Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
MZ-S instrukcja-link
Zwracam się do szanownego Pleśniactwa o wskazanie linku do instrukcji MZ-S-a.
A tak wogóle jest piękny.
pozdrawiam
:-D
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jacek-aj napisał/a:
Zwracam się do szanownego Pleśniactwa o wskazanie linku do instrukcji MZ-S-a.

http://www.pentaximaging.com/files/manual/MZ-S.pdf (ang.)
http://safemanuals.com/us.../PENTAX/MZ-S-_E (ang.)
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
lub niezawodny butkus.org czyli:

http://www.butkus.org/chi...pentax_mz-s.htm
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jacek-aj napisał/a:
A tak wogóle jest piękny.


sam kiedys na niego chorowalem :-)
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
Re: MZ-S instrukcja-link
Jacek-aj napisał/a:
A tak wogóle jest piękny.

A już z dedykowanym gripem, to mniam, mniam...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wyglad moze sie podobac, budowa takze... ale specjalnie nic wiecej... :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
No i tak to się zaczęło.... już kiedyś ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Jacek-aj napisał/a:
A tak wogóle jest piękny.
:-B
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No dobra - przyznaje (bo wczoraj ponownie pomacalem go po dluzszym czasie), ze bez gripka moze byc fajnym, malym, drugim body... ;-)

Ale sterowanie dalej dla mnie durne jest :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ale sterowanie dalej dla mnie durne jest :mrgreen:

Sam jesteś! ;) ;P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
:oops: :roll:

Pzdr :mrgreen:
Spinner
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spoko - ja jeszcze mam MZ-S - muszę tworzyć tu dobry PR dla tego modelu jakbym kiedyś chciał sprzedać.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Z tym PR to się wstrzymaj, bo zawsze ja jestem chętny, mimo iż niekoniecznie wypłacalny :evilsmile: . Zżyłem się nieco z tą puszką przez te kilka tygodni, na które mi pożyczyłeś.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
A w czym MZ-S jest lepszy niż Z-1p ?
Może w unikalnym kosmicznym kształcie, ale już ergonomia na tym samym poziomie, większość możliwości technicznych taka sama (a nawet gorsza - synchro 1/180 sek).
Tylko cena wyższa, bo z nowszej produkcji (tak to tłumaczę).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
A w czym MZ-S jest lepszy niż Z-1p ?

Coz, P-TTL z HSS i wireless, porzadny grip, metalowa obudowa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Coz, P-TTL z HSS i wireless, porzadny grip, metalowa obudowa.


Cos mozesz zarzucic pomiarowi swiatla (takze blyskowego) w Z1p? Nie? :mrgreen: Wiec po co mu P-TTL? ;-) Nie wiem czy ktos sie bedzie bawil w wireless jak moze testowac sobie do woli cyfranka... Metalowa obudowa to fajna sprawa ale gripem to mnie nie przekonasz - na male japonskie raczki :lol: Fakt, fajnie, ze ma kilka funkcji i zasilanie z 4xAA...]

Ale Z1p (no coz - znow sie powtorze) to ergonomiczny majstersztyk (genialny chwyt aparatu, dwa kolka do sterowania i tryby hyper), sterowanie przyslona z korpusu (genialnie dziala takze z FAJ i DA), 4kl/sek, niesamowita jakos naswietlania slajdow (to co potrafi ta matryca i jej algorytmy dlugo mnie bedzie zadziwiac), korekcja lampy z korpusu i to co 1/3EV, (lampa w genialnym miejscu - lepsze wywazenie, mniej meczy reke i ma jeszcze kilka zalet - mozna dopalac takze wbudowana, dzielic miedzy nie blysk, mniejsze prawdopodobienstwo wystapienia "czerwonych oczu", 1/8000, synchro 1/250... Ech... dlugo by gadac...

Sorki, koniec OT... :oops:

Pzdr
Spinner :mrgreen:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jacek-aj napisał/a:
Zwracam się do szanownego Pleśniactwa o wskazanie linku do instrukcji MZ-S-a.


Mam gdzieś chyba skana, po angielsku (jak może być). Puść mi maila na mertz at wp.pl .


Yeti napisał/a:
A w czym MZ-S jest lepszy niż Z-1p ?


Fajny mały korpus to jest :) No i jak ktoś pracuje na dwóch negatywach (np. 400 i 3200 - jak ja) to szybka wymiana klisz jest fajnym rozwiązniem.


Spinner napisał/a:
bo wczoraj ponownie pomacalem go po dluzszym czasie)


Hehehe :]


Cytat
Ale Z1p (no coz - znow sie powtorze) to ergonomiczny majstersztyk (genialny chwyt aparatu,


Fakt, używałem przez dwa tygodnie, trauma pozostała.

(Kurna, muszę WSZYSTKO jeszcze raz przemysleć... foto-świat mi się trochę wali :[ )
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Cos mozesz zarzucic pomiarowi swiatla (takze blyskowego) w Z1p? Nie? :mrgreen: Wiec po co mu P-TTL? ;-) Nie wiem czy ktos sie bedzie bawil w wireless jak moze testowac sobie do woli cyfranka...

Jasne, po co w ogole TTL, wystarczy lampa z wlasna automatyka :-P A do portretow w dzien 1/250 to duzo za dlugo ;-)

Cytat
Metalowa obudowa to fajna sprawa ale gripem to mnie nie przekonasz - na male japonskie raczki :lol: Fakt, fajnie, ze ma kilka funkcji i zasilanie z 4xAA...]

Moze i na male, ale funkcjonalnopscia bija na glowe grip od Z1P, ktory moznaby sobie rownie dobrze wystrugac z kawalka drewna :-P

Cytat
Ale Z1p (no coz - znow sie powtorze) to ergonomiczny majstersztyk (genialny chwyt aparatu, dwa kolka do sterowania i tryby hyper), sterowanie przyslona z korpusu (genialnie dziala takze z FAJ i DA), 4kl/sek, niesamowita jakos naswietlania slajdow (to co potrafi ta matryca i jej algorytmy dlugo mnie bedzie zadziwiac), korekcja lampy z korpusu i to co 1/3EV,

Nie przecze :-)

Cytat
(lampa w genialnym miejscu - lepsze wywazenie, mniej meczy reke i ma jeszcze kilka zalet - mozna dopalac takze wbudowana, dzielic miedzy nie blysk, mniejsze prawdopodobienstwo wystapienia "czerwonych oczu", 1/8000, synchro 1/250... Ech... dlugo by gadac...

To jest ciekawe rozwiazanie. Dodalbym jeszcze wspomaganie AF czerwonym plotkiem z wbudowanej lampy. Z czerwonymi oczami jak masz normalna, wysoka, zewnetrzna lampe, nie ma problemu i na normalnej stopce :-)

Cytat
Sorki, koniec OT... :oops:

Zadne OT, dotyczy to jakos MZ-S. Oba aparaty sa jakby w zupelnie innym stylu. Z1P to wypas mozliwosciowy cos a'la Nikon czy Canon lub obecne K10D i K20D. MZ-S to bardziej typowy Pentax - elegancja i wszystko co realnie przydatne zamkniete w nieduzym korpusie z metalu.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
porzadny grip
Nie wyobrażam sobie, że może istnieć coś lepiej leżącego w ręce, niż Z1p+FDP grip lub miseczka 80E.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wyobrażam sobie, że może istnieć coś lepiej leżącego w ręce, niż Z1p+FDP grip lub miseczka 80E.


Masz duże dłonie ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach