kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ostatnie 3 sztuki dla mnie raczej za ciemne i za ciasne, za blisko stałeś w stosunku do obiektów. Choć nie dało się inaczej to trzaskałbym "pokręcone" krzywe kadry, czyt. skośne. W takich miejscach jeśli nie ma się wyboru objąć czegoś sensowniej można nieźle wyratować miejscówkę i stworzyć zdjęcie spod znaku odlot :mrgreen: (nic nie piłem :-B ). Rady płyną z czystości serca :-D .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
"pokręcone" krzywe kadry, czyt. skośne.

mam takowe tylko też się do nich nie dokopałem (nie wszystko do biblioteki aperture/iphoto wchodzi;) jak znajdę to postaram się wrzucić.
kulten napisał/a:
Rady płyną z czystości serca

Doceniam to i dziękuję. Skoro jednak twierdzisz,
kulten napisał/a:
(nic nie piłem :-B ).

to :-B
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
20, 25, 26, 27, 28 - są jak dla mnie rewelacyjne. Strasznie mi się podobają.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kenzo napisał/a:
20, 25, 26, 27, 28 - są jak dla mnie rewelacyjne. Strasznie mi się podobają.

Podziękował bardzo koledze.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Podoba mi się 29, troszkę przeszkadzają drzewa na dole. Piękne światło i kolory.
35 dobry kadr.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
MacRayers, masz oko, najbardziej mi się spodobały 20, 21, 26 i 28
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kristofo napisał/a:
MacRayers, masz oko,
...nawet 2 :) Dziękuję.

#36 Zrobione w chacie góralskiej - podobał mi się kontrast między oświetleniem przedniego i tylnego planu oraz linie - które łączyły te 2 plany; ISO 800, bez statywu. W mocnym punkcie znalazła się podkowa. Nie wiem dlaczego, ale bardzo lubię ten obraz :


37. Centrum Sztuki Współczesnej:


38. Centrum Sztuki Współczesnej (schody):


[ Dodano: 2009-02-26, 16:50 ]
39. Jeszcze raz schody CSW :
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
36 kolorystycznie i kadrowo mi nie pasuje ale...
37 super sprawa, bardzo dobrze uchwycony kadr. Pierwsze skojarzenie, że robiłeś zdjęcie w silosie z rakietą nuklearną :mrgreen: .
38 też niezłe zdjęcie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dodałem jeszcze 39 poprzez edycję - zdjęć schodów mam kilkadziesiąt - jeszcze surowych (powoli przebijam się przez archiwum...).

kulten, dziękuję za opinię. Nie wiem co jest w #36 ale po prostu lubię tę fotkę.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
36.nic ciekawego tam nie widzę,kolorystycznie :-/
37.38.39.pięknie pokazane,aż chce się przespacerować po tych schodach.Zazdroszczę tej sesji.
 

maxbor  Dołączył: 01 Lut 2009
Obserwuję Twój wątek MacRayers i co do zdjęcia 36 szkoda, że z łapy...ale o dziwo jakoś mnie interesuje. 38 i 39 wyszły jak projekt od architekta.
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia. Jest ich sporo, ale widzę w nich wyrównany poziom jakościowy. Masz dobre oko :) Napiszę więc tylko o tych, które najbardziej przypadły mi do gustu. 20 - klimat, który mi się podoba na tym zdjęciu tworzą trzy elementy - skuter, postać i światła. Jest w tym zdjęciu coś z lat 50 -tych. Chyba za sprawą skutera. Bardzo przyjemne zdjęcie, przyciągające wzrok. 26 - świetnie uchwycone dziecko i cień na ścianie. Prosty kadr silnie przyciągający mój wzrok. 28 - światło, architektura, przestrzeń, szkło i odblask. Świetne! Dużo ładnej przestrzeni podkreślonej grą światła. Bardzo przyjemne w odbiorze. 32 - ptaki, wieża, wschód słońca dają wrażenie nieograniczonej przestrzeni. Bardzo mi się podoba ta kompozycja. 35 - piękne światło i wyrazistość elementów mostu. No i znowu spokój w kadrze. Cienie są tam gdzie powinny być :) 38 - ładna kolorystyka i geometria w architekturze.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kndr, bardzo dziękuję za uwagę i ciepłe słowa. Cieszę się, że moje fotografie stają się przyjemne w odbiorze. Oznacza to dla mnie, że rok czasu nie poszedł na marne.
Raz jeszcze pozdrawiam i :-B

[ Dodano: 2009-03-07, 19:43 ]
40. Fotka zrobiona podczas sprzątania - mój ukochany piesek Lusia (córka Mini, którą pewnie niedługo też zamieszczę). Robione na DA* 50-135, f3,5/135, ISO 1250 :
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers, bojowy trochę wzrok ma :!:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
MacRayers, bojowy trochę wzrok ma :!:

Pies zaczepno-obronny - najpierw zaczepia, potem trzeba go bronić. ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Spojrzenie ma dobre, takie z wyrazem :mrgreen: .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
41. Rzadko robię coś "streetowego" - może dlatego, że to dość trudna sztuka. Ostatnio jednak poczyniłem takową fotografię :
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
To prawie jak zdjęcie Kristen Elsby http://www.flickr.com/pho...57600167594441/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
To prawie jak zdjęcie

Tylko że prawie robi różnicę..... ;-)
 

kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Podoba mi się przyjemna miękkość na fotce Twojego psiaka. 40 to fajny kadr i trafiłeś z ostrością w oczka :) 41 - ciekawie skadrowane, świetny pomysł - przyciąga wzrok.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach