ok. 250zł. To trochę sugeruje wybór.
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
A ja choruję na MZ-S i kiedyś go kupię, ale raczej nie na Alledrogo, gdzie był za ok.1500 zł. Za 1000 miałbym poważny zgryz...
dzerry, nie wiedziałem, że można go tak tanio kupić, ale będę udawał, że dalej nie wiem ;-)
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
matb, nie brałem go po uwagę.

Moja "fotograficzna droga" rozpoczęła się w marcu br.(dokładne od DSLR :() Teraz czekam na obiektyw, który może być podpięty do każdego korpusu na bagnet K. Choroba nakazująca kupno pleśniaka na szczęście mnie dotknęła, jednocześnie przyprawiając mnie o kolejny ból głowy.

MarWoj, nie miałem na myśli awaryjności, a ilość szeroko pojętych opcji ułatwiających robienie zdjęć (np. szybsza migawka - niby rzadko używam krótkich czasów, ale raz na radziecki rok może zajść taka potrzeba). Z-1p stoi teraz na allegro za ok. 500zł, na giełdzie niedawno poszedł chyba za ta samą cenę.

cezarc, jakbym miał wydać 1000zł na używane body, to chyba szukałbym raczej LX'a (pomimo tego, że to body z MF) :mrgreen:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
MarWoj napisał/a:
Nagminne są usterki związane z mechaniką wbudowanej lampy.
Zeby tylko.
Silnik -> plastikowe kolo zebate ktore peka.
Skutek: lustro zostaje w gorze, kolo zebate do wymiany (najtaniej jak slyszalem to 80 zl).

I tak w kazdej chyba eMZetce.
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Czyli wybór kreuje się następująco: albo Z-1p albo manual focus?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jeszcze seria SF zostaje.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No i *ist, którego mało kto widział ostatnio.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jest jeszcze Z-20, trochę prostszy i znacznie tańszy model od Z-1P ale ma właściwie wszystko co jest potrzebne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach