PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Klej na aparacie
Otóż mam na aparacie pozostałość po taśmie klejącej czyli klej - problem polega na tym, że nie da się go usunąć denaturatem i pałeczkami. Czego Wy używacie do pozbycia się nieprzyjemnych rzeczy z aparatu ? :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Spróbuj olejem, albo jakimś innym tłuszczem
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Na pewno nie używaj mocnych rozpuszczalników, bo roztopi Ci plastik. Ja tak załatwiłem sobie róg obudowy monitora. Chciałem usnąć klej po brązowej taśmie pakowej, a spirytus (ew. dezodorant) tylko rozmazywał klej, więc użyłem chyba rozpuszczalnika chlorokauczukowego, bo wiedziałem, że na pewno poradzi sobie z uciążliwym przyklejeniem. Niestety nie przewidziałem, że również poradzi sobie z faktura chropowatego plastiku i od tamtej pory na powierzchni ok. 2cm^2 mam wygładzona obudowę ;-) .
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Na klej najlepsza jest benzyna.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
A po co Ci byla tasma na aparacie? Ja do przyklejania dyfuzora na 540'tke uzywam tasmy izolacyjnej, latwo, czysto i schludnie :)

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
milo, czego? Zawsze myślałem, że izolacja to taki skrót myślowy określający taśmę izolacujną.
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Stachu napisał/a:
]Na klej najlepsza jest benzyna.

Benzyna ekstrakcyjna nie powinna zniszczyć powierzchni, ale lepiej wypróbować np na wewnętrznej stronie klapki od baterii (dla bezpieczeństwa). ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Zrób tak: zwilż benzyną ekstrakcyjną i odczekaj, aż klej spęcznieje. Nawilż benzyną czystą szmatkę (nie papier) i wycieraj w jedną stronę. Zmień szmatkę (lub zwilż jej inną część) i wytrzyj. Po paru razach nie powinno być kleju. Nie używaj innych rozpuszczalników. Po wyschnięciu benzyny może być lekko jaśniejszy osad - usuń go łagodnym środkiem myjącym (nawilżona szmatka lub tym razem papier) wytrzyj do sucha. W 99% działa.
 

Kasia  Dołączyła: 30 Cze 2008
NIE uzywaj zmywaza do paznokci, niewazne czy z acetonem czy bez ;-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
wd-40
polecam usuwa bez problemu
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
diplodok napisał/a:
wd-40
polecam usuwa bez problemu
Bo jest tłusty
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
PrzemoWu napisał/a:
Czego Wy używacie do pozbycia się nieprzyjemnych rzeczy z aparatu ? :)


Wprawdzie nie z aparatu, ale klej po taśmach z różnych przedmiotów usuwałem skutecznie stosując jedną z dwóch metod: przy pomocy innej, porządnej taśmy klejącej poprzez naklejanie i odrywanie na pozostały klej (warto poeksperymentować z taśmami izolacyjnymi 3M, Tesa, scotchami do papieru, itp.) Czasem trzeba przykleić i oderwać wielokrotnie; druga metoda, to preparat do usuwania nalepek - w sumie substancja chyba podobna do WD-40... Tyle, że z płynami tego typu zawsze trzeba bardzo uważać, bo potrafią błyskawicznie dostać się tam, gdzie ich nie chcemy...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak nie jest klejące [np. temp lodówki], to takie kleje dobrze się usuwa paznokciami - plastiku raczej się nie porysuje :-)
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Polecam Clin do mycia szyb z alkoholem. Usunąłem nim (+szmatką lub papierem toaletowym) klej po nalepkach na długopisach, słoikach po konfiturach, wieży audio. A poza tym doczyściłem nim matrycę laptopa zalaną obficie (3/4 ekranu)... woskiem :mrgreen:

P.S. No, to w przyszłości chyba nie mam po co wystawiać laptopa na giełdzie :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach