jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
  Instrukcja do MZ-60
Witajcie, zanabyłem właśnie w/w pełną klatkę :) czekam jeszcze na bateryjki i rolkę.
Niestety znalazłem instrukcję tylko w wyspiarskim języku. Może ktoś tutaj wie gdzie zdobyć w j. polskim, będę wdzięczny za podpowiedzi.
Kurcze, ale jestem podekscytowany :-D
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tam nie ma żadnej filozofii. Wystarczy taka "wyspiarska". Pamiętaj tylko, ze do wykorzystania wszystkich funkcji tego korpusu, potrzebujesz używać tylko obiektywów bez pierścienia przysłon (tzw. FAJ) lub z pozycją "A" na pierscieniu przysłon. I tylko w tej pozyzycji masz pełną kontrolę na parametrami. Pzdr.
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
Tak, tak już doczytałem i mam Sigme 28-300 z ''A'', Tamrona 70-300 z ''A'' i Pentaxa 50 z ''A'' więc jest co wkręcić. Zastanawiam się jeszcze czy DA 35 f2.4 bez pierścienia przysłon będzie współpracował?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak tylko może winietować. To obiektyw dla matryc APS-C. Pzdr.
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
powalos napisał/a:
Tak tylko może winietować. To obiektyw dla matryc APS-C. Pzdr.


Niby tak, ale patrząc przez wizjer - winiety nie widać, więc może odbitki będą akceptowalne. Pozdrawiam.
Ciągle patrzę w tel. czy jest sms z paczkomatu :shock: qurcze kiedy przyjadą te bateryjki :roll:
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
DA35/2.4 działa dobrze. Winiety raczej nie widać.
Tylko nie zakładaj osłony przeciwsłonecznej, bo wtedy winieta jest :-)
U mnie na MZ-50 w zasadzie na zmianę DA35 i DA50.
Pzdr.
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
barmiska dzięki za info. Więc tak: instrukcja pl. faktycznie nie jest potrzebna bo obsługa prosta jak budowa cepa ;)
Wszystko działa wyśmienicie. Kupiłem go dla soneloidu do K-50, ale jak się uda to będą działały dwa.
Całość wygląda tak w pełni uzbrojony z filmem :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach