White  Dołączył: 31 Paź 2008
23 jest świetne.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
White napisał/a:
23 jest świetne.



Mam podobne zdanie! :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
makak, fotka z testową blendą - podoba mi się; ogólnie 16,17,18,23 - są naprawdę niezłe; podoba mi się wysycenie, kontrast, odpowiednia gra głębi ostrości; liczę na dalsze fotografie
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
nr. 20. ! to jest to. gratuluje. :-B
ej czy ten most z ostatniej serii nie jest z mojego miasta Lubartów? :D nooo narmalnie indentyczny fotka od lewej
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
udana sesja :-)
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Dziękuję wszystkim za odwiedziny, bardzo się cieszę że zdjęcia znajdują odbiór :-)
igorkrupa, no chyba ten sam ;-) . Moja dziewczyna mieszka w Lubartowie i często tu bywam a "drewniak" to baaardzo fajne miejsce - cicho, spokojnie, mało ludzi, można się skupić na zdjęciach 8-) .

To jeszcze jedno w kolorze, trochę nietypowy kadr ale spodobało mi się ;-) :


24.



Pozdrawiam!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
makak napisał/a:
24
pomimo, że centralny kadr, to jakoś ładnie się to komponuje. Można spytać czy bokeh poprawiałeś dodatkowo ? jakim szkiełkiem to robiłeś ?
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
MacRayers, bokeh nietykany tylko ogólnie kolory na zdjęciu były modyfikowane na krzywych, pisałem o tym kilka postów wyżej. Obiektyw to SMC M 50mm f/1.7 @1.7 ;-) Dzięki za komentarz!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
makak napisał/a:
Obiektyw to SMC M 50mm f/1.7 @1.7

No proszę. Muszę spojrzeć do torby i wytachać moją eMkę :)
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
makak napisał/a:
igorkrupa, no chyba ten sam ;-) . Moja dziewczyna mieszka w Lubartowie i często tu bywam a "drewniak" to baaardzo fajne miejsce - cicho, spokojnie, mało ludzi, można się skupić na zdjęciach 8-) .


Eeeej to pisz mi jak będziesz następnym razem w Lubartowie to możemy się czegoś od siebie nauczyć a za razem dobrze bawić! Aż nie do wiary że uzyskujesz taki efekt starawym SMC 50mm. Jak coś to mam do dyspozycji wszystko ze stopki plus lampe quantum r300 z softem ;)

Kurcze właśnie tak sobie siedzę z moją dziewczyną i myślimy sobie jaki ten świat mały, 2 zapalonych fotografów z forum mogą się spotkać w tak małej mieścinie jaką jest Lubartów :) oks wracam do :-B :-B :-B Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
makak napisał/a:
Moja dziewczyna mieszka w Lubartowie



igorkrupa napisał/a:

Kurcze właśnie tak sobie siedzę z moją dziewczyną i myślimy sobie jaki ten świat mały, 2 zapalonych fotografów z forum mogą się spotkać w tak małej mieścinie jaką jest Lubartów :)



jeszcze się okaże, że dziewczyna ta sama 8-)

:-D :-B
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
YellowLabel, :mrgreen: :lol:

No i mnie podkusiłeś, skoro pisze posta to jeszcze zdjęcie zapodam. Obiecuję, że już ostatnie z serii ;-) :

25. SMC M 50mm f/1.7@1.7 + K200D
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
makak napisał/a:


Obiecuję, że już ostatnie z serii ;-)


Ale nic nie obiecuj tylko dawaj wiecej. Bardzo milo oglada sie Twoje zdjecia
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
25 podoba się. Takie świetliste.
 
MichalR
[Usunięty]
ladne zdjecia, bardzo mile dla oka, super swiatlo, dobre kadry.

pozdrawiam
 

vincent198  Dołączył: 30 Gru 2008
makak jak juz kiedyś pisałem w mejlu do ciebie,zdjęcia które robisz są dla mnie zaraz po zdjęciach Fafniaka najlepsze na Pentax.org.Bardzo ale to bardzo mi się podobaja.Pozrawiam.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
BartekKw, no niestety to już było ostatnie z Agnieszką. Ale pewnie kiedyś znowu tu zagości ;-)
White, MichalR, dziękuje za komentarz :-)
vincent198, dzięki ogromne! Naprawde bardzo mi miło! :-B

No i zmiana klimatu na coś z zupełnie innej beczki ;-)

26. Kit II na 55mm i f/6.3. ISO 200 z włączonym DR, 1/800s, K200D; Trasa Siekierkowska (chyba):




Pozdrawiam!
 

vincent198  Dołączył: 30 Gru 2008
siemka makak dla mnie ostatnie zdjęcie bomba lubię takie klimaty,trochę niebo ma dziny odcien błękitu.Powiedz jak z trafnoscią ostrosci w manualnej 50.CzyM obrabiasz pliki RAW.
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
vincent198, dziękuję :) No z ostrością bywa różnie, przyznaje... Często niecenzuralne słowa wypadały z moich ust jak świetne ujęcie było spartolone przez nietrafienie z ostrością. Ale szkło odwdzięcza się cudownym bokehem, którego wcześniej aż tak nie doceniałem :-P .
Rawy ładuje w Pentax Photo Laboratory, zazwyczaj nic nie koryguje (chyba, że jakiś przepał albo lekko podbijam EV jeśli było niedoświetlone) i wołam do *.tif. Tiff-a wsadzam w GIMPa i tam już następuje ostateczny postproces.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
26 podoba mi się kompozycja, sądząc po Twoich wcześniejszych zdjęciach kolory jak najbardziej zamierzone i też mi pasuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach