MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kndr, dziękuję - kocham tego psiaka.

Parę fotek z dzisiaj (sukcesywnie powrzucam) - robione podczas przerwy w pracy :

42.


[ Dodano: 2009-03-12, 22:45 ]
43. Ptaki
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
41 jest całkiem przyjemne, ale następujące po nim zdjęcie nr 42. jest imo nieciekawym cropem. format i linie nie tworzą tu nic ciekawego. Kadr na 41 o wiele lepiej przemyślany a zdjęcie ciekawsze!
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
44. Łabędź


[ Dodano: 2009-03-12, 22:50 ]
afuszejk napisał/a:
42. jest imo nieciekawym cropem. format i linie nie tworzą tu nic ciekawego.

Dziękuję za opinię. Nie jest to fotka marzeń... ;-)
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
A dlaczego ten łabądek ma taki szary łepek ? :lol:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
A dlaczego ten łabądek ma taki szary łepek ? :lol:

Bo łabądek pływał w brudnej Wiśle (dokładnie w porcie) :-) :-) :-)

[ Dodano: 2009-03-12, 22:58 ]
szczerze napiszę, że Street to jest coś, co mnie przeraża - dłuuuuuugo jeszcze będę uczył się takiej fotografii. Dokopcie mi bez litości, może mnie to zmobilizuje.... :mrgreen:
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ja patrzę na to tak: jeśli pstrykasz zdjęcie, na które jak spojrzysz i mówisz sobie "o mogę to powiesić na swojej ścianie" tzn. że jest dobrze. Czy zdjęcie pary dziadków z reklamówka Lidla chciałbyś mieć na ścianie? Jeśli tak to wszystko super bo Twoje gusta się spełniają.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kulten napisał/a:
Czy zdjęcie pary dziadków z reklamówka Lidla chciałbyś mieć na ścianie? Jeśli tak to wszystko super bo Twoje gusta się spełniają.

Masz rację. Jak najbardziej masz rację. Może nie chciałbym tego powiesić - tylko patrząc na tego Lidla niedaleko widać często owych "dziadków" którzy tam wchodzą i wracają z półpustą reklamówką. Taka proza życia codziennego.
Żadne to jednak wytłumaczenie gdy trzeba zdjęcie bronić 200 słowami - fotka jest słaba i basta.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Czy słaba czy nie słaba to już nie ja ocenię bo nie przepadam za tym gatunkiem fotografii ale za to co dostrzegłem an tym zdjęciu to ciekawa symetria chodnika, może z tym się coś da zrobić. Czasem z takich pozornie banalnych tematów rodzą się świetne pokręcone kadry i jeśli jeszcze do tego dodać super obróbkę..., :mrgreen: .
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
MacRayers' MZ, dobre zdjęcia skończyły się na piesku. Pies ładny, interesująca dla z oka architektura.
Poniżej pieska, tak to jakoś i "ciężko" mi się ogląda - wymuszenie za pomocą przekadrowania.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
quasi, jest coś w tym. Biczujcie dalej.... ;-)

[ Dodano: 2009-03-12, 23:22 ]
...przyda się kubeł zimnej wody - ten typ fotografii ewidentnie mi nie leży. Dużo muszę jeszcze poćwiczyć.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
nie wiem na ile moje obserwacje sa trafne, ale zawsze bylem zdania, iz czesto zwany tutaj "street", to ten typ fotografii, w ktorym umiejetnosci techniczne, te ktore mozna wycwiczyc, to drugorzedna sprawa, a najwazniejsze jest oko i ta iskierka Boża, ktora pozwala uchwycic ten najwazniejszy i jedyny moment z perspektywy, ktorej nikt nie dostrzegl. jakas taka troche magiczna spostrzegawczosc. oczywiscie cwiczona latami umiejetnosc przewidywania tez jest przydatna, ale zawsze zaczyna sie od dostrzezenia tego czegos, emocji, apatii, ruchu, zawieszenia, tego, co pozniej definiuje zdjecie. w fotografii ulicznej najwazniejsza jest tresc, a ostrosc na oku czy lokciu, balans bieli skopany, czy idealny, kogo to obchodzi, kiedy widzi sie obraz poruszajacy do cna?
dlatego raczej od cwiczen wolalbym dar otwartych oczu i cierpliwosci w ciaglym, niespokojnym oczekiwaniu na kadr zycia ... przynajmniej w tzw. street'cie...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
No to po małej przerwie - najpierw z wyprawy do parku (DA* 50-135):

45. Moja żona i koleżanka


46. Moja żona


47. Koleżanka


48.


49.


50.



Jutro wstawię więcej fotek z testów SMC 50 1.7 M (zakochałem się w tym szkle). Przykładowe 2 fotki poniżej...

51. Żona


52. Chrześnica

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Całkiem przyjemne fotki albumowe.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White napisał/a:
Całkiem przyjemne fotki albumowe.

...czasami i takie trzeba porobić ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie zrozum mnie źle takie też trzeba umieć zrobić i Twoje są mz interesujące.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Ej a czy czasem nie pokazywałeś mi jakichś jeszcze innych zdjęć gdzie były też jeszcze lepsze sztuki? Chyba, że pamięć mnie zawodzi :) .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White napisał/a:
Nie zrozum mnie źle takie też trzeba umieć zrobić i Twoje są mz interesujące.

Dziękuję, niestety ostatnio nic bardziej interesującego (tematycznie) nie miałem. Niemniej, mogłem chociaż tak jak dzisiaj potestować 50-tkę M 1.7 Kolorystyka, bokeh i ostrość tego szkła (te 2 ostatnie fotki robione na f/1.7) są znakomite. Gdyby dali tylko do tego AF - więcej bym nie potrzebował. ;-)

[ Dodano: 2009-03-22, 00:48 ]
kulten napisał/a:
Ej a czy czasem nie pokazywałeś mi jakichś jeszcze innych zdjęć gdzie były też jeszcze lepsze sztuki? Chyba, że pamięć mnie zawodzi :) .

Kulten, możliwe, pokazywałem ci większą serię - dyskutowaliśmy o niej... ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
MacRayers SMC A 50/1.7 to bardzo fajne szkło za śmieszne pieniądze, a ręczny af to kwestia treningu.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
No właśnie, wydaje mi się, że coś jeszcze było ciekawego. Tak czy inaczej dobre zdjęcia albumowe też trzeba umieć zrobić i dobrze Ci to wyszło, może poza kilkoma detalami ale nie aż tak strasznie istotnymi :) .
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
White, tylko ja mam problem... z puszką.
Na jednej i drugiej gwiazdce mam ustawioną korektę -10.
Do M-ki 50.17 korekta -10 powyżej 3 metrów (na 1.7) już nie działa (za mało). Chyba czas, dać maszynę do serwisu.
Poza tym - o 50-tce myślę w samych superlatywach (od 3 dni - kiedy to dojechała do mnie - nie schodzi z aparatu) ;-)

[ Dodano: 2009-03-22, 01:02 ]
kulten napisał/a:
Tak czy inaczej dobre zdjęcia albumowe też trzeba umieć zrobić i dobrze Ci to wyszło

...dziękuję. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach