White  Dołączył: 31 Paź 2008
Loża szyderców ciekawa i zastanawiająca.
Wszedłem na twoją stronę i widzę wiele pięknych zdjęć szczególnie z kategorii ludzie,
bardzo mi podeszły.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie zdjęcie pod kątem wykonania i kadru nie bardzo mi leży. Brak ostrości/zdjęcie poruszone, gałęzie, które wkradają się w kadr psują obraz, blade niebo to główne słabe punkty.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Tytuł wyśmienity w połączeniu z tematem zdjęcia :) Mnie też trochę brakuje ostrości na tym zdjęciu. Szkoda, że pogoda nie rozpieszcza pod względem światła. Tutaj mi go zdecydowanie brakuje. Poprzednie Twoje zdjęcie dowodzą, że gdy złapiesz światło w obiektyw potrafisz zrobić świetne fotki. Oby tylko zaświeciło. Powodzenia :)
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Dziękuje Wam za krytykę :).
W ramach kilku słów obrony, chciałbym napisać, że nieostrość, pomimo że ewidentnie wystąpiła (przypadkowo), mi nie przeszkadza. Blade niebo... takie było, jednolicie zachmurzone, ciężkie, i podkreślające sylwetki "szyderców". Jeżeli chodzi o gołe badyle z boków kadru, celowo ujęłem je w kompozycji jako istotny element budujący nastrój tego kadru oraz zamykający go z obu stron. Także ze względu na klimat ekspozycja nie jest rozświetlona, a lekko zgaszona, zgodnie z pogodą w tamtym dniu i ponurym tematem.

Nie chciałbym, aby ten wpis uznany został za samochwalenie. Po prostu wady, o których wspomniał MichalR, kulten i kndr okazały się dla mnie zaletami tego ujęcia, a nie przeoczeniem. Mam dziwny gust :-P

Dziękuję jeszcze raz za komentarze :)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-09, 19:15 ]
Zapraszam do krytyki :-) :


10. Nimbostratus (K200D, ISO 200, 1/400s, SMC M 50mm@f/1.7)




Pozdrawiam :-B
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
makak, 10 bardzo mi się podoba, fajne światło, rozmycie, modelka, i kadr centralny fajnie wykorzystany, hmm chyba tylko nie mam żadnego szkła którym mógłbym taki kadr zrobić, no chyba że miałbym na czym stanąć :-)

[ Dodano: 2009-04-03, 11:09 ]
Co do poprzednich zdjęć to się nie wypowiadam bo nie moja bajka, ale to ze snajperem mi się podoba ;-)

[ Dodano: 2009-04-03, 11:13 ]
Aha z pierwszej strony jedynka najbardziej, za fajny kadr i fajną pozę modelki, bardzo przyjemne światło, no i przekrzywienie kadru o którym ciągle zapominam (spróbować), a przecież często pozwala na ciekawsze ujęcie tematu.

Drugie też fajne i tylko szkoda tej flary, jak w takich sytuacjach gdy widzę już flarę w wizjerze pomagam sobie dłonią umieszczoną nad obiektywem i często flara/spadek kontrastu spowodowany skierowaniem szkła pod światło znika (oczywiście w tym przypadku było by nad, ale nie w każdym).
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie foto jest super. Na prawdę bardzo mi się podoba. Ma tylko jeden drobny szczegół do poprawki, podbródek troszkę za mocno świeci wpadają w przepał.

Moje wyrazy uznania.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
mi sie podoba :) A co poprawic? Chyba nic. Albo tak zrobic zeby w okularach nie odbijalo sie niebo. :)

POzdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
10 fajna fota, świetne bzyki.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
10. Fajne naprawde fajne bo sam lubie kadry z gory chociaz wole troszke szersza perspektywe ;p 30mm ;p :-B
 

lukas  Dołączył: 01 Lis 2007
niezdecydowane to ciecie, dalbym cala glowe.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Panowie no przede wszystkim serdecznie dziękuje za tak szybki odzew! :-B

Eldred, wiem, ta flara niby była zamierzona, polowałem na nią, ale z perspektywy czasu wołabym, żeby jej nie było, albo żeby była zdecydowana, a nie takie niewiadomo co ;-)
kulten, chyba jednak masz racje, jest dosłownie minimalnie wypalone na podbródku, miałobyć na granicy przepalenia i chyba odrobine przesadziłem :oops:
grabber, jak to bez odbicia?? :mrgreen: Cały zamysł się na tym opierał, i poniższe dwa zdjęcia tak samo hehe.
White, dzięki!
Edit;
Pisaliśmy posty w tym samym momencie :)
igorkrupa, lukas dzięki za komentarz!

Ok... to troche stare z serii z okularami, ale z racji problemów z wątkiem nie zdołałem ich umieścić wcześniej:

11.



12.



I świeże sprzed kilku godzin, nareszcie wiosna! :-D
13.



Pozdrawiam i zapraszam do krytyki.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
makak, no stary wymiatasz, bardzo fajne zdjęcia, (btw. bardzo fajna modelka)

I czy ja tu widzę Photoscape? jeśli tak to świetnie użyty ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
12 i 13 bardzo fajne. A odbicie w okularach to podstawa, zdjęcie dzięki bardzo duży zyskuje.
11 też niezła ale jakoś tak dobrze nie trafia ten kadr jak pozostałe.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
makak, fotki z okularami rewelka, a 13 również przyciąga spojrzenie i ma super bokeh :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ok ok ale bez odbicia tez moze byc fajnie :)
Co do odbic w okularach to na 11 i 12 sa jeszcze fajniejsze :-) Tylko nie moge sie domyslic dlaczego sam sie nie odbiles w okularach... :-) A moze juz slepy jestem. Zaraz sobie wezme okulary i przetestuje.
13 to cross?
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Eldred, szczerze mowiąc nie wiem co to jest Photoscape :oops: . Używam tylko GIMPa do obróbki, sporadycznie NeatImage do odszumienia ;-) .
kulten, dzięki za komentarz :-) .

kenzo napisał/a:
i ma super bokeh

W końcu to nasza 50tka SMC M na pełnej dziurze :evilsmile:

grabber, jeśli chodzi o odbicia to po prostu stemplowanie. Odbicie psuło odbiór, odwracało uwagę i nie dało rady się schować.
A co do crossu, nie wiem czy klasyczny cross, ale coś w tym kierunku na krzywych tworzyłem :-P .

Rafał, kolega z roku:


14.



15.




Pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie ma co gadać modelka jest wspaniała i te bzyki, i i fotograf zagrało wyśmienicie.
Jedno z okularami widziałem na 1x coś tam com. A to mz najlepszy serwis.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Zdjęcia z kolegą już trochę gorzej jeśli idzie o kadr na 2jce. Ale poza tym też nieźle. Choć te z modelką duuużo lepsze. Modelka ma ogromny potencjał.
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
widzialem juz wczesniej na Twojej stronie i co tu duzo mowic zdjecia bardzo mi sie podobaja... i szczerze powiedziawszy sa dla mnie inspiracja, moze nie umiem narazie odzwierciedlic tego ale staram sie;) tak jak poprzednicy... modelka super;)
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
ja może błędów nie będę wytykał, bo się nie znam :) ale 1,2,13 strasznie mi podpasowały :D Trzymaj tak dalej :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach