dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
No i *ist, którego mało kto widział ostatnio.

Stoi w Niemczech. Jeszcze niecałe 6 dni.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Jeśli komuś nie przeszkadza brak kółka sterującego czasem naświetlenia (i przełknie "selektorek") - to MZ-6 jest bardzo fajnym aparatem.
Ma wszystko, co trzeba, spota, podgląd GO, podświetlany ekranik, sporo definiowalnych funkcji CF. I steruje przysłoną z body. Pod wieloma względami można go nawet stawiać w hierarchii za MZ-S, to taka alternatywa dla MZ-3/5N.
 
cezarc  Dołączył: 21 Sie 2006
Popieram, miałem przez jakiś czas MZ-6 i Z1-p, i dla MZ-ki żywiłem żywsze uczucia - jakiś taki poręczniejszy, lżejszy, "wszystkomający" no i mój pierwszy Pentax :-)
Po dwóch nieudanych wystawieniach na A... postanowiłem, że go sobie zostawię, ale jednak zgłosił się kupiec na niego.
Dodam, że ma bardzo dobry światłomierz, krótkie czasy z lampą, P-TTL i można go wyzwalać pilotem od telewizora ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Jak jest szybkość Af takiego Mz-5n, Mz-6, dorównuje cyfrowym konstrukcjom? Mam same manuale, ale czasami przydałby się działający af.
Pozdrawiam
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pioter napisał/a:
Jak jest szybkość Af takiego Mz-5n, Mz-6, dorównuje cyfrowym konstrukcjom?

eee, no jak by Ci tu, hmmm. MZ6 ma duuuuuzo szybszy af od DeeLa i DeeSa - ma po prostu dosc mocny silnik, troche tylko slabszy od k10. Cyfrowe konstrukcje Pentaksa dopiero od k10 dorownuja i przeskakuja szybkosciowo stare modele.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie mówiąc o AF z Z1p..

Po prostu do dzisiaj zadziwia mnie, że w cyfrówkach nastąpiło tak mocne cofnięcie... szok.
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Jaki korpus analogowy z Af?
Koleżanki i kolegi:) Mój znajomy pytał mnie jaki ma kupić aparat analogowy z af. Bez zastanowienia poleciłem mu Pentaxa; przede wszystkim dlatego,że to Pentax! no i dlatego,że posiadam kilka szkieł, które będę mógł mu pożyczyć.Pytanie moje jest następujące: jak będzie wyglądała współpraca z szkłami serii M,czy stosuje się zielony przycisk jak w cyfrze?

[ Dodano: 2010-12-30, 16:24 ]
No i zapomniałem o najważniejszym: jaki korpus do 300zł. i dlaczego własnie on?
Z góry dziękuję.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pozwoliłem sobie scalić Twoje zapytanie z istniejącym wątkiem.

Poczytaj sobie go i wyciągnij wnioski, że warto polować na MZ-5n.
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Nie widziałem tego wątku.Sory za zamieszanie i dzieki za pomoc!
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
oj tam... Z1 / Z1p ;-)

a poza tym to MZ-7, MZ-6, MZ-3, MZ-5, a nawet niedoceniany MZ-10, że o MZ-S nie wspomnę ;-)

Ze starszych korpusów (seria Z i SF) w zasadzie wszystkie będą bezproblemowo pracowały z obiektywami M i starszymi.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawgra napisał/a:
oj tam... Z1 / Z1p ;-)
pawgra napisał/a:
MZ-S
Chętnie kupię za 300 zł.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
piotrekjj napisał/a:
Pytanie moje jest następujące: jak będzie wyglądała współpraca z szkłami serii M,czy stosuje się zielony przycisk jak w cyfrze?
Normalnie. Znaczy nie stosuje się żadnych zielonych przycisków. O ile oczywiście bagnet nie jest wykastrowany, jak w niektórych MZ-kach oraz stariście.
piotrekjj napisał/a:
No i zapomniałem o najważniejszym: jaki korpus do 300zł. i dlaczego własnie on?
Z20. Trwały, solidny, ergonomiczny, stosunkowo wypasiony. Ewentualnie MZ-6 albo MZ-5n, ale one z czasem wymagają wymiany takiej plastykowej zębatki, co w MZtkach nawala.
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
a jak Mz radzą sobie z obiektywami M?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotrekjj napisał/a:
a jak Mz radzą sobie z obiektywami M?

matb napisał/a:
Normalnie. Znaczy nie stosuje się żadnych zielonych przycisków. O ile oczywiście bagnet nie jest wykastrowany, jak w niektórych MZ-kach oraz stariście.

niektóre MZtki (te dwucyfrowe) w ogóle nie obsługują szkieł bez pozycji A.
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Czyli rozumie,że taki np. MZ-7 spokojnie da rade? A jak dokładnie mierzy światło; czy bez problemu jak np. me super,czy jak w cyfrze(zielony guzik)?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
piotrekjj, jedyny korpus z czyms a'la zielony guzik to analogwy *ist. Korpusy, ktore w ogole nie dzialaja ze szklami M to te dwu-cyfrowe - MZ-30, MZ-50 i MZ-60. MZ-30 i MZ-60 nie zadzialaja nawet z M42. MZ-50 od biedy zadziala w trybie AV z nie do konca wkreconym obiektywem M, ktory dziala wtedy non-stop na roboczej.

Wszystkie pozostale korpusy AF Pentaksa dzialaja ze szklami M tak samo jak stare manuale.

Wszystko masz tutaj: http://www.mosphotos.com/...patibility.html
 

piotrekjj  Dołączył: 14 Maj 2009
Wielkie dzięki chłopaki :-B O to mi chodziło.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
piotrekjj, zwróć uwagę, że MZ-7 sam sobie wybiera punkt ostrzenia AF. Jeden z trzech. Co prawda sam nie zauważyłem, żeby był z tym jakiś problem, ale ktoś mi zwrócił na to uwagę to teraz wiem, że tak ma.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dzerry napisał/a:
MZ-30 i MZ-60 nie zadzialaja nawet z M42.
Ooo, to ciekawe ! Mój MZ-30 jest chyba zepsuty, bo z M42 działa. :-P
MZ-ek jednak nie polecam ŻADNYCH z powodu zębatek. Ostatnio plaga jakowaś chyba wystąpiła, bo wszystkim padają. Popatrzcie ile ostatnio postów na ten temat było.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Z-20, najpopularniejszy chyba z tej serii obok Z-1 i Z-1p, nie do zdarcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach